Нека да поговорим за разхлабващи и запичащи храни

  • 4 745
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 214
Здравейте мили момичета.
Мисля да отворя такава темичка за да разбера кой зеленчуци,плодове и зърнени храни действат на бебчета разхлабващо и кой запичащо,за да не стане така че като се захрани ме с малката госпожичка да я запича много или да я раздрискам с извинение за израза прекалено много.
Според мен темата ще е интересна на много мами на който им предстой захранване.

# 1
  • Мнения: 5 401
Да, темата ще е интересна, наистина!

Но при всяко бебе храната се отразява различно - банана запече яко едно наше другарче, а пък на Калоян действа много добре. Тиквата пък въобще не му действа по предназначение.

От моя скромен опит, разхлабващи са круши, сливи, овесени ядки. Запичащ засега е само моркова.   bouquet

# 2
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Нас ябълката ни запече адски  Confused

# 3
При нас самото захранване ни запече и просто трябваше да мине време, докато организма  на детето свикне с твърдата храна. Оправяше се с цокане и слива. От 11 месечна възраст няма проблеми. Важното е храната да е разнообразна и както някъде пишеше да се стремим в менюто да присъстват всички цветове от дъгата.
 Част от разхлабващите плодове са тикви, круши, пъпеши, дини, череши,  ягоди, праскови, кайсии, грозде, смокини, манго, цитруси, фурми,  авокадо. От зеленчуците тиквички, карфиол, грах, зеле, зелен боб, домати, спанак, краставици, цвекло, марули, лук, ряпа, маслини. Други: пълнозърнест хляб, месо, овесени ядки, царевица,мед, леща,боб, стафиди, масло, мляко, вода.
Запичащи храни са банани, боровинки, моркови, картофи, чушки, бял хляб, ориз, сирене, тестени изделия.
Списъкът в никакъв случай не е изчерпателен и всичко е много индивидуално.

# 4
  • Мнения: 133
Ние почнахме със запека скоро след като се захранихме. И става въпрос за истински запек- твърди акита, по веднъж в седмицата, изкарвани с рев...Що пюрета от сливи и круши изядохме, никакъв резултат...Аз самата си бях докарала разстройство от ядене на разхлабващи храни, пак никакъв резултат...Като че ли най я запичаха : сладки картофи (които обожава  Sad), моркови и разбира се оризова каша...Отидохме на лекар след около месец така и за мое учудване ни казаха да пиеме сок от сини сливи или круши...Сока действал по добре от самите пюрета...Високото съдържание на захар предизвиквало дебелото черво да отделя повече вода, което размеквало акото...Аз се отнесох скептично, бях решила да не давам сокове скоро, но реших все пак да опитам...Лекарката ми каза че ако няма положителен резултат да спра със соковете, защото иначе не се препоръчват. Е, слава Богу че опитах!!! От 1 седмица нямаме запек, ходи на 2-3 дена, но е нормално ако! А тя сигурно изпива не повече от 7-8 глътки сок, другото най често отива във врата...Де да съм знаела по-рано, щях да спестя мъчението....

# 5
  • Мнения: 8 242
На нас най-бързо разхлабващо ни действат броколито, доматите и лещата   Crazy
Запича се яко от кремчета с нишесте и грис..

Общи условия

Активация на акаунт