Викат ме в Окръжния съд

  • 7 910
  • 50
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Получих съобщения в петък да се явя в понеделник в Окръжния съд и сега от любопитство място не мога да си намеря  Blush пък и честно казано май-малко ми е притеснено  Sad. Хайде помагайте с идеи за какво могат да ме викат! Hug

# 1
  • Мнения: 87
ако дойдеш на срещата довечера - ще ти кажа... Wink

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 127
ако дойдеш на срещата довечера - ще ти кажа... Wink
Шегуваш се, а ма на мен наистина ми е притеснено! Cry

# 3
  • Мнения: 87
ако дойдеш на срещата довечера - ще ти кажа... Wink
Шегуваш се, а ма на мен наистина ми е притеснено! Cry
не се шегувам бе драга... ако не дойдеш довечера - утре чак ще ти кажа!

# 4
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Получих съобщения в петък да се явя в понеделник в Окръжния съд и сега от любопитство място не мога да си намеря  Blush пък и честно казано май-малко ми е притеснено  Sad. Хайде помагайте с идеи за какво могат да ме викат! Hug

Какво е 'съобщението' - призовка, обаждане по телефона, друго? И какво пише точно, ако е в писмена форма?

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Една хвърчаща бележка лепната на вратата, на която пише до........ Моля явете се на .......... в Окръжен съд в отдел призовки и т.т

# 6
  • Мнения: 9 050
Еми то ти пише за какво е. Трябва да ти връчат призовка. Теб те е нямало. И понеже не им се разкарва втори път, са ти лепнали една бележка да ходиш да си я вземеш сама призовката.

# 7
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Споко! Не си длъжна да ходиш, те са длъжни да те призоват - обикновено ти връчват призовка. Хвърчащ лист, лепнат на вратата, нищо не означава. Предполагам, че щом не са я оставили на съседите, става въпрос за нещо по-лично. Като получиш призовката - в нея задължително е отбелязано като каква те призовават - страна по дело, свидетел, друго. Там е и номера на делото - по него вече можеш си направиш справка в деловодството за какво иде реч.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Всички така ми казват - че не съм длъжна да ходя, а ма пък до като не разбера за какво няма да мога да с успокоя, така, че в понеделник съм там. Но просто не мога да измисля за какво може да е - може ли някой да ме съди за нещо пък аз да не знам newsm78

# 9
  • Мнения: 100
Там няма да те викат ей така. Най-леко е да те викат като свидетел или за имуществена сделка, неща за които знаеш, и които са обжалвани. Най-трудно е за укриване на данъци и други от този сорт.

# 10
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Всички така ми казват - че не съм длъжна да ходя, а ма пък до като не разбера за какво няма да мога да с успокоя, така, че в понеделник съм там. Но просто не мога да измисля за какво може да е - може ли някой да ме съди за нещо пък аз да не знам newsm78
Хм, звучиш ми малко като гузен негонен бяга  Wink Може някой да те съди, ама не без ти да знаеш, ами ето сега те търсят да те уведомят. На твое място нямаше да отида - има си ред за тия работи, разни срокове и т.н. Така ще им направиш услуга на призовкарите - хем няма да си мърдат задниците, хем ще им идеш на крака, че и ще си пишат едно редовно връчване. Ама твоя си работа.

all, Окръжният съд гледа определени дела и като първа инстанция  Peace

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 127
all, Окръжният съд гледа определени дела и като първа инстанция  Peace[/color]
Какви дела? newsm78
Мъжът ми се майтапи, че сигурно ми се обаждат за наследство от Америка Joy

# 12
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Например за бащинство  Wink, осиновяване, някои парични и др.
Айде лека нощ и чиста съвест Simple Smile

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Първите 2 категорично не, а пък другото........... на никого нищо не дължа до колкото ми е известно Laughing

# 14
  • София
  • Мнения: 5 604
Всички така ми казват - че не съм длъжна да ходя, а ма пък до като не разбера за какво няма да мога да с успокоя, така, че в понеделник съм там. Но просто не мога да измисля за какво може да е - може ли някой да ме съди за нещо пък аз да не знам newsm78
Хм, звучиш ми малко като гузен негонен бяга  Wink Може някой да те съди, ама не без ти да знаеш, ами ето сега те търсят да те уведомят. На твое място нямаше да отида - има си ред за тия работи, разни срокове и т.н. Така ще им направиш услуга на призовкарите - хем няма да си мърдат задниците, хем ще им идеш на крака, че и ще си пишат едно редовно връчване. Ама твоя си работа.

all, Окръжният съд гледа определени дела и като първа инстанция  Peace

Peace И аз не бих отишла. Работа на призовкаря е да те намери.

Общи условия

Активация на акаунт