във военна б-ца трябва кръв 0-

  • 476
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 127
Здравейте! По новините чух че момче на 17г с коремна операция се нуждае от кръв от моята кръвна група, която е най-рядка 0-. Не съм дарявала досега и не знам много... Откакто забременях разбрах, че съм 0-... Въпросите ми ако има някой компетентен са:
1. мин. седмица бях малко хремава и ме болеше гърлото, това противопоказно ли е?(по мое мнение да, но вие ме посъветвайте, защото искам да помогна не да вредя с "мечешки услуги")
2. колко кръв се взима и за колко време горе долу (да се подготвя психически)
3. какво трябва да правя след това, за да не ми навреди (знам че се яде шоколад ммммм, но кажете дали трябва нещо в близката седмица или месец по-специално)
4. по принцип съм с ниско кръвно, а и с извинение преди 1 ден ми приключи цикъла - това има ли значение?
Благодаря ви предварително за вниманието!
Може би съм скъперничка на кръв, но просто искам да съм информирана за рисковете.
Детето ми сега спи, затова имам време и ще изчакам  отговора ви. Дано и момчето да има време Praynig

# 1
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Първо 0- не е най рядката кръв. АВ- е много по рядка само 4% от населението на света са с такава. Второ, трябва да не си карала хепатит, да не си в цикъл, да не си с ниско кръвно, да не кърмиш, и да си над 50кг мисля и да си се нахранил преди това. Иначе на съпруга ми му взеха 500мл кръв, но той е към 100кг. и не го усети, за теб незнам. Май имаше и други подробности но не помня вече.

# 2
  • София
  • Мнения: 127
много ти благодаря! единствено съм с ниско кръвно..., но за всеки случай ще отскочим до там, за да преценят на място. мерси за препоръката, че все забравям да ям през деня...
ако стане ще пиша на лс

# 3
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Сетих се още нещо. Ако ще даряваш за момчето, трябва да го кажеш предварително и да ти издадат бележка, че кръвта е именно за него. И  тази бележка се дава на близките или се носи в отделението където е момчето. Иначе кръвта ще отиде за другиго.

Общи условия

Активация на акаунт