Корем след секцио

  • 12 921
  • 24
  •   2
Отговори
  • Мнения: 1 596
ЗДравейте мамчета,
колко време след секциото спада корема,ама така както си е бил преди бременността-горе-долу?
И това дето е изтръпнало мястото на разреза нормално ли е?Отшумява ли някой ден?
А секса...кога се започва.
Когато спрат лохиите ли2
И последен въпрос
Кога идва мензиса....аз кърмя.

# 1
Здрасти, моят корем спадна на 3 месец след раждането, но 1 кг като кача и веднага си го усещам на корема сега след раждането. Иначе мястото на разреза ми беше изтръпнало доста време, около година. За секса, за първи път правихме като минаха 2 месеца. За цикъла не знам какво да то кажа, защото аз не съм кърмила и моя ми дойде на втория месец след раждането.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 587
Моят корем почти спадна вече, е имам още малко де. Blush
Нормално е да ти е изтръпнало мяатото на разреза. При мен доскоро беше така.
Секс правих още на 20-я ден някъде. Не са ми казвали кога  може, но аз се чувствах добре и лохииъе почти бяха спрели. После пак се възобновиха, но това е друг въпрос.
За мензиса - не знам, аз също кърмя, но мисля, че е индивидуално. Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 714
Здравейте,
Аз родих края на Април и още имам корем, въпреки че нося клин за стягане.
Много бързо се възстанових - почти не ме болесхе след третата седмица. Забравих че имам операция.
Още ми е изтръпнало мястото на разреза,  но съм чувала че за около година минава.
Секс правихме около 45 ден, но не заради операцията, а защото просто все съм скапана и т.н.
Що се отнася за лохиите още ги имам.
Кога идва мензиса незнам - кърмя.
 
 

# 4
  • bulgaria
  • Мнения: 309
На мен пък ми спадна още на другия ден от секциото и в момента е съвсееем леко подут. Още ми е изтръпнало на мястото на разреза и е гадничко :thinking. лохии имам все още ама почти спряха , а вече минаха 20 дни от секциото. Абе момичета  мажете ли се със контрактубекс против белези и действа ли newsm78
Аз също кърмя  Peace

# 5
Моя корем спадна на 3-тия месец.
Изтръпналото някъде към 6-тия.
Хм,секса-като се почувстваш добре,мен ми гноеше раната до 3-тия месец и хич не ми беше до секс.
За лохиите-не помня(отдавна беше) Grinning
Мензиса при мен 1 месец след като спрях да кърмя.И то беше доста обилно като кръвоизлив(спях с памперс за легло защото на сутринта гвачех)брр,гадно си беше...

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 501
Строго  индивидуално е Peace

# 7
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Коремчето от бременността спадна на 2 -3 месец....сега си нося коремче от много ядене  Mr. Green
Изтръпнало на мястото на разреза вече почти не усещам,въпреки,че и аз до 3 месец си имах проблеми.
Секса....с мъжо се метнахме още на 30-31 ден,ама вече нямах лохии.
А мензиса ми дойде на 2,5месеца,въпреки че кърмех....но месец след това ми спря кърмата

# 8
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Коремът не ми е спаднал, а е увиснал, защото много напълнях! Sad
Не помня да ми е изтръпвало мястото на  разреза! Rolling Eyes
Секса май го почнахме към 2-рия месец Rolling Eyes
Лохии нямах много- ходех с ежедневни превръзки!
Цикълът ми дойде 3 месеца и половина след раждането, а още кърмя /вече 11 месеца/!

# 9
  • Мнения: 155
Коремчето още си го имам Sadчувствам си го като празна торба и с двете бременности бях много едра на корем.Не знам до колко ще се прибере и кога.Колан носих,но ми е вече голям,а пък и много ми е горещо с него.Секс правих около вторият месец,след като ми се изчистеха лохиите.Мястото на разреза още го чувствам леко изтръпнал,а цикъла ми дойде точно 3 месеца след като родих и 10дена след като малкият спря да се буди да суче през нощта.

# 10
  • Мнения: 1 212
Ще пробвам на всичко да отговоря :
 - мисля че съвсем "като преди раждане" корема никога не става . Тази част - над шева провисва малко или повече, мисля "следоперационна престилка" се наричаше или нещо подобно ...  newsm78
Но все пак, в горе - долу в по - приличен вид станах след 4 тия месец, след още 2 месеца резултатите станаха още по - добри.
Но , пак казвам - мисля , че от тук нататък едва ли ще очаквам чудо някакво да стане.
 - да, нормално е една зона около шева да бъде по - различна на усещане. С времето също симптомите отшумяват, дали някога съвсем ще забравя , че съм оперирана - още незнам .
 - сексът - бих казала, когато ти усетиш , че искаш и можеш. При всички случаи е добре да изчакаш месец и половина след раждането
 - за цикъла - различно при различните жени. Някои си кърмят с цикъл. Други като мен още нямат. Бих се притеснила, ако спра съвсем с кърменето, пък цикъл още нямам.
Успех  Peace

# 11
  • Мнения: 2 631
Имам 2 секцио.

Коремът - поприбра се, но бавно и в никакъв случай не е такъв, както преди, да забременея, но пък и не спортувам.
Изтръпналото - напълно нормално - след 1-то секцио го чувствах повече от месец, но след второто - само в болницата. Не знам, дали има връзка с упойката - първия път - пълна, вторият - спинална.
Лохиите - 50 дни при мен.
Сексът - след, като спряха лохиите.
М - дойде ми след 11-я мес. от раждането, когато окончатеблно отбих.

# 12
  • Мнения: 466
Аз доста кг. качих през бременността и за това корема ми още е далече от това което беше преди да забременея , но аз и нищо не съм правила за формата си до сега , вече не кърмя - кърмата ми спря и ще забучвам с фитнес , диетки и т.н .Съмнявам се , че корема ми някога ще е такъв какъвто беше но ще видим... никога не съм си чувствала раната от операцията изтръпнала  newsm78 Локхиите ми бяха около 35 дни , секса  го възобновихме малко преди да ми спрат локхиите окончателно , заради това те не са станали по - продължителни или по - силни . М ми се възобнови 2 месеца след раждането - кърмех , кърмих още 2 месеца и кърмата постепенно спря сама .

# 13
  • Мнения: 1 225
Моят корем се прибира, но много бавно. Не нося колан, а само по-стегнати бикини. Лохии все още имам ( днес ми е 40-тия ден от раждането). Секса все още е мираж. И аз кърмя още. Не ми е идвал цикъл.

# 14
  • Мнения: 8 769
С риск да те отчая-моят корем още не ще да си ходи.
След първото секцио на 6-8-я месец вече го нямаше.
Лохиите-и двата пъти около 40-тина дни
Секс-след лохиите
Кърмила не кърмила-менструация-около месец след лохиите...

Общи условия

Активация на акаунт