Ориз с гъби?

  • 1 017
  • 9
  •   1
Отговори
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Здравейте. Искам да направя гарнитура ориз с гъби. Дали някой може да сподели рецепта? Мерси предварително!

# 1
  • Мнения: 22 867
Запържвам нарязаните гъби в краве масло или олио да готовност. Като им изври водичката слагам една чаша ориз, запържвам леко, оризът става като стъклен, и заливам с три чаши вода. Може да се добави черен пипер, пилешко бульонче, понякога слагам и куркума, но става жълта сместта. Ако харесвате чесън, може и чесън да се сложи. понякога с гъбите запържвам и малко червен лук. Изобщо разни вариации правя. Като залея с водата и заври, обикновено изключвам газта и го оставям захлупен на горелката. След около 20-25 мин оризът е готов.

Копнала съм си и тази рецепта, става също много вкусно. Ако обичаш джоджен, може да сложиш! Според мен отива и на гъбите и на ориза.

# 2
  • Мнения: 1 983
Сварявам около 300 гр. печурки с един бульон.След около 15-20 мин са готови.Изчиствам ориз (около 1 ч.ч.), слагам го в тавичка с малко олио и 3 ч.ч. от бульона, в който съм варила гъбите и пека.И за заливка съм правила бешамелов сос и настърган кашкавал.

П.С.Слагам и малко сол и черен пипер.

# 3
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз харесвам ризото с гъби.

дано някоя мама от Италия се включи с оригинална рецепта, че моята не предентира да е такава. Wink

# 4
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Това го правих миналата седмица, но добавих шепа царевица, стана ммммммммммм  Laughing

# 5
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Мерси много за отговорите.

# 6
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Сварявам около 300 гр. печурки с един бульон.След около 15-20 мин са готови.Изчиствам ориз (около 1 ч.ч.), слагам го в тавичка с малко олио и 3 ч.ч. от бульона, в който съм варила гъбите и пека.И за заливка съм правила бешамелов сос и настърган кашкавал.

П.С.Слагам и малко сол и черен пипер.
И аз така ги правя!  Peace

# 7
А аз съм мързелива. Бухам всичко наведнъж (е, ако са пресни гъби, първо ги запържвам в тиган) в микровълновата. Става вкусно и лесно. Оризът ми е бланширан и или от него, или от микровълновата става на отделни неслепени зрънца.

# 8
  • Мнения: 1 797
И на мен ми е любимо ястие, но има нещо, което ме смущава - цветът. Оризът става кафеникав.
Чудя се, ако се напраявт поотделно и после само се смесят, как ще е.  newsm78
Дали някой е пробвал по този начин?

# 9
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
И на мен ми е любимо ястие, но има нещо, което ме смущава - цветът. Оризът става кафеникав.
Чудя се, ако се напраявт поотделно и после само се смесят, как ще е.  newsm78
Дали някой е пробвал по този начин?

Аз само така го правя, че и на мен е ми харесва да е кафеникакво, Става доста добре.

Общи условия

Активация на акаунт