питанка за mama kenga, FUN, Иви и за другите разбира се

  • 3 428
  • 16
  •   1
Отговори
  • Враца
  • Мнения: 5 186
аз пак по моята тема с подаръка за бебчето. доколкото разбрах на 3 месеца и малко бебека е била 63 см и 6,600 кг, та като отивам да търся рокле или дрешки какво да питам? за колко кг или размер да ми посъветвате? и на 4 месеца бебче с какво обичат да си играят?
приемам всякакви съвети за подаръци бебешоната

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 728
Ва,не знам какво да те посъветвам.Ние на четири месеца се обличахме с боди и гащеризонче(ама нали сме момченце).За роклички ми се струва рано. А за играчки май най-много харесваше дрънкалки и разни свирещи. Може и плюшена играчка,но моя не им е фен и никога не е бил. Може да вземеш плюшена,музиклана играчка мисля че ства.
А може да питаш майката от какво има нужда!

# 2
  • Мнения: 3 634
wa, не разбирам защо дрешката трябва да й стане точно сега? Можеш да купиш нещо (рокличка или подобно) за 6 месечно бебе и да й стане точно в летните жеги... сигурно и ще може да седи в количката си нагиздена и да наблюдава живота покрай нея...

# 3
  • Враца
  • Мнения: 5 186
мама от фин, то това ми е идеята-рокличка за лятото, но не знам как да се ориентирам колко голяма да е Rolling Eyes  Rolling Eyes  Confused:  Confused:  Confused:

# 4
  • Мнения: 3 634
wa, чакай да помисля и ще ти кажа... (да се сетя кой размер ще е това, с други думи)

# 5
  • Мнения: 1 071
Ва,питай майката колка сантиметра е малката.На етикетите пишат в повечето случаи ръста на детето,така че гледай тях.
Купи я един размер по-голяма за да й стане лятото.
А пък играчка-не се сещам на тая възраст с какво играехме,но каквото и да й избереш все ще му дойде времето.Моята много си играеше с кукли например.

# 6
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз вчера купих за подарък за една малка кукла дънкова рокличка с презрамчици за лятото - много сладка!  Simple Smile Ама много ми е кеф да купувам дрешки за момиченца! Все си мисля дали някога ще купувам и за една моя малка сладурка...  Embarassed  
Можеш да изчислиш на колко месеца ще е лятото и да й купиш за тази възраст, в бебешките магазини са експерти по възраст и размери на бебетата! Но аз например винаги купувах един номер по-голям от този, за който ме съветваха продавачките, защото моето си беше момченце - гигантче!  Laughing

# 7
  • Мнения: 3 146
Не купуваи плюшени играчки - имам наблюдение, че децата не ги уважават особено(да не кажа хич).Харесват по-скоро пъстри в ярки цветове пластмасови играчки , които пеят, свирят и изобщо издават някакви звуци.
А за роклята - взимаи смело нещо по-голямо.
Сега излизам - ще се видим чак довечера късно.Посрещам маика французоика - за нея днес е наи-прекрасния ден - ще си вземе детенцето и утре сме на интервю в консулството.Виза и път към дома.И на мен това са ми любимите моменти от едно осиновяване.
Хаиде чао!

# 8
  • Мнения: 3 634
wa_wa, честно казано, не помня, но за 1 годишно е 86 см. та не мисля, че 70 - 74 см би било твърде голямо или пък малко за бебе на 6 месеца... Все пак, питай приятелката си кой размер дрешки тя смята за ОК и след това смело в магазина и почваш да ровиш (освен, че в България май така не може да се рови както се ровим ние тука...).

# 9
  • Враца
  • Мнения: 5 186
Цитат на: mama kenga
Не купуваи плюшени играчки - имам наблюдение, че децата не ги уважават особено(да не кажа хич).Харесват по-скоро пъстри в ярки цветове пластмасови играчки , които пеят, свирят и изобщо издават някакви звуци.
А за роклята - взимаи смело нещо по-голямо.
Сега излизам - ще се видим чак довечера късно.Посрещам маика французоика - за нея днес е наи-прекрасния ден - ще си вземе детенцето и утре сме на интервю в консулството.Виза и път към дома.И на мен това са ми любимите моменти от едно осиновяване.
Хаиде чао!

мамо кенга с това ли се занимаваш? ако да браво, това е една много приятна, но понякога и болезнена професия

# 10
  • Мнения: 3 146
Не е болезнено - всеки път се чувствам прекрасно, че едно дете заминава и ще има по-добро бъдеще.Старая се да не мисля за тези, които остават в дома.В краина сметка всичко е съдба............

# 11
  • Враца
  • Мнения: 5 186
дано да имате само сполучливо завършени случаи

# 12
  • Мнения: 3 146
Имахме само един случаи, които висеше на косъм.Колежката ми осинови това дете .

# 13
  • Враца
  • Мнения: 5 186
ехаа, много ми харесва да чета такива истории

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Wa-wa, на 6 месеца обикновено им става размер 26 от българските стоки (дъщеря ми сега е на 9, и носи 28 и засега рядко - 30). Ако е вносна стока, ще гледаш сантиметрите на етикета - на 6 м момиченцата са около 62-68 см. Едногодишно дете е между 74-80 см, за сравнение.
За играчките - можеш да му вземеш неваляшка, дрънкалка (тези на Чико са много подходящи), или някоя от играчките на Нук - при нас всичко това беше подходящо. За плюшени - само, ако е бебешки плюш, а не всяка продавачка знае каква е разликата. Ние имаме шарена плюшена топка-дрънкалка (Нук), която става за дъвнане, тракане и вече - гонене по пода.
Успех в търсенето.

Общи условия

Активация на акаунт