Отговори
  • Мнения: 1 242
   

 





СТАРИТЕ ТЕМИ
Мами в Германия
Мами в Германия 2
Мами в Германия 3  

Мами в Германия 4
Дас Фюнфте дойче тема
Дас ЗЕКСТЕ дойче ТЕМА  

Дас Зийбте дойче Вайнахтстема
Ахтунг- Ахтес Дойчес тема!
Дяволски интересна – Нойнтес Дойчес Тема  

10та Биографична тема на немските мами
В Германия нашите мъничета скоро ще се радват на кокичета 11
На  любимия в Германия сърцето си дарихме, но и за детска о … ихме (12)  

Ich liebe dich, Трифоне или Тринадесета фатална НЕМСКА тема
Die Jecken sind los и в Германия се маскираме-14
В Германия пихме по Карнавала до последен дъх, сега се жалваме с … -15   

Баба Марта идва на гости в Германия 
17 НЕМСКА, отчетна за Риенка. Какво сготви вампа днес ?   
Как да сготвим немски застраховател за вечеря- рецепта от Риен 18

Мами в Германия и спеzиално zа Лиска номер 19
Мами в Германия, или как да не се превърнем в дропли - 20  
Великденска треска за сръчни немски мами 21

Мами в Германия 22
Тема 23 от НЕМСКА ЗЕМЯ. Стягаме се zа басейни, реки, морета, еzера  
Музикални страсти и предпочитания нажежават немската земя 24

Слънце весело пече, цяло немско сладолед яде 25 
Den Muttertag werden wir begrüßen, ganz Deutschland un …  26   
Vatertag, Männertag, Herrentag - Мами в Германия говорят за мъже 27


Слънце в немско пак напече, сладоледът маха отдалече 28
Jedem Tierchen sein Plaisirchen! 29  
На градушки не се даваме, лято чакаме в Германия 30


Сирене и вино ни се нрави, нека се самозабравим - Германия, номер 31
Прани гащи са простряни на ГЕРМАНСКИ сладурани, гросе 32
Виртуални асоциации за останалите НЕМСКИ грации- 33

Дзак!



снимки Потребител nemski Парола *****на лични Wink
Deutschland kocht или Готварска тема на НЕМСКИТЕ мами ...всичко е въпрос на вкус
СРЕЩА!!!

КАРТАТА


Пииис брадър

Последна редакция: сб, 16 юни 2007, 14:43 от Мамунката

# 1
  • Мнения: 1 817
Пу първа за първи път!  Laughing

# 2
  • Мнения: 1 636
Аz нови теми вече не отварям,че не съм похвалена  Mr. Green.Та zа това го оставям на другите.ЗаЩо да си губя аz времето,като така или иначе го не мога  Crossing Arms
Мамунка,в Практикер видях аватарът ти(така се каzва това под името,нали  newsm78 )на голям плакат.Има6е и на Биба  Laughing
А вчера видях в АЕЗ на Лиска усмивката на някаква паста zа zъби.
Аz оЩе се опитвам да опаzя Томи.Лекарът каzа,че не трябва и да ходи,а аz едва успявам да го опаzя от скачане и тичане  ooooh! Предложи ми да му zакача камък 40кг,но той тогава Ще се напъва да го дърпа,та файда няма да има.Я да сменя файдата с голяма полzа или голям ефект,че zнам ли дали не е форумски диалект  Wink

# 3
  • Мнения: 3 521
Бонжур Мадам, играли ли сте на таzи игра като деца, м?
При нас преръси малко дъжд, но не е било нещо страшно, доволно zа да не поливам цветята, но недостатъчно zа да ми иzмие балкона Mr. Green.
ЗиМа, аz вече съм стара и сбръчкана, файда няма да си лягам рано, грижа се zа теб, ама ти не слушаш, мдааам, да не кажеш след 5 години, че не съм те предупредила.
Вие там берлинските мискини иzтрескахте ли виното вече, а? Имах едно старо приятелче, което твърдеше, че при лошо време трябва да се пие портвайн, няма zиме, няма лете, няма сутрин, няма вечер, zаблъскаха ли гръмотевици се отваряше бутилка_всеки луд с номера си Crazy
Ние днес сме на кино_Ще се срещнем с Оушън zа трети път, утре пък е щадфеста в съседния град, другия уикенд е нашия, малиииии, има да се пие, да, да, да.
До скив.

# 4
  • Мнения: 1 817
Сърфи, от както ми каза да си лягам рано  Naughty , си лягам по-рано от преди!  Peace
Аз съм добро и послушно дете!  Hug  Завиждам ви за фестовете! Тук е скука... Tired

Чико, ти си майка героиня!   bouquet

# 5
  • Мнения: 11 306
Мархаба булки!
Какво ще съчиняваме? По кой конспект. Има ли професор между нас, създал го?
На питанката на Вивита - моите вече са големи и ме гони склерозата къде кога какво съм им купувала.
Зеленчуци гледам да са био, ако са пресни, ако не мога да ги намеря пресни, купувам замразени от Бофрост или Иглу (където има, но се кефя на намаления).
С плодовете подобно, но редовно посещавам местния магазин, където плодовете имат вкус на плодове или комшутата от съседния град, че те поне на цени го докарват. От тях вземам сирене също или от Лидл Софрата (пак е турско).
Саламчета и подобни сурогати купувам от месарница, на грамчета или бройка. Имат предпочитания бедствията и гледам да се съобразявам с тях. Месо, пак оттам. Знаят ме, гледат винаги да е прясно.
Хляб - само от пекарна. Гледам да е черен, с динкел, със семки, пълнозърнест. Рядко вземам франзели и то само, ако ще правим запивка с червено вино и сиреново плато.
Чико, ти що не си похвалена? Слагам ти тиквен медал за постоянство и упоритост. Колко теми досега напуска, а? Hug

# 6
  • Мнения: 1 242
Чико, лекарят нали се е будалкал за камъка? Бих разбрала, ако ти беше връчил една усмирителна риза. Grinning Стискам палци! Бъди силна! В най-буквалния смисъл.

Вие там берлинските мискини иzтрескахте ли виното вече, а? Имах едно старо приятелче, което твърдеше, че при лошо време трябва да се пие портвайн, няма zиме, няма лете, няма сутрин, няма вечер, zаблъскаха ли гръмотевици се отваряше бутилка_всеки луд с номера си Crazy
Ние днес сме на кино...

Сърфи, още не сме. Все пак вчера пристигна. Сега се доуточняваме с Лиса, потърквайки ръце.
Чакам малкия да се събуди и отиваме на парти. Мъжът ми прием дава. Слава Богу не у нас. Mr. Green Времето тук се пооправи. Слънце пекна. В такова време твоят приятел с портвайн-номера какво пие?
Хайде и за поредния повод ви казвам наздраве! Няма отрезвяване, ей! Mr. Green

Мархаба булки!
Какво ще съчиняваме? По кой конспект. Има ли професор между нас, създал го?

Вечке, много си конкретна, бре, маце. Grinning Ще съчиняваме свободно. Ей така. Волно. Конспектът е БГ-мама, виж колко теми има! Професрът в случая е Дивиана, мисля, а декан е Тати. ОК?  Laughing

# 7
  • Мнения: 1 178
ауу, искам да zнам от сега коя другарка ще проверява съчиненията?

zима дължа ти обяснение: пенливото вино асоциирам с твоя темперамент и въzраст (младо, буйно пяна_бяла=zима)) райzбираш ли сега душата на поета хлъц_хлъц, иначе zнам, че пиеш крушовица Wink

отивам да си пиша съчинението zа детските храни _ какви и откъде.

a, последно, пепеляшке, снощи като каzа, че младежа Ф. се е иzакъл и блаженно zаспал, се сетих zа едни хомеопатични таблетки с беладона CARUM CARVI KINDERZAEPFCHEN, zначи слагаш свещичката и до няколко минути се раzмирисва. човека, който ми ги препоръча (с мед. обраzувание) се кълне, че няма пристрастяване (спасили го били в коликовия период на неговото съкровище).

# 8
  • Мнения: 1 636
Вечке,1 път 6о6и ме похвали и 1 път Татяна.Във всичките теми.Както и да е.
Мамунка,да естествено се майтапе6е.Той голям симпатяга месарят,опс,хирургът имам предвид  Wink
А zа риzа не получих,че те моите в непоzната обстановка в началото иzглеждат много кротки.Той човекът,ако ги zнае сигурно Ще6е да намери риzка zа мен. Laughing Само приятелките ми и сега и родителите ми ме питат как се справям и то в когато са zаедно.Абе нали zнаете,баба zнае 2 и 200.Та се не оплаквам,но сега 1 седмиzа е zорьт.Дано в четвъртък като махнат конzите и тампонът да му е раzре6ено вече да тича.За ОП всъЩност е важно да не дига тежко,а той и не опитва,но от ходенето може тестисът да се качи пак горе и после старата песен на нов глас.

# 9
  • Мнения: 3 521
ЗиМа, а така, ти си моя гордост, радост, мъка, бтв. на колко си години? Embarassed
Мамун, ръкопляскания zа силния дух, да имаш гешенк хубаво вино и да си го гледаш...аz щях да го иzпия, да допълня бутилката с онова, което го продават в пластмаси 5 л. zа 6? и да го zапечатам с гумена zапушалка и да иzлъже, че такова ми го е пратила Мистингейт...френда с портвайна при хубаво време пиеше кажи речи всичко.
Весело иzкарване на приема.  bouquet

За покупки, нямам традиционни места, най_често посещавам ЕДЕКА и ЕВС, zаради добрия киндерсортимент, кварталния Мецгерай и съседната му хлебарница, плодовете и zеленчуците са плячка от лабораторията на мъжът ми. За млякото писах, сиренето си(ми) го нося(т) от БГ. Яйца, прясно мляко купувам био от които супермаркет ми е на път.

Чико, аz също съм те хвалела и Риенка тоже....вие слагахте най_веселите картинки.  bouquet

Хайде отивам да се привеждам във вид подходящ zа среща с Джордж Клуни, Бен Афлек и Брад Пит Mr. Green.

# 10
  • Мнения: 1 817
Писанке, харесва ми да бъда пенливо вино!   bouquet

Сърфи, колко ми даваш? Някъде бях писала, че съм на 24, но за мъжО на 4  Mr. Green ! Весело ти пожелавам и умната с градусите!  Wink

# 11
  • Мнения: 1 178
Че, много си червена, това zаради винцето или си го ударила на революция?
и пак парти а, кво стана с онова zадължителното, нищо не каzа, как протече?

Чико, ни ривнувай моля те, ти си печена, радвай се, че такива креативни последователи имате (ти, риен), ако трябва някой да се сърди това трябва да е лиска, нали zнаете, че тя е кръстница на немската тема. та нея в началото никой не я похвали, ама и тя не си го сложи на оная си работа, щото както zнаем тя е печена  Wink

# 12
  • Мнения: 1 610
Тук съм. Но днес чистя...Бляк! Sick

Чико, мацка, хваля те публично на патерица...Брои ли се?  Mr. Green И от мен да знаеш- не си права. Я си прегледай личните съобщения ,ако не си ги изтрила. Аз може да не владея джудо, но ! Laughing Колко време трябва да го пазиш малкия?
Вивита, аз купувам всичко от Едека. Само кисело мляко и някоя друга промоция  от реал.

# 13
  • Мнения: 1 242
Че, много си червена, това zаради винцето или си го ударила на революция?
и пак парти а, кво стана с онова zадължителното, нищо не каzа, как протече?

Много бе! От най-чАрвените съм! Mr. Green И винцето е виновно, и революцията! Нали животът бил борба.
На онова "задължителното" парти, както и се заканих, не отидох. Много съм липсвала, каза шефът. Жива да не бях! Това, което ми е много престорено и лицемерно, го избягвам. Е, хайде няма смисъл.  Mr. Green
Същата вечер се повеселихме вкъщи с една дружка от България и нейното семейство. И за миг не се сетих за суетата на суетите.  Mr. Green
Чакай да ти пусна снимки от коледното парти. Нещо подобно е било и сега.  Mr. Green

Докукане. Тръгваме! Наздраве!

# 14
  • Мнения: 1 178
прясно мляко, масло, кварк, купувам на bioness Lidl (това ми е най_блиzкия супермаркет) от там купувам и плодове, картофи и моркови и те био. Салами на Dulano и Linessa(с по_ниско съдържание на маzнини) и мини пастетчетата на Linessa (има птичи и свински)
от реал купувам тоzи хляб,
Vollkorn-Zwieback на Brandt от където ми е удобно
гриzини, ориzови вафли и пълноzърнести бисквити от био щанда на Rossmann
сокове все още от бебешките на алете, хип или миласан

ако си спомняте кроасаните 7Days отскоро ги има в Lidl, пакет с пет мини кроасана (със шоко пълнеж) мммм

Последна редакция: сб, 16 юни 2007, 17:48 от Котарана

Общи условия

Активация на акаунт