Трябва ли четка и сешоар за тази прическа?

  • 5 501
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Косата ми е станала ужасно дълга и съответно - безформена. Искам да се подстрижа, но не късо. Много харесах този вид прическа, приятно-небрежно и същевременно елегантно (според мен, де). Обаче две дружки ме наплашиха, че няма да стои така само след подстрижка, а трябва и опъване с четка. Но аз не съм къдрава. Така ли е наистина?  Thinking

# 1
  • Мнения: 5 577
Блонд, за тази прическа горният пласт трябва да е доста дълъг, до раменете (незнам в какво състояние ти е косата, т.е. дали след подстрижката няма да се скъси?). Тогава мисля може и без сешоар.

Но ако е по-къс (както при мен - няколко см. под ушите) трябва сешоар да.  Tired
Иначе "бухва" и стои като шапка.

# 2
  • Мнения: 27 524
Косата ми е стигнала съвсем малко над кръста и е добре, общо взето. Не искам като шапка  Rolling Eyes

# 3
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Не, ако искаш да е по-разчупена, ако искаш горния пласт да е навит навътре към края си задължително четка и сешуар. Аз съм с такава прическа, просто горния пласт е като скосена черта и отдолу има малко по дълъг пласт. Много си я харесвам, защото ми върви.

# 4
  • Мнения: 5 577

Значи горният пласт до раменете, не по-късо.  Naughty Иначе шапка, много досадно.  Sick

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 380
Ако косата ти е права или леко чуплива - мисля , че не ти трябва сешоар и четка.
Аз съм с силно чуплива коса и дълго бях с такава прическа, но за да не бухне косата беше силно филирана. Не съм ползвала четка и сешоар.

# 6
  • Мнения: 5 299
Аз доскоро бях с такава при4еска, но...косата ми е леко чуплива, косъма ми е много тънък, и само със сешоар стоеше перфектно. Wink
Останала съм с впчечатление, че си с чуплива коса...(от снимките), ..ако е така, без сешоар няма да ти стои така. Освен това при нова подстрижка, трябва малко време косата да се "настрои" на ноовата прическа.

# 7
  • Мнения: 27 524
Не, права ми е, аз си я начупвам понякога. Фризьорката ми казва, че съм била с чуплива, но аз не виждам. Освен ако не е заради това, че не стои до лицето ми гладка, а хвърчи, ненавиждам го това и все мисля, че с подобно филиране ще го избегна.  Thinking

# 8
  • Мнения: 5 299
Ако не ти е абсолютно  права косата - няма да ти стои така...точно на тази прическа(без сешоар)

# 9
# 10
  • Мнения: 6 155
Без сешоар само ако ти е идеално права Confused

# 11
  • Мнения: 27 524
Ех, да му се не види  Close
А може ли този сешоар в домашни условия да се прави? И това дърпане на косата не е ли вредно?

# 12
  • Мнения: 6 155
Може в домашни условия. Дърпането не е толкова вредно, но сушенето  Tired
Досадно е.
Но ако искаш промяна - пробвай на Верги варианта. Горният пласт да е минимум до раменете.

# 13
  • Мнения: 1 234
Блонди,моята коса точно така седеше като беше малко по-къса.И сега пак така си седи,нищо че е малко по-дълга.
Май има голямо значение освен дали ти е права косата и какъв ти е косъма-ти май някаде писа,че от боите ти е станал плътен и твърд Thinking .Моята коса е много тънка и права и май затова седи така WinkМисля си,че дори и да я изправяш няма да получиш точно този ефект Tired  bouquet

# 14
  • Мнения: 10 758
Ай да ти кажа и тука - аз я опъвам с ръка и кристали.
Миналата година като бях при Иво и си взех едни на Гарниер - silk& shine GLATT-EFFEKT ACTIV - KUR.
Чакай да го намеря и ще ти го покажа.

Общи условия

Активация на акаунт