Ужас....Целите ръце са ми в пъпки от епилация....

  • 17 021
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 95
Не мога да понасям ръцете си,епилирах ги преди седмица с епилатор,на втория ден започнах да мажа с Керапил за подкожни косъмчета (за него прочетох тук във форума),мажа се със спирт и норсулфазол,но ръцете са ми ужасни.Целите са в пъпки.Миналата година се престраших в края на лятото да ги махна и пак се получи същият проблем.Отлагах го,защото знаех какво може да стане,по краката и триъгълника ми излизат постоянно подкожни. А сега как ще ходя така цяло лято,направо ми се плаче и не искам да излизам от вкъщи.Не мога да ходя и с косми,доста са ми тъмни и дълги...Чудя се дали да не ида на фотоепилация,но знаете ли колко ще ми струва,не мога да отделя и много парички. #2gunfire #2gunfire #2gunfireЗащо ли сме жени newsm78,но те пък и мъжете се обезкосмяват вече!

# 1
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
Ооооооо милата смени си козметичката или пък,знам ли, начина на епилация.И аз ги махам на козметик,но пък моята е супер  Hug

# 2
  • Мнения: 1 234
konikonkoni много неприятна ситуация ConfusedТи как се епилираш-сама или на козметик и с какво-кола маска,епилатор?Права е zdravka77 май има значение и начина-може би този,които си избрала не ти понася Thinking Или да е от козметичката,от това каква кола маска използва  newsm78 Като резервен вариант не си ли мислила да ги махаш с електрическа самобръсначка например?Вярно с нея ще трябва да се минаваш всеки ден,но пък едва ли ще ти излизат пъпки Hug

# 3
  • Мнения: 6 712
Току-що обезкосмявах мъжа ми с ленти на Veet за мъже и гледката е ужас... Sick Целият стана на пъпки милия. И това се случва за втори път вече.  Thinking Не знам вече какво да правим...

# 4
  • Мнения: 6 607
Три пъти съм правила тази грешка с кола с епилатор и с депилиращ крем .Пъпките стояха около 1 месец -лято жега ,а аз с дълъг ръкав.Вече не ги пипам ,но пък са светли и не си личат .
 Иди на козметик да ти направят проба с тяхната кола маска.

# 5
  • Мнения: 1 234
Току-що обезкосмявах мъжа ми с ленти на Veet за мъже и гледката е ужас... Sick Целият стана на пъпки милия. И това се случва за втори път вече.  Thinking Не знам вече какво да правим...



Май трябва да спрете да използвате Veet Thinking Много не го харесвам тоя Veet,защо ли Thinking

# 6
  • Мнения: 95
Епилирах се сама с епилатор на Филипс с дискове,чудя се да не би в самите дискове да е причината,да завърта по някакъв начин косъмчетата.Мислех около варианта да си купя епилатор с пинсети.Дайте ми съвет каква кола маска да ползвам,нямам време да ходя на козметик,работя до доста късно вечер.
Относно лентите на Вийт-пълен боклук са и не вършат никаква работа.При мен дори и не искаха да скубят нищо.

Последна редакция: нд, 17 юни 2007, 23:21 от konikonkoni

# 7
  • София
  • Мнения: 3 814
Имах същия проблем до преди две години.Независимо дали ги махах с епилатор или при козметик с кола маска,ефекта беше един и същ-много пъпки с връх,който не минаваха цял месец и после седеше като петно.
Ще ви напиша една лесна и не скъпа рецепта,която прочетох тук във форума и която ми реши проблема завинаги.Случва се ,но много рядко да излезе някоя мъничка,която минава бързо.

бебешка пудра-1/2 опаковка
сулфатиацол-1 пакет
топоцин-1 опаковка
1 с.л. сяра

Продуктите се смесват и след епилиране си поръсвам върху ръката и разнасям леко.Просто някои кожи са по-чувствителни от други,благодарна съм на мацката,която беше дала рецептата.Тя каза,че я взела от козметичка.
Успех!  bouquet

# 8
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
konikonkoni,аз например за домашни условия използвам една кола маска полутечна в розова кутийка,мисля че беше Jancar,абе май и забравих името и много добре става и без пъпки и т.н.Струва около 1,20-1,30,върши хубава работа.Препоръчвам ти я.

# 9
  • Мнения: 209
Аз си решавам проблема с подкожните (но само на краката и триъгълника) по следния начин: бръсна ги един месец редовно и после - кола маска. Това го правя в годината веднъж и повече не ми е необходимо. Аз също ползвах епилатор на филипс и си мисля, че от него ми се получиха подкожни  newsm78 . Но вече ползвам само кола маска и се ексфолирам редовно и така спасявам положението! На ръцете правя само кола и подкожни нямам.

Току-що обезкосмявах мъжа ми с ленти на Veet за мъже и гледката е ужас... Sick Целият стана на пъпки милия. И това се случва за втори път вече.  Thinking Не знам вече какво да правим...
Използвайте специален лосион за след кола маска - той много успокоява и пъпките изчезват за няколко часа.
 
Дайте ми съвет каква кола маска да ползвам,нямам време да ходя на косметик,работя до доста късно вечер.
виж тук съм дала мнението си за колата, която използвам аз http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=187809.0

# 10
  • Мнения: 95
Tinata, какъв лосион за тяло ползваш?Моята кожа, като че ли се възпалява от лосион намзан веднага след епилирането.Кожата ми е ужасно чувствителна и не знам какво да я правя! Shocked

# 11
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Опитай с бебешка пудар- при мен действа.

# 12
  • Мнения: 2 196
Имах същия проблем до преди две години.Независимо дали ги махах с епилатор или при козметик с кола маска,ефекта беше един и същ-много пъпки с връх,който не минаваха цял месец и после седеше като петно.
Ще ви напиша една лесна и не скъпа рецепта,която прочетох тук във форума и която ми реши проблема завинаги.Случва се ,но много рядко да излезе някоя мъничка,която минава бързо.

бебешка пудра-1/2 опаковка
сулфатиацол-1 пакет
топоцин-1 опаковка
1 с.л. сяра

Продуктите се смесват и след епилиране си поръсвам върху ръката и разнасям леко.Просто някои кожи са по-чувствителни от други,благодарна съм на мацката,която беше дала рецептата.Тя каза,че я взела от козметичка.
Успех!  bouquet
Ако това подейства,ще имаш огромна почерпка. Hug
Омръзна ми да се чудя кое по-лошо - да ходиш космата или пъпчива. Confused

# 13
  • Мнения: 115
И на мен ми се е случвало това с пъпките. Ползвай пудра "Топоцин" веднага след епилация. Пудриш обилно, след 2-3 часа пак и така няколко пъти. Прави епилацията след душ и след това епилираните места не ги мокри до следващия ден. Опитай следващия път по този начин, аз напълно си разреших проблема.

# 14
  • Мнения: 209
Tinata, какъв лосион за тяло ползваш?Моята кожа, като че ли се възпалява от лосион намазан веднага след епилирането.Кожата ми е ужасно чувствителна и не знам какво да я правя! Shocked

Ползвам ето този:

Това е професионално олио за след кола-маска. Ако искаш пиши на лични да ти дам адреса, откъдето можеш да си го купиш!
Прави епилацията след душ и след това епилираните места не ги мокри до следващия ден. Опитай следващия път по този начин, аз напълно си разреших проблема.
Да, това е вярно! Епилираните места не се мокрят поне 3-4 часа!

Общи условия

Активация на акаунт