До бъдещите мами от Варна?????

  • 2 066
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 869
Момичета,много се е говорило за това,че биохимичния скрининг може да ви предпази от раждане на детенце с увреждания.Аз няма да задълбавам отново в тази тема.Само искам да ви кажа,да не се доверявате на лекарите във Варна-нито Давидков или Балев или който и да е било друг.
Моето детенце е с тежко мозъчно увреждане,което след последната консултация във София с доцент Георгиева в Майчин дом се оказа вродена.Така прехваления Давидков ме гледа в седмия месец на триизмерен ехограф и не откри нищо.А днес говорих с една майка на детенце с Даун и сериозен сърдечен проблем.Ходила  е и при двамата.Не разбрала докато роди,че детенцето е с този синдром.Съвета е бил,да не си прави генетични изследвания(най-вероятно от лекаря при който е ходила на консултации),защото е още млада (на 31 години).
Моя съвет е при възможност събирайте багажа и към София.Защото според доцент Георгиева специалистите които могат да извършват качесвено това изследване се броят на пръсти.
Успех. Peace

# 1
  • Мнения: 2 261
Съжалявам,мила !
Много   жалко ,че списъкът на лекарите ,които допускат сериозни грешки се увеличава!

# 2
  • Мнения: 3 011
Аз вчера като чух по новините за БХС, че го препоръчавали и на по младите майки, т.е трябвало всички да го правят се замислих, какво става ако в 7-8 месец ти кажат, 4е има проблем с бебо  Sad  newsm78 - ще го махнеш ли, ще го убиеш.............????????????  Sick много е гадно ......... незнам какво просто изпитват майките в този момент  и какво се предприема  Sad ????

# 3
  • Мнения: 663
ela79, при теб някакви генетични изследвания имало ли е или само на 3Д са те гледали? Имам предвид , ако е имало изследвания те не са ли отчели нещо? Питам, защото и на мен евентуално ми предстои и се притеснявам, дали може да бъде пропуснато увреждане.

# 4
  • Мнения: 2 423
Съжалявам,мила !
Много   жалко ,че списъкът на лекарите ,които допускат сериозни грешки се увеличава!
Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms
Така е за съжаление #2gunfire

# 5
  • Мнения: 869
ela79, при теб някакви генетични изследвания имало ли е или само на 3Д са те гледали? Имам предвид , ако е имало изследвания те не са ли отчели нещо? Питам, защото и на мен евентуално ми предстои и се притеснявам, дали може да бъде пропуснато увреждане.
За съжаление аз нямах информация докато бях бременна.Никой не ми беше препоръчал да си направя изследвания.Направиха ми веднъж на кръв и урина(задължителните).Гледаха ме 3 пъти на ехограф до 4-тия месец и след това като ходих на консултации ме питаха само как съм.В седмия месец ходих на биохиничен скрининг при Давидков,който не видя нищо нередно,но постоянно повтаряше,че съм дошла прекалено късно.
Не се притеснявай миличка,а си направи необходимите изследвания.Може да си направиш изследвания за листериоза и токсоплазмоза-правят се в ХЕИ.Това са инфекции,които могат да увредят плода.За цитомегаловирус-във почти всяка лаборатория в Варна.В 12-13 г.с се извършва фетална морфология,Биохимичен скрининг в 15-19 г.с и фатална морфология в 19-22 г.с. и задължително тези изследвания в Сифия.Аз съм се спряла на Майчин дом-София.
написах тази тема,защото според доцент Георгиева в Майчин дом,Давидков е пропуснал да види уврежданието на моето дете.Въпреки,че наистина е било вече късно.Но това предполага,че би трябвало да се вижда  дори и по-ясно.

# 6
ela79,съжалявам за всичко,което преживяваш!Май все повече се убеждавам, че генетичните изследвания са не просто препоръчителни,ами задължителни.,И за себе си съм сигурна, че трябва да се прилага директно амниоцинтеза, а не БХС,,защото само това статистическо изследване нищо не доказва.,А иначе да кажа за БХС,,че по принцип се препоръчва 14-16 седмица.,А лабораторията във Варна,,която се води най-квалифицирана за това изследване(може би, защото кръвта се изпраща в "Майчин дом"- София при доц.Кременски) е лабораторията за генетични изследвания в МБАЛ"Св.Марина"(Терапията).,А колкото до Давидков съм чела какви ли не ужасни истории за него,че просто не бих припарила там.,Но ме учудва отрицателното мнение за Балев,,като че ли за първи път срещам такова и ако наистина и той е с лоша слава,,просто не знам на кого може да се разчита.

# 7
  • Мнения: 869
Истината е,че и аз бях много изненадана за Балев.Чувала съм само хубави неща за него.Истината е,че всеки може да сгреши.Ние сме хора,а не машини.Но жалко е когато една грешка,води до такива трагични последствия.

# 8
  • Мнения: 2 746
Преди три седмици бях при Балев и изрично му поставих въпроса може ли да се види Даун на феталната морфология.Отговори ми, че този преглед не може да даде категоричен отговор има или няма проблем.Каза ми, че единствено АМНИОЦЕНТЕЗАТА има решаващо значение, т.е. ако има някакви съмнения за плода въобще не само за Даун, директно амнио, никакво БХС.По тази логика обаче, абсолютно всяка бременна жена трябва да прави амниоцентеза.И тогава вече, мили момичета, няма да има трагедии с болни дечица.Е това е моят извод, след разговора ми с Балев.

# 9
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Тези изследвания трябва ли да се правят ако бащата е по възрастен?
Питам защото си мисля за още едно бебе - аз съм на 27г, но мъжа ми е на 45г.
Дали има риск от синдром на Даун и други генетични увреждания?

# 10
  • Мнения: 869
Тези изследвания трябва ли да се правят ако бащата е по възрастен?
Питам защото си мисля за още едно бебе - аз съм на 27г, но мъжа ми е на 45г.
Дали има риск от синдром на Даун и други генетични увреждания?
Мисля,че е най-добре да си направиш генетични изследвания.И не само ,защото мъжа ти е възрастен.Детенце с Даун може да се роди и млада двойка.

# 11
  • Мнения: 869
Преди три седмици бях при Балев и изрично му поставих въпроса може ли да се види Даун на феталната морфология.Отговори ми, че този преглед не може да даде категоричен отговор има или няма проблем.Каза ми, че единствено АМНИОЦЕНТЕЗАТА има решаващо значение, т.е. ако има някакви съмнения за плода въобще не само за Даун, директно амнио, никакво БХС.По тази логика обаче, абсолютно всяка бременна жена трябва да прави амниоцентеза.И тогава вече, мили момичета, няма да има трагедии с болни дечица.Е това е моят извод, след разговора ми с Балев.
Не съм съгласна  с това.В повечето случаи децата с Даун има сериозни сърдечни проблеми.Ако и това не могат да видят на феталната морфология,а само броят пръсчетата на ръцете и краката,за какво вообще говорим.

# 12
  • Мнения: 290
съжалявам за това което ви се е случило.
д-р Давидков не ви е правил Биохимичен скрининг, защото това е изследване на хормони, като се взема кръв от вената. наистина се препоръчва да се прави в началото на бременността 18-22 г.с.  не ви е правил и фетална морфология, защото тя се прави пак в ранния период на бременността - 16-22 г.с. и определено при преглед в 7 месец е много по-трудно да се  види нещо при ехографски преглед, отколкото ако се направи морфологията навреме. тогава при ехографския преглед се вижда целия бебчо и органите му и може да се правят изводи за това как се развива. това е и смисъла на феталната морфология - да се види как се развива плода на ранен етап от бременността и да се реагира.
лично аз се доверих на д-р Давидков при проследяването на бременността ми, не си направих БХС, защото знам че резултатите са малко в сферата на предположенията - има еди си колко процента вероятност за еди си какво. при добре направена фетална морфология има по-категорични резултати. а ако има някакви съмнения за проблем - направо амниоцентеза.
ноооо да се прави амниоцентеза едва ли не като профилактичен преглед, за мен това е прекалено.
конкретно за синдром на Даун - при правенето на феталната морфология има определени показатели, които са индикатор за вероятен такъв проблем. и ако ги има - тогава се прави амниото.
имам много приятелки с които бременеехме заедно и бяха си правили БХС и след резултатите бяха #Crazy от притеснения и неясни предположения. и естествено сега се радват на абсолютно здрави бебки. добре, че лекарите ги озаптиха и не се юрнаха да правят амниоцентеза за да си мирясат и да са спокойни.
май се получи много дългоо
 Hug

# 13
  • Мнения: 1 817


Аз си направих БХС в 17 г.седмица /Терапията ; Д-р Гаданчева/и фетална морфология в 21 г.с. за феталната исках при Балев, но беше в отпуск и се записах при Д-р Цонев. Довона съм-бяха внимателни и Дай боже наистина да нямаме проблеми !!! newsm17 newsm10 newsm03

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 003
ela79 чела съм доста от темите ти и съм запозната с проблема ти, но знам, че каквото и да кажа едва ли ще намаля болката ти, все пак наистина искрено съжалявам за това, което преживяваш.
Не съм съгласна обаче с отрицателното мнение за Давидков, аз лично съм възхитена от професионализма му и мога да кажа, че дължа живота си благодарение на неговата своевременна намеса. Дори съжалявам, че се подведох по коментарите за него и не отидох при него по-рано.
Имам 2 спонтанни аборта – единия миналата година в 6-ти месец (беше си направо раждане, бебчето беше живо, но само 350 гр. и естествено нямаше шансове да оцелее) и преди една седмица – мисед в 10 г.с. Предния път бях в АГ, следеше ме д-р Танев, в 16 г.с. ходих на преглед при доц. Балев, всичко вървеше нормално и изведнъж в 21 г.с. внезапно леко кървене, едно несериозно отношение от д-р Танев и неприемането ми в болницата веднага, доведоха до адски болезнени контракции, засилване на кървенето и фаталния край само за някакви си два дена!!!
Втория път – реших, че ще отида в Майчин дом. Преди да забременея посетих доц. Маркова, лекувах раничка при д-р Узунов. След като забременях отидох при Бейлерян, на първия преглед добре – видя плоден сак, на втория се очакваше да види сърдечна дейност – уви не видя и направо ме отписа, спешно отидохме пак в АГ, там попаднах на Герджиков – добре той видя сърдечна дейност и насрочи преглед за след около 2 седмици. След 2 седмици обаче аз пак реших да отида в Майчин дом – тогава пък НЕ видяха ембрион, второ мнение от д-р Анна Атанасова същото. Не поеха никаква отговорност – казаха ми да отида, когато и където си поискам да ми направят кюртаж и ако искам преди това да чуя и 3-то мнение. Реших да сложа край на лутането и да потърся окончателна диагноза при Давидков. Той ме прие извън работно време, преглежда ме цял час, веднага като сложи вагиналния ехограф установи, че ембриона няма сърдечна дейност от около седмица!!! и видя, че имам двурога матка и ако не ми направи кюртаж до 24 часа има опасност за живота ми! Спешно свика екип, свършиха си перфектно работата, изчистиха и двата рога, тъй като се оказа, че в единия имам някакви полипи, откри и други неща. Къде са гледали другите доктори, че не видяха, че матката ми е двурога, че мястото на бебчето е по-малко, че има опасност от преждевременно раждане или от недобре закрепване на плода, че трябва да приемам лекарства и т.н. Мога да пиша още много, извинявам се, че стана толкова дълго, но аз ще продължавам да ходя при Давидков, защото това единствения лекар, който спечели доверието ми и се зае да направи всичко възможно за успешна следваща бременност!

Общи условия

Активация на акаунт