Себореен дерматит и хомеопатия?

  • 12 629
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 211
Интересно ми е да знам дали има някакво хомеопатично лекарство против себореен дерматит.Писна ми само да се мажа с мехлеми и да пия хапчета-напоследък и те не ми помагат.Тук в града няма такъв специалист.Питах кожния доктор при който се лекувам,но ми каза,че не разбира от хомеопатия.Ако знаете нещо,моля споделете!

Последна редакция: нд, 17 юни 2007, 08:08 от Dory_28

# 1
  • Мнения: 1 559
Хомеопатично лечение не може да се проведе по интернет. То винаги е с оглед на индивидуалните особености на пациента.
Ако си в Търново, д-р Хаджиев (класически хомеопат) има кабинет там. Ето ти координатите му:
http://homeopathia.hit.bg/CV.htm
В сайта има и полезна за пациентите информация - отговори на въпроси, които пациентите често задават. Успех!

# 2
  • Мнения: 211
Благодаря ти за отговора,но при този доктор точно не желая да отида-информацията за него е твърде противоречива.Някои са доволни от него,а други не.За първичен преглед взима доста пари,колкото ми струват лекарствата за себорейния дерматит,че и повече-така че ще търся други начини.

# 3
  • Мнения: 1 559
От всеки лекар (хомеопат) някои са доволни, други - не. Първото интервю трае 2 (понякога и повече) часа, нормално е хомеопатът да цени труда си.
Разбира се, изборът и отговорността за него са си твои. Но е добре да се информираш за алтернативата, която струва колкото "лекарствата" ти за дерматита.

# 4
  • Мнения: 211
Съгласна съм,че трябва да цени труда си,но пак ти казвам не мога да отделя 50-60лв за преглед,макар и 2 часа да продължи.Поне прегледа да беше 20 лв/обикновенните доктори взимат по 15 лв/-другата цена е просто невъзможна.
Тук в нашия град има някакъв д-р Георгиев-ирисолог,хомеопат и взима по 20 лв-най-вероятно към него ще се обърна. Но идеята ми беше някоя майка да сподели впечатления дали е използвала хомеопатия за себореен дерматит?!

# 5
  • Мнения: 2 331
нямаме поставена диагноза от кожен лекар,но нашата педиатърка каза,че обривите са себорейни.като чета симптомите,синът ми е с атопичен,а дъщеря ми със себореен.повлияха се много добре и двамата от "КОЛАКТИВ" И "ЗЕЛЕНА ЕНЕРГИЯ" на Аква сорс.Можеш да поразпиташ.бях ги мазала с А-дерма,Себодерм ,Липокрем...всичко довреме.но,сега,вече повече от 10 дена-нищо.

# 6
  • Мнения: 175
Моят  син беше с атопичен дерматит или екзема,и двете са му поставяни за диагноза.След  смяна на 2-ма дерматолога  и куп лекарства сина ми се излекува с хомеопатия.           

# 7
  • Мнения: 1 817
Половинката страда от това заболяване и се маже с питивал на ла рош позе. Не мисля, че е билково, но помага много! Peace

Общи условия

Активация на акаунт