Гледате ли кой е по-по-най-???

  • 1 960
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 636
Един батко и едно 2-3 годишно мимиченце пеят песента на Софито и Устата. Заредени сутиени , постинори, Уиски набор на тия миски... Sick Бе тая майка има ли акъл в тиквата Sick
Баси простотията. От малки ги подготвят да не казвам за кви.
Може и да не съм права вие как мислите? Нормално ли е?

# 1
  • Мнения: 4 111
Не е нормално според мен. Сега се сещам онази Мариола как се кефеше като псуваше сина й по нова тв. Аз бих се притеснила, камо ли аз да го уча на такива глупости.   Naughty
Иначе за предаването - гледам го и много ми харесва, смяла съм се на глас от сърце...  Joy

# 2
  • Мнения: 1 877
Не знам какво да кажа,обаче мнението ми е ,че повечето родители само отглеждат децата и гледат да са здрави,а това "възпитание" - изобщо не им е приоритет...
Ами какво да правим ние,които държим на възпитанието на децата???

# 3
  • Мнения: 1 021
Е точно днес го изпуснах.
Ужас! За мен не е нормално! И моето дете говори глупости, които е чул, дочул, разбрал, недодоразбрал, но в никакъв случай не го насърчавам!  Naughty
А, показаха  ли майката колко е горда с това което пеят децятя и?

# 4
  • Мнения: 636
Aз си правех тъкмо чай и не я видях. Вниманието ми беше приковано от песента и от това колко нелепо звучи от устата на мъничко момиченце и малко по-голям батко. Иначе после Енчо пита въпросния "дует" от къде са научили песента и малката- "От мама". "А какво работи мама?". Хлапенцето отговори, изпълнено с гордост , че имала магазин.  Бизнес дама демек Laughing

# 5
  • Мнения: 5 468
Ами какво да правим ние,които държим на възпитанието на децата???
Което дете е възпитано, накрая ще влезе в добро училище, ще има добра среда и ще работи на хубава работа някой ден, а което не е - няма да успее да се впише в тази обстановка и цял живот ще съжалява, че е пропуснало възможности, заради това, това и това (някои няма и да го осъзнават дори). Животът си прави естествен подбор. Спокойно.

# 6
  • Мнения: 4 555
Което дете е възпитано, накрая ще влезе в добро училище, ще има добра среда и ще работи на хубава работа някой ден, а което не е - няма да успее да се впише в тази обстановка и цял живот ще съжалява, че е пропуснало възможности, заради това, това и това (някои няма и да го осъзнават дори). Животът си прави естествен подбор. Спокойно.
Това е според идеалния случай. На практика едва ли ще стане точно така.
Например много ми е чудно кое училище отговаря на представата за добра среда. И т.н.

# 7
  • Мнения: 5 468
Може да е според идеалния случай, но това ми дава сили да възпитавам детето си и да вярвам, че го правя за добро. Иначе, защо да го правя? Ако е заради нищото? Нека си живее живота тогава, без забележки, без напътствия, без това е лошо, това е добро... Всички изхабени нерви, си мисля, че е за нейното добро... някой ден. Знам ли. И има училища с добра среда. Майките на по-големи деца ще кажат, но пък извъртяхме темата.

# 8
  • Мнения: 4 555
Да, извинявам се за офтопика.
Разбира се, че има смисъл да се възпитават децата. Мисълта ми беше, че е изключително трудно едно дете да се изолира от "лошата" среда.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Ами и ти искаш идеален вариант - да няма лоша среда. Ама така е много лесно, би било много лесно.
Като майка на голямо дете, освен, че съм съгласна с написаното от Ню/не само в тази тема/ бих казала, че да се опитваш и искаш да изолираш детето си от лошата среда е загубена кауза. Такава , въобще лошотия в най-общия смисъл има и ще има навсякъде по света. Идеята е да си научим децата да я различават, да не я толерират, да не са пасивни към нея и най-вече да не я приемат като модел за себе си. Научи го на това и нямай грижи, има достатъчно добро сред което да се живее.
Не съм гледала предаването, спах.
Едно време Гого слушаше 'бял мерцедес ме преследва' наред с ,бяла роза'.... за текстовете на Еминем да не споменавам. Е, детето ми е добър човек, вече мъж.
Покрай Мюзик Айдъл Сиси хареса Буря на Софи и знае един куплет. Това не и пречи да знае и Пътнико свиден и Една българска роза обаче.
С две думи - присъди току тъй не раздавам. Нормално е трудно за дефиниране.

# 10
  • Мнения: 649
По принцип не удобрявам такова възпитание. Но погледнато от друга страна, като пусна моите на ясла, сигерно всичко ще попиват. Надявам се, че ще мога да ги науча, че така не е правилно да се говори.
Познавам семейства, в които децата вкъщи са кротки, изобщо не говорят глупости и т.н., а като ги видиш навън, все едно са коренно различни хора.

# 11
  • Мнения: 636
Да де ясно, навън чуват какво ли не. Ставаше въпрос обаче дали вие като майки бихте ги научили на нещо подобно?
Защото едно 2-3 годишно дете едва ли  запримирало и държало да научи някоя случайно чута песен в заведение или от улицата.
А то си каза- "Мама ме научи" #Crazy

# 12
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Да де ясно, навън чуват какво ли не. Ставаше въпрос обаче дали вие като майки бихте ги научили на нещо подобно?
Защото едно 2-3 годишно дете едва ли  запримирало и държало да научи някоя случайно чута песен в заведение или от улицата.
А то си каза- "Мама ме научи" #Crazy
Със сигурност не бих го научила на такива неща точно аз! По-скоро бих го учила на "Високи сини планини......."
Подкрепям изцяло Ню!  Peace

# 13
  • Мнения: 636
Te на тая възраст и за Високи сини планини са малки според мен, но има толкова хубави детски песнички, които ще отиват идеално на дребосъчетата. Wink
Защо да им отнемаме детството. Като гледах предаването в ума ми изплува оная тема за прашките за 3годишни момиченца Sick

# 14
  • Мнения: 85
Гледах този дует и си мислех, че никога не бих насърчила детето да пее нещо подобно, още повече, че момиченцето надали разбираше какво пее /на тази възраст не би могло да вникне в съдържанието на текста, или поне така си мисля/.
А преди няколко месеца друго дете пееше "Шатрата" на Румънеца и Енчев
"Хайде малко да говорим за история!
Тази тема снощи мацката отвори я.
Как аз вместо за гърдите да я хвана,
тъй стана дума за величие на хана.
Владимир Расате `де са ти очите?
Стига гледа тая мацка във гърдите ........................"
и звучеше също толкова ужасно /в моите уши/.

Общи условия

Активация на акаунт