Подготовка за раждане???

  • 1 906
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
ThinkingМили мамчета, моля ви споделете....че ми е много чудно....правихте ли някакви специални подготовки за по-леко раждане /както пише в доста книжки/-дишане,растягане на перинеума и какво ли още не, има ли ефект, ако сте го правили Rolling Eyes...Аз лично само съм се запознала до някаква степен и толкова...нищо не съм правила и просто си чакам да настъпи дългоочаквания момент Simple Smile. Дано имам подкрепата ви, не че не вярвам на тези неща, а по-скоро дори се притеснявам да не си навредя отколкото да си помогна Confused

# 1
  • Мнения: 2 082
абе всичко е до организъм-с едната бременност се движех много,с другата хич,но и двата пъти родих лесно.но все пак си мисля,че е добре да правиш поне по-дълги разходки...

# 2
  • Мнения: 131
Колкото до разходките....аз просто не съм се спряла Simple SmileДори пътувах доскоро в осмия месец...и завърших една магистратура във Велико Търново Laughing LaughingБебка ще се роди с 30 изпита напред Hug smile3503
Имах предвид правите ли упражнения за правилно дишане; за еластичност  нА перинеума и т.н........

# 3
  • Мнения: 2 082
никакви упражнения не съм правила.и безтова, като започнеш да раждаш ще забравиш всичко прочетено...  Grinning шегувам се-нека другите мами да кажат...

# 4
  • Мнения: 1 924
По отношение на упражненията за перинеума, аз си правя отдавна,много отпреди да забременея.Не че това ме спаси от разкъсване по време на раждането ,де(но пък и моето бебе беше доста едричко).

# 5
  • Мнения: 323
Аз също не съм правила никави упражнения,но за разходките определено съм ЗА.Споделям мнението на другите майчета,успех newsm10

# 6
  • Мнения: 10 982
Много, много разходки. От дъжд на вятър се мажех с краве масло против стрии, нямам нито една. Друго не съм правила.

# 7
  • Мнения: 1 672
аз не съм правила никаква подготовка и пак родих много лесно.Пожелавам ти и на теб леко раждане  Grinning




# 8
  • Мнения: 131
 PraynigБлагодаря...дай Боже!!![/color]И аз мисля да не се впрягам с упражненията....само разходки Peace Peace Peace

# 9
  • BG
  • Мнения: 2 217
Аз лично съм за разходките, още повече, че живееш в прекрасен град, където въздуха не е толкова замърсен и сутрин можеш да дишаш йодни пари край морето!  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 4 585
Не съм правила. Peace
Леко раждане! Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 5 079
Не съм (или не са ми) правили такива процедури. Мисля, че всичко е супер индивидуално и е до късмет и лична нагласа. В никакъв случай няма да си навредиш ако мислиш позитивно и се настроиш празнично, като за първа среща с най - близкото ти същество, твоята рожба...  Heart Eyes

# 12
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
И аз така изчетох сума книжки и ще ти кажа от кое имаше полза - това за дишането е добре, ако всичко върви без намеса. На първото раждане ми сложиха система, а заедно с нея някакво обезболяващо, което ме успа и известно време всичко ми беше като в мъгла.
Докато получиш пълно разкритие най-добре е да се разхождаш, а ако лежиш, да се опуснеш максимално и да дишаш както пише в книжката.
Като почнат напъните, дишането е още по-важно, но тогава инстинктът те кара какво да правиш. Напъните се усещат като позив за ходене по голяма нужда, защото бебето натиска същите нерви. Не бива да се притеснява родилката от тези усещания. Много жени мислят, че ще се наакат на публично място и се стягат, с което хем боли ужасно, хем пречат да излезе бебето. Перинеума го масажира акушерката преди да се подаде бебето, а като слезе главата, го разтяга внимателно да се види минава ли, или ще има нужда да се резне малко.
От всичко най-важно е да си спокойна, да си позитивно настроена, да разговаряш дружески с екипа, за да разберат те каква добра мама си и да са много внимателни Wink
Когато видят мотивирана и спокойна родилка, акушерките се държат доста прилично.

# 13
  • Мнения: 537
И аз четох много книжки ама нищо не съм правила само разходки и като почнаха контракциите пак ходих много. не съм имала проблеми с раждането. дано да нямаш и ти  bouquet

# 14
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз не съм правила специална подготовка. Исках да правя упражнения за перинеума, ама така и не разбрах как точно се правят и ги зарязах. Може ако искаш да пробваш с тях, казват, че помага за по-малко разкъсвания.
За дишането не се притеснявай.Трябва единствено да слушаш акушерките и лекаря какво ти казват да правиш, как да дишаш и напъваш. И да правиш предварително упражнения за дишането- едва ли в този момент ще се сетиш за тях Joy

Общи условия

Активация на акаунт