Спешно!Контракции ли са това?

  • 4 338
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114
Дами, здравейте!
Ето я моята история. Не си зная точната дата на зачеване, имам 4 ехографски определени термина. Първият вече изтече на 11 юни. За бебето си чух ужасяващи неща от проследяващия си лекар, включително и че има микроцефалия. Няма да споделям за това как минах през 9-те кръга на ада, след като чух за тази набързо скалъпена и плясната от нищото диагноза на бебето в мен. Чувствах се добре до вчера, когато започнаха болки, в долната част на корема, силно вдясно. Тези болки бяха съчетани със силен натиск отвътре сякаш върху ануса. Мисля, че го наричат "да ти се ходи по голяма нужда". Представата ми за контракциите е теоретична. Знам, че родилните са тези на интервал 5 минути и траят 30-40 секунди. Вчера, 15 юни, когато започнаха болките, не бяха през интервал, а някак обща болка. Нямах усещания, че болката тръгва от кръста и през целия корем, надолу, както съм чела да описват контракциите. Мен ме боли само ниско долу, предимно областта над ануса, само че отвътре. Боля ме продължително, опитах се да си легна, но не можах да заспя и в 2 часа през нощта помолих мъжа ми все пак да отидем до моето АГ, за да видят какво става. Направиха ми гинекологичен преглед, който останови само 1 см разкритие, не назоваха болките ми контракции, само казаха "рано ви е", прослушаха тоновете на бебето и казаха "ходете си".
Днес, обаче, болките ми продължават, този път са през интервал, но някои от интервалите са през 5 минути, някои през 7, някои през цели 10. Отново не ме боли кръста. Пих нош-па, както ми препоръчаха, но все тая, не влияе. Не мога да се свържа с моята докторка Григорова, не вдига телефона си. А при последната ми среща с нея тя ми каза да не и се вясвам до 28 юни, когато според нея ще почна да раждам.
И така, проследяващият ми лекар вече не чувства ангажимент с мен и настоява, че щом е минал 11 юни, терминът, който той е определил, значи преносвам, значи трябва да ходя да се моля да ме вземат в болницата. АЗ ДА СЕ МОЛЯ!!!! А пък лекарката, която съм си избрала ми казва, че няма за какво да се виждаме преди 28 юни. И е много категорична!
И така, само че мен ме боли, а не знам що за болка е това. Честно казано се чувствам силно объркана какво да предприема. Поне докато успея да се свържа с д-р Григорова и най-сетне си вдигне телефона......

Последна редакция: пт, 15 юни 2007, 17:27 от Доня Туфиня

# 1
  • Мнения: 1 467
Аз пак бих отишла в болницата. Шега не бива с тия работи, не се притеснявай да си търсиш правата. Ако те боли, значи има причина, и то щом е преди раждане, още повече, че имаш някакво разкритие!

Не знам какви са тези болки, аз точно такива съм нямала.

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 360
Е, хубаво де защо не си вземеш багажчето и не отидеш в родилно в болницта, в която си решила да раждаш?

Контракциите, за да са родилни трябва да са регулярни, т.е. през еднакви интервали и постепенно интервалите да намаляват. Тази болка ми прилича на започване на раждането. И аз имах подобна - ниско долу като менструална болка и се установи, че имам 4 ам разкритие, без контракции.
Контракцията представлява стягане на корема. Той става тато топка и това продължава няколко секунди.

# 3
  • Мнения: 8 769
Не мога да се свържа с моята докторка Григорова, не вдига телефона си. А при последната ми среща с нея тя ми каза да не и се вясвам до 28 юни, когато според нея ще почна да раждам.
Ето това не мога да го разбера. Честно.
РАзкарай се от тази лекарка, дори престани да й звъниш. Щом не си вдига телефона, пък и не иска да те вижда...егати "лекарката".
Отиди в друго АГ (в СФ има много), потърси из Здравния справочник тук колко много лекари и АГ-та са похвалени и отивай. Не винаги контракциите са типични, щом имаш болки и то вече в девети месец, те не са за подценяване.
Аз имах подобен проблем-нетипично изтичане на околоплодни води, и си изпатих от "спокоен лекар", който не вярваше че са води....течение било.
Бягай в другия форум и оттам в друго АГ!

# 4
  • Мнения: 3 116
Според мен, тръгвай към болницата  Hug

Какво значи да не се вясваш, то бебето няма да чака 28 юни, аман от тез доктори  Sick

Леко раждане и прекрасно бебче   bouquet

# 5
  • на Север
  • Мнения: 503
Аз също като теб незнаех кога ми е била последната менструация. За разлика от теб обаче,  всеки видеозон ми изчисляваше термин 17.09. Родих дори на същата дата (нормално, без да го предизвикват) Simple Smile
Щом лекарката ти е толкова категорична да не я търсиш преди 28.06. Confused , ами не я търси.
Имаш болки, отиваш в болницата, независимо кога ти е термина. Никой няма да те върне, не и преди да са те прегледали.
Пожелавам ти леко раждане на здраво и сладко бебче Hug

# 6
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Не съм доктор и не мога да преценя какви биха могли да бъдат тия болки, но моя съвет е да отидеш на доктор.

# 7
  • Мнения: 1 691
Най-добре иди отново в болницата - може и в друга (чак толкова ли държиш на тази Григорова?). Аз родих много набързо и все очаквах някаква болка в кръста или в корема, но при мен основното беше като при теб - нещо като придърпване около ануса отвътре.  Още повече щом нещата са станали редовни и не се чувстваш комфортно, иди да те прегледат. Успех и пиши какво става. Ще ти стискам палци!

# 8
  • Мнения: 2 865
В началото на бременността много точно може да се определят гестационните седмици по ултразвука. Кога точно са ти определили тези различни термини?

Според мен за постъпване в болница има значение термина който е писан на обменната карта, но не мога да разбера лекаря ти, все пак дори да преносиш той е длъжен да следи бременността до започване на раждането, а не да те праща да раждаш насила в някоя болница (освен ако не си преносила много).

Защо не отидеш в болница да ти направят запис на контракциите и ще разбереш дали раждаш ли не.

# 9
  • Мнения: 9 973
хващай пътя за болницата!Често жените раждат преждевременно!

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Ще повторя казаното от всички-тръгвай за болницата без да чакаш повече,на лекарката-майната и,не е само тя.Леко раждане и да се похвалиш!

# 11
  • Мнения: 1 081
Момичетата са ти казали: отивай в болницата, шега с тия работи не бива, а ако не ти се ходи, иди поне на ехо, там най-точно ще ти кажат какво става, че нищо не се знае. Успех и леко раждане!

# 12
  • София
  • Мнения: 4 587
И аз ще те посъветвам същото - отиди до болницата да те прегледат за разкритие, на ехограф, да ти направят запис или каквото преценят.
Как може така да ти говори тази докторка. След като си в 9 месец, можеш да родиш по всяко време. Бебето няма да се съобразява с нея, а и още повече щом преносваш...
Успех и леко раждане! Hug

# 13
  • Мнения: 676
Значи аз също смятам, че трябва да отидеш на лекар, но най-добре на трети, а пък ако е на триизмерен ехограф още по-добре.За мен лично това не са контракции, защото аз имах от около края на 5-ия месец и не отговарят на твоето описание, а и родилните не са - може би болките ти са свързани с разкритието, но ти с него може и още няколко седмици да си караш.Като обобщение ОТИДИ ПРИ ТРЕТИ ЛЕКАР!

Общи условия

Активация на акаунт