От кога започнахте да ползвахте кенгуру?

  • 3 045
  • 55
  •   1
Отговори
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Мами, от колко месеца започнахте да слагате бебчето в кенгуру? Ние си взехме но педиатърката ни каза да не го ползваме докато бебо не навърши 6 месеца.  Shocked Ама то тогава за какво ще ми е; бебчо ще тежи много пък и ще има нужда от проходилка или бънджи, а не от носене. След 6 месец се стабилизирал скелета и щяло да може да си държи изправен гръпнака пък и щяло да му е по удобно тогава. И въпреки това не трябвало да се ползва повече от 20мин.  #Puppy dog

# 1
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Ами аз започнах след първият месец.
Когато отидохме в края на втория месец при д-р Драганов (ортопед), той каза, че вече можем да ползваме кенгуру.

# 2
  • Мнения: 2 609
Бяхме на 3 месеца,но в началото за малко Wink

# 3
  • Мнения: 3 200
От 3-я месец

# 4
Като почна да си държи главата сам. От 2-рия някъде.
Но съм виждала и по-малки бебчета да им придържат главичките.

# 5
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Моя бебчо през целия ден спи на гърдите ми но аз го държа, давам му биберон и той спира да си върти главата като шило и я отпуска на гърдите ми. Мислите ли, че в този случай ще мога да го ползвам?  Praynig

# 6
  • Мнения: 277
Някъде като стана на 4 месеца - тогава съвсем стабилно си държеше главата изправена. Преди това сме го слагали за проба, но нещо му беше некомфортно. В началото докато свикне за по 10-15 мин., след това и за по-дълго  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 277
Цитат на: Tinka79
Моя бебчо през целия ден спи на гърдите ми но аз го държа, давам му биберон и той спира да си върти главата като шило и я отпуска на гърдите ми. Мислите ли, че в този случай ще мога да го ползвам?  Praynig

Не бях прочела този твой постинг  Embarassed Можеш да го слагаш с лице към теб и тогава пак ще може да си отпуска главата на гърдите ти. Алекс преди често спеше така като излизахме с кенгуруто  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 629
От края на втория месец нося Климент в кенгуру и честно казано, не знам какво щях да правя без него Grinning Пръв приятел ни е това кенгу Grinning

# 9
  • Мнения: 114
нашето е на чико с подсилен гръб и подложка за глава и бебо може да се носи легнал така че ние я слагахме в него още на втория месец и не е имало никакъв проблем

# 10
  • Мнения: 6 315
След като бебето стана на месец и нещо започнахме да го слагаме в кенгурото. Това след 6 месеца ми звучи странно #Shocked .

# 11
  • Мнения: 3 537
Цитат на: zwete
нашето е на чико с подсилен гръб и подложка за глава и бебо може да се носи легнал така че ние я слагахме в него още на втория месец и не е имало никакъв проблем

Нашето е абсолютно същото.Започнах от 2-рия месец да го слагам

# 12
  • Мнения: 1 464
Цитат на: Tinka79
Мами, от колко месеца започнахте да слагате бебчето в кенгуру? Ние си взехме но педиатърката ни каза да не го ползваме докато бебо не навърши 6 месеца.  Shocked Ама то тогава за какво ще ми е; бебчо ще тежи много пък и ще има нужда от проходилка или бънджи, а не от носене. След 6 месец се стабилизирал скелета и щяло да може да си държи изправен гръпнака пък и щяло да му е по удобно тогава. И въпреки това не трябвало да се ползва повече от 20мин.  #Puppy dog
Странно,настина, когато бебо стане на 6 месца няма да ти трябва,ние сме на 6 и почти не го ползвам вече.Бебка така се извива и неще да седи в него че хората по улицата ни се смеят.А и е бая тежка  Animal Pig Иначе го ползваме от 2ри месец Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 91
От втория месец.
Ако кенгуруто ти е с подсилен гръб няма никакъв проблем за бебчо!

# 14
  • Мнения: 2 755
Ползвахме кенгурото от 3-тия до 9-тия месец.Преди третия месец не е желателно, тъй като гръбначния стълб не е укрепнал достатъчно ( мнение на педиатър-ортопед ), а когато бебето стане около 9-10 кг. за майката става доста тежко ( от личен опит ). Е, ако е за кратко излизане става, но за повече само, ако имаш здрава гърбина.

Общи условия

Активация на акаунт