кърмене на две бебета

  • 1 163
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 350
Здравейте! Имам важен въпрос към вас и знам, че ще ми отговорите.Момченцето, което се роди заедно с моят син се отби преди близо два месеца. Така стана, защото му даваха изцедена кърма през деня, когато майка му е на работа.Тя едва смогва да се цеди сега и понякога не й стига, затова й давам от моите запаси. Днес обаче стана чудо-докато се разхождахме с баба му, той стана неспокоен, показа признаци на глад, макар че имаше още час до храненето.Решихме да го сложим на гърдата ми, ей така на майтап и той засука-сладко и блажено 15 мин. и ми изпразни  гърдата. Гледахме смаяни и невярващи, че се случва, при положение, че майка му всеки ден го пробва дали ще засука от нея.Въпросът ми е ако реша да кърмя моето бебе и него два пъти дневно по едно и също време/докато сме на разходка/дали ще ми стига кърмата или напротив-ще се стимулира повече?Обикновено Томи яде само от едната гърда вече, но понякога му предлагам и другата.Дясната ми гърда произвежда повече.И от лявата се наяжда, но от нея винаги изцеждам по-малко.Как да процедирам-да ги слагам ли на 2 отделни гърди?След 3 часа дали ще имам пак достатъчно и за двамата?Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 3 718
Би трябвало да се стимулира достатъчно кърма щом си я "заръчват". А какво мисли майката?

# 2
  • Мнения: 350
Би трябвало да се стимулира достатъчно кърма щом си я "заръчват". А какво мисли майката?
Още не сме говорили, тя още не можела да повярва.Ако бях на нейно място щях да имам много противоречиви чувства-от една страна да се радвам, че детето се храни и не е загубило сукателен рефлекс, а от друга, че  не суче от мен.Важното в случая е да успеем да го храним до захранването поне. Аз лично днес изпитах майчински чувства към това детенце!

# 3
  • Мнения: 350
оффф, момичета сега ме тревожи психологическата страна на въпроса...мъжът ми сега научи за случилото се и ми се скара, че не съм се обадила да искам разрешение от майката, а само от бабата.Според него това е твърде лично и мисли, че майката е много обидена  Sad

# 4
  • Мнения: 19 287
а възможно ли е детенцето да не иска да суче от майка си ,защото тя няма достатъчно кърма и млякото не тече силно?
твоето мляко ще се регулира според търсенето.може само в началото да трябва да слагаш твоето бебче по-често.
за психологическата страна ако сте достатъчно близки с другото семейство,мисля,че майката ще го приеме.все пак доколкото разбирам тя не иска да го отбива.и аз бих имала смесени чувства,но ако има възможност бих избрала някой да го кърми ако аз нямам кърма.а има и друго-не ввсяка жена би се съгласила да кърми чуждо бебче.

# 5
  • Мнения: 350
а възможно ли е детенцето да не иска да суче от майка си ,защото тя няма достатъчно кърма и млякото не тече силно?
твоето мляко ще се регулира според търсенето.може само в началото да трябва да слагаш твоето бебче по-често.
за психологическата страна ако сте достатъчно близки с другото семейство,мисля,че майката ще го приеме.все пак доколкото разбирам тя не иска да го отбива.и аз бих имала смесени чувства,но ако има възможност бих избрала някой да го кърми ако аз нямам кърма.а има и друго-не ввсяка жена би се съгласила да кърми чуждо бебче.
тя се цеди основно сутрин и вечер и успява да изцеди по 300-400 мл на цедене, което никак не е малко.По принцип има кърма, само за едно от храненията не е й достига и то не всеки ден, тогава размразява от моите контейнери. С нея се запознахме в болницата, бяхме в една стая, мъжът й съм го виждала само 2-3 пъти, а сега с бабата се разхождаме.Тя много иска детето да е на кърма, достатъчно се чувства виновна, че се върна на работа на 10-тия ден.Аз давам от запасите си и на едно бебе на 11 месеца /на приятелско семейство/.Бих дала на всички нуждаещи се стига да мога разбира се-кърменето страшно ме облагородява, сякаш си изкупвам всички грехове до момента  Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 2 896
Вярно е че майчинския инстинкт е много силно нещо, но все пак е трябвало да питаш майката. Поне аз така бих направила, все пак става въпрос за нейното дете и би следвало тя, а не бабата, да решава как ще се храни.

# 7
  • Мнения: 1 559
Разбирам ентусиазмът и нежността, които са те обзели, но действително по-добре е да не правиш планове преди да говориш с майката как би приела тя ситуацията. Иначе намеренията ти са много благородни и чистосърдечни наистина. Simple Smile

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 094
За това, дали, ако суче още едно, ще ти стига кърма - да. (личен опит)
И наистина, питай майката дали е съгласна, че да не си навличаш ядове.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 146
300-400 мл на цедене е страшно много.
Тя би трябвало да може да си кърми детето през нощта, когато не е на работа, а на него ще му се спи.
На мен ми е странно и не бих искала някоя друга жена да кърми детето ми. Не бих му дала и чужда кърма. Така го чувствам.
Бих направила и невъзможното да си увелича лактацията и да го кърмя сама. А ако не стане - може би бих давала АМ.


 

# 10
  • Мнения: 350
300-400 мл на цедене е страшно много.
Тя би трябвало да може да си кърми детето през нощта, когато не е на работа, а на него ще му се спи.
На мен ми е странно и не бих искала някоя друга жена да кърми детето ми. Не бих му дала и чужда кърма. Така го чувствам.
Бих направила и невъзможното да си увелича лактацията и да го кърмя сама. А ако не стане - може би бих давала АМ.


 

те нямат нощно кърмене, яде в 8 вечерта и после в 5-6 сутринта.Въпросът е, че той не суче от нейната гърда от близо 2 месеца и те помислиха, че се е отбил.Аз вчера казах на бабата да пробват със силиконови зърна, може да засуче щом не иска от нейното зърно.Според мен помпата не може да изцеди това, което той може да изсмука, така, че ако се получи пак тя да го кърми ще й се увеличи още повече лактацията.

# 11
  • Мнения: 350
само да ви се похваля, че майката няма нищо против и каза, че ще ми е благодарна ако му поема храненето в 11ч.когато сме навън.Така всички сме доволни-тя, че спестява цедене за 1 хранене, бабата , че ще има по-дълга разходка и аз, че ще ходя с две еднакви гърди по време на разходката и ще си стимулирам лактацията.Даже днес бяхме с нея в морската и тя документира кърменето със снимка за спомен  Wink

# 12
  • Мнения: 19 287
smooth,много се радвам,4е сте се разбрали с майката,а на теб направо се възхищавам за готовността да кърмиш чуждо бебче  bouquet

# 13
  • Мнения: 3 718
Бравооо  Grinning Радвам се за двете бебета  Peace

# 14
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Възхищавам се както на теб, така и на майката, която е дръзнала да ти позволи. Аз не бих имала също нищо против да кърмя чуждо дете, но дали бих дала моето да го кърми друга мама- едва ли !! Браво на вас още веднъж!!!

Общи условия

Активация на акаунт