Вярвате ли на такива неща?

  • 1 339
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 299
Бъдещето на човек пряко зависи от теглото при раждането му

Аз лично не се връзвам на такива проучвания или незнам още какво. Чудя се до колко хората им вярват и дали има смисъл от тях. От друга стрна сумати образовани хора правят с години проучвания, спонсорират ги и така нататък та сериозно се замислям - дали е редно да им се доверява човек или е просто поредната статия в интернет пространството  newsm78

# 1
  • Мнения: 1 877
Всичко е възможно....

# 2
# 3
  • Мнения: 4 555
Това е просто статистика. Тя е проследила, че голяма част от недоносените деца имат проблеми със здравето и от там и с други неща.
Това обаче не доказва, че щом детето се роди недоносено, то непремено ще има някакви проблеми, защото в крайна сметка зависи как родителите му се грижат за него.
Прави ми впечатление, че напоследък страшно много се спекулира със статистиката и се правят всевъзможни малоумни изводи, колкото да може да се напише статия и тя да привлече внимание към някоя реклама, публикувана в близост.

# 4
  • Мнения: 1 299
Аз лично не мога да повярвам, че за това, че детето се е родило по-дребно, като килограми впоследствие ще е по-ниско платено  #Crazy

"Според направената от американските специалисти статистика, хората, родени с ниско тегло имат и по-малък шанс за успех в професията и като правило са с по-ниски доходи - с около 10% в сравнение с останалите им връстници на 25-годишна възраст. "

# 5
  • Мнения: 27 524
Не, не вярвам.

# 6
  • Мнения: 5 183
Лошо няма - синът ми се роди голям - 3750гр, 55 см Mr. Green
 Но не го вярвам, а статията не ми се и отваря.

# 7
  • Мнения: 1 299
Цитат
Бъдещето на човек пряко зависи от теглото при раждането му
 

Бъдещото развитие на човек е в пряка зависимост от това колко килограма тежи при раждането си.

Неприятностите се гарантирани за децата, които в момента на своето раждане са тежали по-малко от 2.5 кг.

Този парадоксален извод направиха изследователи от университета на щата Мичиган, САЩ.

Според тях децата, родени с ниско тегло, имат с 30% по-малки шансове за отлично здраве през детството, като в повечето случаи този проблем се задълбочава с времето.

Така този процент при тях в зряла възраст се увеличава до 70.

В началните класове такива деца се справят често лошо по математика, четене и други основни предмети.

Според направената от американските специалисти статистика, хората, родени с ниско тегло имат и по-малък шанс за успех в професията и като правило са с по-ниски доходи - с около 10% в сравнение с останалите им връстници на 25-годишна възраст.

На 35 години тази разлика се увеличава до 15.6%, а на 37-56 годишна възраст - до 22%.

Част от обяснението на този парадокс според учените е в това, че бебетата с тегло под нормата са появяват на бял свят най-често в бедни семейства.

Това се отразява не само на здравето на детето (тези семейства често нямат добри медицински застраховки, рядко посещават лекари), но и върху неговото хранене, образование и развитие.

 

# 8
  • Мнения: 649
Честно да ви кажа, точно на това не вярвам. Аз съм се родила 1850гр и за щастие никога не съм боледувала сериозно.

# 9
  • Мнения: 4 806
не, не вярвам ...
имам смътното усещане, че Айнщайн се е родил дребен ...

# 10
  • София
  • Мнения: 4 294

 Naughty
От собствено наблюдение мога да каже, че не е така. Брат ми се е родил доста дребен, и сега си е нисък. Винаги и бил много добър математик, ходил е по олимпиади, завърши матаматика и информатика, абе сече му пипето. Смятането си му идва от вътре. Сега има успешна кариера, така че нищо от написано не потвърждава тази теория.

# 11
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Не вярвам. Има толкова недоносени, които после наваксват заради жаждата си за живот.
Иначе моите и двете не са били дребни...

# 12
  • Мнения: 459
Дъщеря ми се роди 4,300. Аз съм се родила 4,500  Joy
Направо гении.

# 13
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
Малкия ми син се роди 4200гр и не е спрял да боледува вкл. и на втория ден от раждането вдигна темп 37 и половина така че..... newsm78

# 14
  • Мнения: 1 426
Статистически можеш да докажеш какво ли не...
Аз пък съм чела точно обратните "доказателства" - че родените по-дребнички, точно защото и като деца са обикновено по-дребни, преуспяват повече в живота, защото от малки се научават да се борят с трудностите. И дават примери: Наполеон, Айнщайн.
А в крайна сметка си зависи от човека.

Общи условия

Активация на акаунт