Нормално ли е?

  • 527
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 114
Момичета, здравейте!
Моля Ви ако можете да ме посъветвате, защото педиатърката ми, ми каза да дохранвам с АМ, а аз хич не искам.
 Няколко дни бебето ми е доста неспокойно. Будува през деня, ако заспи е за кратко и сънят не е много дълбок. Само на кърма е, не пие вода. Предлагам му гърдата през около 3 часа, не че има режим така си иска. Но яде кратко 5-10 минути, рядко по-дълго. Вчера се дърпаше от гърдата и ревеше истерично, пробвам на другата неиска. Днес реших да меря на кантара колко изяжда и на едно хранене 100гр., на друго 60гр., после 110гр., после пък 50 гр.
Въпроса ми е нормално ли е такава разлика в количествата на отделните хранения, дали е гладна, да пробвам ли да дохранвам? Също снощи реших да пробвам да изцедя от гърдата нещо, за да видя има ли кърма - и 10 гр. незнам дали излязоха Sad

# 1
  • Мнения: 356
Когато моята бебка беше на 2 месеца, правеше същото и причината бяха коликите. Възможно е и при вас да е така...   newsm78  Колкото до цеденето - и аз цедях колкото теб, а бебка си наддаваше по килограмче и повече на месец  Grinning  Според мен остави кантара на мира и се успокой. Вероятно няма нужда от дохранване, предлагай й да суче по-често, и на двете ще ви подейства успокояващо   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 142
според мен причината за неспокойството не е глад. моята бебка яде по 5-10 минути максимум, а когато й давам изцедена кърма виждам, че изяжда по 60-тина грама и не иска повече. затова пък аз я слагам на гърда през 2 часа, а понякога и на по-често. изчакай с дохранването с АМ ако можете и пробвай да й даваш да цока по-честичко, може нещо временно да я притеснява-като колики например  newsm78

# 3
  • Мнения: 1 081
По принцип бебетата изсукват това, което им е необходимо първите пет минути, така че нормално си храниш детето. а и количеството изсукана кърма при бебетатае различна, ядат колкото им се иска, не винаги едно и също количество. Разликите са обичайни, а и в това топло време е нормално.

# 4
  • на село
  • Мнения: 1 028
Така както го описваш ми прилича на стачка - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1971. И аз те съветвам да зарежеш кантара - така само ще психясаш. Освен това времето което суче не е определящо за количеството изсукано мляко - някои бебета сучат доста бързо. А за  изцеждането - колкото и да се стараеш, пак няма да можеш да изцедиш толкова, колкото изсуква бебето.

# 5
  • Мнения: 19 272
и на мен ми прилича едно към едно на стачка.когато малката правеше така,изцеждах малко и й давах от шише.след като си утоли малко глада давах гърда и някакси се излъгваше и засукваше.
аз също не мога да изцеждам по много.от помпата кърмата ми просто не слиза.понякога ако Мари сукне 2-3 пъти и аз доизцедя,тогава успявам да изкарам доста повече.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Другите са ти казали всичко...
Особено в подробната статия за Кърмаческата стачка...
Аз ще кажа само още веднъж... Изхвърли този кантар...
Бебето не се гледа по грамове... То си знае колко, кога и как...
Остави го да те води...!
Успех...!
newsm10

# 7
  • Мнения: 255
И на мен това ми прилича на стачка. Имахме подобно поведение на 2,5 месеца. Сина ми започна да реве  при опит да му предложа гърда. Един ден изобщо отказваше да яде половин ден ден, при опит да му дам цица започваше истерия, не щял да яде и изцедено от шише. Съгласи се да хапне, само когато съвсем се измори, и беше почти заспал от умора. Тогава аз още не бях чувала за кърмаческа стачка, но имах голям късмет и се справих интуитивно.
Но не трябва да се плашиш, много бебета го правят това, ще се справите. Кърми го на заспиване, и ако заспи с на гърда, не му я вземай, и още направи "карантина".
Опитай да го поглезиш, като зарежеш всичко друго за няколко дена, да залегнеш с него в легло, и по цял ден да се гушкате, да се кърмите, да се наслаждавате един на друг. И през това време много е важно да избягвате стресови ситуации за детето, като разходки, срещи с чужди хора, чистене на носа и подобни...

А за цедене, и аз първо време някак си не умеех да се цедя. Свекърва ми все мрънкаше, че кърмата ми е малко, че бебето отслабва, защото с голям и продължителен зор успявах да изцедя само 30-40 грама и от двете гърди. При това детето ми качи за първият месец 1 700 г, а за втория 1 500 г. А ако слушах свекърва ми и се ориентирах по количеството кърма, което успявам да изцедя то трябваше да дохранвам с АМ.

# 8
  • Монреал
  • Мнения: 84
Всичко звучи съвсем в реда на нещата - може би стачкува бебо, ще мине. Важно е да пиша и ака редовно и да е енергичен, пък кантарът най-много да те изнерви. Ако толкова искаш да разбереш колко изяжда на ден - тегли след всяко кърмене, събери всички грамчета и раздели на броя на кърменията (за денонощие, не само денем, много бебета сучат по-здраво през нощта) - това ти е средното количество кърма, което бебо поема на хранене.  Не знам с какво ще ти помогне, но си сметни, ако искаш. Разбира се, че всеки път изсуква различно количество - според нуждите си. Това не значи, че нямаш кърма.
Изцеденото количество показва само колко добре можеш да се цедиш, а не колко може да изсуче бебо.

Общи условия

Активация на акаунт