сгреших ли със захранването?

  • 360
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 142
от няколко днисъм малко притеснена дали не направих грешка с начина на захранване. твърдо бях решила, че ще започна с домашно приготвен картоф с кърма, след това морков и т.н. различни видове домашно приготвени храни със зеленчуци и чак тогава плодове. но бебка май не беше на това мнение и картофа изобщо не го приемаше. помислих, че като нов вкус не й е познат и затова, но на следващите дни тя направо плачеше като правих опит да й го дам. пробвах с морков - пак същото. спрях за ден-два и си беше пак само на кърма. след това взех бананова млечна каша на Хумана и от 3 дни сме на нея. явно й харесва, защото от днес си отваря устичката и си я гълта. но аз сега като чета из форумите всички захранват със зеленчук или с оризова каша, а и аз имах такова желание да й готвя, а сега какво стана  Sad
според вас дали е проблем това и да спирам ли докато сме още в началото или да продължавам с кашата?  newsm78

# 1
  • Мнения: 753
Здравей!
Не съм с голям опит в захранването, но ще ти кажа какво съм спазвала до момента и какво съм чувала.
Моят юнак захраних с домашно зеленчуково на 6 мес. и 10 дена. Установих, че обича намачкан банан, а освен него хапва малко круша, ябълка въобще не.
Първото правило, което спазвам до момента е : СЛЕДЯ БЕБЕТО СИ И НЕ ГО НАСИЛВАМ, ПОНЯКОГА ПРЕСКАЧАМЕ НОВАТА ХРАНА /КОГАТО Е НЕРВЕН, КЪСНО Е СТАНАЛО И Т.Н/, НЕ ГЛЕДАМ КОЛИЧЕСТВАТА /ИНАЧЕ ЩЕ СЕ ГРЪМНА Simple Smile - ДРУГИТЕ ЯДАТ ГИГАНТСКИ КОЛИЧЕСТВА СПРЯМО НАС/
второ правило /от приятелки/ - ИЗПРОБВАТ КОЕ ЩЕ  Е НАЙ-ВКУСНО НА БЕБЕТАТА ИМ - ЗЕЛЕНЧУК, КАША, ПЛОД, МЕСНИ /ИМАМ ПОЗНАТИ, ЧИИТО ДЕЦА ПРОЯДОХА ПЪРВО ПЛОДОВИ И ДРУГИ, ЧИИТО ПРИЕХА ПЪРВО МЕСНИ ПЮРЕТА! Ако моят бебок беше отказал зеленчуково, щях да му давам каквото приема.
Бих искала да съм те успокоила.
От все сърце успех!

# 2
  • Мнения: 560
Подкрепям напълно мнението на Ayas.  Няма смисъл да се насилва бебчето. Тя си знае най-добре и ще те води в захранването.  Не мисля, че е проблем, че си дала такава каша. Все пак е вкусна за разлика от чистата оризова.  Разбира твоето бебенце. Успех.

# 3
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Хубаво е да караш по някаква схема,но когато бебето ти отказва, никакви познати схеми не действат. Така,че давай каквото иска и колкото иска. Всяко дете си има собствени вкусове. Има неща,които е добре да избягваш до определена възраст, но като цяло не го насилвай. При нас нещата със захранване така и не се получиха както ги мислих. Беба така и не прояде пюрета- плодови,зеленчукови и месни, пробвах всякакви марки и домашни-  Naughty нищо. Плодове сега яде натурални - череши,лимони,портокали и грейпфрут. ShockedНе е обичайно за дете на година ,но това й харесва, това й давам. Ядеше само каши на зърнена основа, смесени с плодове отказваше. Сега яде готвено и то не всичко.Дояждаме си с мляко.Но се съобразяваш с нея и това е. Успех! Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 142
Благодаря на всички! доста се успокоих. Май от четене на книги и схеми за захранване забравих  Embarassed да гледам какво иска беба. И наистина щом й харесва бананче - ще яде бананче. още веднъж благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт