до кьрмещите майки-6 часа интервал през ноща?

  • 1 206
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 269
малката е на 1 месец само на кьрма (вода не давам) и сме на поизкване (през 3 часа-много рядко се е случвало 3:30-4:00 часа пауза) та вече двама педиатри ме сьветват да я храня вечер в 12:00 и после чак в 6:00.тя е свикнала да си хапва,когато си поиска и незнам как ще я отуча от нощното кьрмене и дали изобщо трябва или да си продьлжавам както до сега?

# 1
  • Мнения: 505
Ти си решаваш, ама бебе на 1 месец на режим - ми звучи странно. Нашето бебе е на 7 мес и все още суче и нощем.

# 2
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Кърми си на поискване както досега.  thumbsup Не искаш мъничето да заспива от преумора и глад, нали?
Бебчето сега расте и й трябват много калории - нощното кърмене предоставя 1/4 от всички калории за денонощието. Не можеш да я лишиш от това.

# 3
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
И на мен ми ги говориха такива.
Аз предпочетох да си слушам детето.
Докато навърши 2 месеца го храних на 3 часа, после сам спря да се буди в 12, постепенно си измести храненето от 3ч в 4,4.30, 5, 6ч сутрин. На 4 месеца спря да се буди нощем.
Не те съветвам ако искаш да кърмиш по-дълго да даваш вода или чай на бебето си.

# 4
  • Мнения: 1 924
Ех, тези педиатри ooooh!
Продължавай с кърменето на поискване,
за да не си докараш излишни проблеми.
Най-важното е да се вслушваш в бебето,то е съвсем в състояние да "прецени "
кога има нужда от кърмене.

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Моята беше на десетина дни, когато сама спря да се буди нощем и правеше по 9 часа пауза. Не съм я будила за хранене, но и не съм настоявала да й правя режим.

# 6
  • Мнения: 2 271
И на мен ми ги говориха такива.
Аз предпочетох да си слушам детето.
Докато навърши 2 месеца го храних на 3 часа, после сам спря да се буди в 12, постепенно си измести храненето от 3ч в 4,4.30, 5, 6ч сутрин. На 4 месеца спря да се буди нощем.
Не те съветвам ако искаш да кърмиш по-дълго да даваш вода или чай на бебето си.
И при нас беше така!Макар,че давах и вода ,и чайчета кърмих 1г.Всичко си е до детето!

# 7
  • Мнения: 7 416
как ще я отуча от нощното кьрмене и дали изобщо трябва или да си продьлжавам както до сега?
   Аз не отказвам нощното кърмене на бебето.Струва ми се противоестествено,да го правя. Naughty

# 8
  • Мнения: 13 782
На мен една "лекарка", като чу че кърмя на поискване сина си ( той е на 5 месеца - 8 кг и половина и нощем не прави по -голяма почивка 4 часа и половина ) каза че съм била като циганките дето си размятквали гърдите. После съм щяла да съжалявам додаде дамата. Аз й отговорих да прави режим на своите деца, моето дете само ще си направи такъв - ако не е гладно няма да се буди - нали така ...
Simple Smile

# 9
  • Мнения: 7 416
каза че съм била като циганките дето си размятквали гърдите. ...
Simple Smile
      ooooh!
      И какво?Те ,циганските деца са най-устойчиви към всякакви болести!
      Може би тайната е в онова "размяткване",дето прави имунитета на бебето по-силен? Laughing

# 10
  • Мнения: 585
и ние бяхме на поискване и в началото малката сучеше на 2.5 -3 часа интервали и лекарите също обявиха ,че много греша по този начин,  но не отричаха ,че малката се развива чудесно и изглежда много добре , не одобряваха и това че я оставам на гърдата си колкото си иска, а не задължителните 10 минути  единствено удачни според лекарите. Дъщеря ми обаче сучеше колкото си иска често и по колкото иска време , спеше и сучеше на гърдите ми  и  това е продължавало и по час и половина , но мисля ,че това и се отрази страхотно и я възстанови много бързо след едно боледуване в началото , даже и лекарката която съвсем отричаше начина ми на гледане , не оспори че бебето е в чудесно здраве , щастливо и невероятно бързо се е възстановило според нея , така че вслушай се в инстинкта си и детето си и няма да сгрешиш . Режима лекарката да го прилага на собствените си деца  ако иска .

# 11
  • bulgaria
  • Мнения: 309
 Party слушай детето си , а не педито-всеки е със своя теория за тия работи

# 12
  • Мнения: 1 269
благодаря ви много.продьлжаваме на поискване Peace

# 13
Ние до 6-тия месец се хранихме и през нощта.Като ревнеше и ставах.Иначе какво,да стоя и да го гледам как реве,та да се отучи(Има майки които го тъпчат с вода та да заспи-вместо да го наливаш я си го нахрани по-добре,така и така си станала.) Laughing.Затова сме майки все пак,ако трябва и през 1 час ще ставам,но детето гладно няма да си оставя.Хич не ги слушай лекарите,детето само ще си покаже кога не иска да се храни вечер.В началото и аз се шашках,че немога да се наспя,но постепенно се отучи да пищи вечер.И почти до годинка ставах само в 6 да го храня.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 877
Ех, тези педиатри ooooh!
Продължавай с кърменето на поискване,
за да не си докараш излишни проблеми.
Най-важното е да се вслушваш в бебето,то е съвсем в състояние да "прецени "
кога има нужда от кърмене.

Абсолютно Peace.

Само да допълня, че насилствено голяма пауза през нощта може да доведе до намаляване на лактацията.

Общи условия

Активация на акаунт