Защо игнорираме правилата-или бонбон с опаковка на маймуната в зоопарка

  • 3 127
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 052
Днес заведох дъщеря си в зоологическата градина. Всичко бе ок, но някак ми стана ужасно тягостно, когато прочетох табела на една от клетките за маймуни-"Не хранете животното-то е диабетик, можете да причините смъртта му!", и няколко клетки по надолу една баба подхвърли бонбон, с опаковката, на друга маймуна.
И ви питам защо подобни неща стават? Не смятам да отивам на по-общите правила, които се пренебрегват всекидневно, ей така напук и от злоба, но това поне е в силите ни, малко от малко, тези правила са създадени за да се спазват.

# 1
  • Мнения: 2 978
Защото сме хора, защото обичаме да сме все на опаки... Crossing Arms

Защото..абе има една дума: ВЪЗПИТАНИЕ!!! От там започва и свършва всичко Peace

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 704
ъх,това ми е много болна тема.
аз принципно не мълча и правя забележки,но понякога си безсилен да гледаш целокупното гражданско население, дошло, само за да нахрани горките гладни животни.

Моля ви, не давайте храна на животните в зоо-то, разкажете и на децата си, че така животните се разболяват

# 3
  • Мнения: 3 405
Ах, колко приятно е да нарушиш правилата, особено когато няма последствия.

Ако бабата знаеше, че ще й отрежат ръката за това дали щеше да го направи? (хипотетично)

# 4
  • Мнения: 1 629
Който е чел Джералд Даръл, знае, че не само в България е така. Храненето на животните е проблем на всички зоопаркове по света. Има и разрешения разбира се, па макар и частични: Големи, дори ОГРОМНИ табели с надписи НЕ ХРАНЕТЕ ЖИВОТНИТЕ, ТОВА МОЖЕ ДА ГИ УБИЕ!  Може да се продава  на място специализирана храна, подходяща, с която да си направиш кефа да "нахраниш" животинките.
Само на някой трябва да му пука!

# 5
  • Мнения: 3 405
Да, на някой да му пука и някой да следи за нарушенията и да налага съответните санкции, че само първото не е достатъчно.

# 6
  • Мнения: 431
Ако минават няколко чичковци и глобяват всеки, който храни животните, с десетина лева, дали ще повтори?

# 7
  • Мнения: 1 629
Съгласна за глобите  Grinning

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 704
а лелката на будката подава пакетчето семки/зрънчо и се усмихва мило: само за вас са

# 9
  • Мнения: 27 524
Който е чел Джералд Даръл, знае, че не само в България е така.

И същият оплаквайки се от хорското безхаберие даде за пример как една дебелана с очила седнала върхи папагалът им, порода Ара (който не се сеща - те са огромни и ярки), смазала го и после се извинила, че не го била видяла  Twisted Evil Та какво остава за храната.
Срам не срам, аз самата съм хранила с бисквити слоновете, правейки си удоволствието да взимат от ръката ми  Embarassed

# 10
  • София
  • Мнения: 3 099
Защото сме тъпи това българите! Само в дебела, българска кратуна не може да се набие, че това или онова не бива да се прави! Но в онази тема само аз го назовах - вие го нарекохте "хитрост" и к'во-ли-още-не!

# 11
  • Мнения: 1 172
Защото има правила, но няма кой да следи изпълнението им. Ако за всяка хвърлена солетка, бисквитка или бонбонче, си цъкаш дори и по 1 лв глоба, ще ти е по-удобно да спонсорираш зоологическата градина, та поне за тези пари животните да получават много повече и много по-полезна за тях храна.

# 12
  • Мнения: 1 172
да гледаш целокупното гражданско население, дошло, само за да нахрани горките гладни животни.


То поне да беше истинска храна. В общия случай са зрънчовци, и други боклуци, които сигурно 50% от майките избягват да дават на децата си.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 999
Идея нямам защо, но ужасно се дразня...
Всеки път дъщеря ми ме пита: "Този човек що храни жУотните, пък ти казваш, че не може?"... Обикновенно злобно отговарям : "Защото е невъзпитан." достатъчно високо, за да ме чуят и обикновено да си тръгнат  Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 10 825
Смятам, че решението е продажбата в зоопарка на храна подходяща за животните! + големите глоби!

Аз си признавам - почти винаги храним зайчетата със солетки Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт