Странични ефекти от Ясмин

  • 12 459
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте,
Приятелката ми от скоро пие Ясмин който гинекологът и препоръча за нормализиране на цикъла, идваше и съвсем нередовно, но сега има проблем, откакто е започнала да пие таблетките и върви постоянно, днес е десетия ден, като понякога върви силно, понякога само зацапва като последен ден, но не спира, имали ли сте подобни проблеми и това може ли да е нормално или утре трябва да отидем да се посъветваме пак с гинеколога.

# 1
и на мен ми се е случвало няколко дена де не ми спира ,но пък ми намаляваше всеки ден.отидете пак при гинеколога.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 971
Първият месец и аз бях така, от втората опаковка вече не съм имала проблеми и странични ефекти.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 878
аз пия две опаковки вече и нямам такъв проблем, но в листовката пише, че първите 3 месеца е съвсем нормално.
знам какво ще ти каже гинеколога "да продължи да ги пие"...въпроса е, че такова зацапване е супер неприятно

# 4
  • DE
  • Мнения: 967
Първия месец, в който пих хапчета, ми вървя около 15 дни!

# 5
  • Мнения: 953
И при мен беше така след консултация при гинеколога ми препоръча да си купя още една опаковка и да  пия в началото на приема по още едно хапче докато ми спре кървенето и после да продължа по едно. Това се получавало защото са с ниско съдържание на хормони.

# 6
  • Мнения: 77
Имам въпрос и се надявам да ми помогнете!

От скоро пия противозачатъчни Ясмин.
Искам да попитам е какво означава да се пият в един и същ час. Аз "официално" ги пия в 22:00, но често се случва да ги изпия в 21:45 или 22:20 - дали това ще се отрази по някакъв начин? Трябва ли да съм супер точна всеки път?
Вече ги пия един месец и засега нямам странични ефекти.

# 7
  • Мнения: 131
Важното е, да се пият по едно и също време, например вечер преди лягане, но не е нужно да се спазва стриктно някакъв час. Плюс минус 2-3 часа, не е фатално. Аз все ги забравях и ги пиех дори  и на другия ден на обяд.

# 8
Аз започнах да пия Диане 35... Гинеколога ми беше казал че може да ми одължи цикъла ( на първа опаковка съм ) и след 3-4 ден едва едва ми цапа по мъничко вече 10 дни.. и като че ли всеки ден намалява.. надявам се да спре по някое време.. Явно си е напълно нормално Simple Smile

# 9
  • Варна
  • Мнения: 428
След раждането започнах с Ясмин, но ми цапаше непрекъснато и гинекологът ги смени - каза, че били много слаби за мен. Но аз спрях напълно противозач., защото преди време от тях ми беше станала киста. Или аз така си мисля, че беше от хапчетата... newsm78

# 10
  • DE
  • Мнения: 967
Аз започнах да пия Диане 35... Гинеколога ми беше казал че може да ми одължи цикъла ( на първа опаковка съм ) и след 3-4 ден едва едва ми цапа по мъничко вече 10 дни.. и като че ли всеки ден намалява.. надявам се да спре по някое време.. Явно си е напълно нормално Simple Smile
Защо са ти изписали Диане? Мислех, че вече са поостарели!

# 11
  • Мнения: 59
И на мен ми изписаха Ясмин, били най-ново поколение и т.н., само дето кървях 10 дена като заклано прасенце и след като разбрах, че на една приятелка с номера , че е нормално да кърви са я докарали до абразио, а моята приятелка е мед.лице newsm78 #Crazy отидох до аптеката и си купих старото изпитано ветеранче Диане 35 и веднага на 11 ден започнах да го пия, а след един ден нямах и помен от кървене, цапане и прочие, още пия Диане и съм много доволна Stop.

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
dodo, имала си кървене не защото са нови, а защото не са подходящи за теб. Аз пък започнах да пия Ясмин заради кървене извън цикъла и ми спря.

# 13
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
dodo, имала си кървене не защото са нови, а защото не са подходящи за теб.

противозачатъчните действат индивидуално.

страничните реакции при различните организми са различни.
от Ясмин свалих за 3 седмици 5 кг. не ми се ядеше, като хапнех ми се повръщаше. и пъпки ми се появиха
имам приятелки, които са доволни от тях.

сега пия още по-ниско дозирани и съм доволна от тях.

Общи условия

Активация на акаунт