Аптеките в Турция

  • 18 054
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 636
 Ще ходим там, та искам да ви попитам може ли човек да си купи нормални лекрства от техните аптеки без рецепта - както например в България антибиотици, противоалергични. Не ми се иска да се мъкнем със сто кила фармация оттук. Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 3 423
аз си мъкнех аптечка,не бих рискувала
също въпреки,че имахме лекар в хотела,бях чела че турските лекари предписват с лека ръка антибиотици със странични ефекти
за това дори антибиотик взех от тук (широкоспектърен без странични ефекти-оспен)по препоръка на нашето педи
Слава Богу  Praynigне ни се наложи да отворим дори аптечката
според мен и противоалергични е важно да вземаш,защото ако се наложи бързо да реагираш............

по добре,намали багажа от към дрехи и играчки, отколкото от към лекарства

# 2
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Последният път в Турция се наложи да извикаме лекар за мен в хотела.
Мога само добри неща да кажа.
5 минути след обаждането той беше в стаята.
Прегледа ме, даде ми необходимите лекарства (не съм ги плащала). Едно от лекарствата беше свършил и много притеснен и с хиляди извинения даде рецепта за него. В аптеката въпросното лекарство излизаше около 2 лв.
Да поясня, че имах разстройство и повръщане.
Не съм плащала за прегледа; лекарят си преснима паспорта ми и взе медицинската застраховка.
Аптеките им са точно толкова заредени, колкото и българските. Цените, вече споменах, са съвсем нормални.
Сега смятам да взема основните лекарства на Макси (като се надявам да се налага да се ползват), както и противоалергичните му капки, които тр. да пие 3 месеца, а за себе си нещо за стомашно разстройство, за да съм подготвена.

# 3
  • Мнения: 636
 Някои основни неща със сигурност ще нося - панадоли, капки за нос и т.н., но не ми се иска да купувам противоалергични, които са и доста скъпи, без някаква особена вероятност да потрябват. Много ви благодаря за мненията, момичета, надявам се да получа и още .

# 4
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
А защо се притесняваш тогава? Имам предвид за какво са ти тези противоалергични?
Ако някой има проблем, то тогава, според мен, най-разумно е да се носят, но иначе е безсмислено...

# 5
  • София
  • Мнения: 2 952
Не е много по темата, но и двата пъти, когато сме ходили там сме си купували по една торба лекарства за Бг. Има местно производство за големите фармацевтични фирми и неща, които така или иначе купуваме тук или държа под ръка сме си носили от там.

# 6
  • Мнения: 3 423
явно вие сте по смели майчета
аз за детето се доверявам само на познати и препоръчани от неговия педиатър лекарства
също не бих се доверила на лекар в хотела ,защото той не е педиатър а и пак повтарям че и в бг не бих приела съвета и лечението на всеки педи,камо ли в Турция след като руснаците ме предупредиха,че турските лекари от желание бързо да разрешат проблема изписват антибиотици със силно действие и странични ефекти
иначе разбира се избрах хотел с лекар и е нормално той да реагира веднага,както и избрах да сме в Белек където има хубава клиника, но определено разчитах и на аптечката си и мобилната връзка с нашето си педи
а антиалергичните не са толкова скъпи(то за детето нищо не ми се вижда скъпо) и не заемат място  но не дай Боже  Praynigда потрябват (винаги има първи път)ако се случи е добре да се реагира бързо Peace

# 7
  • Мнения: 2 768
Лекарства, слава богу, не ни се е налагало да купувам от аптека, ама миналата година търсих шише за хранене в Кушадасъ.  Crazy
Защото забравих в супермаркета чантата на София с всички подробности за хранене по пътя.
Слава богу, във втората аптека намерих АВЕНТ, иначе имаше разни техни марки боклучави шишета.
само да не ви разказвам колко време търсих място за паркиране в центъра на града

На първата почивка, когато Кристина беше на 2г6м се заля с горещо кафе и посетихме лекаря от хотела. Беше много любезен, намаза я с нещо за изгаряне и след 1-2 часа всичко беше ОК

Иначе аз си ходя с хомеопатични лекарства и с книжка за справка (основно за първа помощ).

# 8
  • Мнения: 5 622
Последният път в Турция се наложи да извикаме лекар за мен в хотела.
Мога само добри неща да кажа.
5 минути след обаждането той беше в стаята.
Прегледа ме, даде ми необходимите лекарства (не съм ги плащала). Едно от лекарствата беше свършил и много притеснен и с хиляди извинения даде рецепта за него. В аптеката въпросното лекарство излизаше около 2 лв.
Да поясня, че имах разстройство и повръщане.
Не съм плащала за прегледа; лекарят си преснима паспорта ми и взе медицинската застраховка.
Аптеките им са точно толкова заредени, колкото и българските. Цените, вече споменах, са съвсем нормални.
Сега смятам да взема основните лекарства на Макси (като се надявам да се налага да се ползват), както и противоалергичните му капки, които тр. да пие 3 месеца, а за себе си нещо за стомашно разстройство, за да съм подготвена.



 Peace

Подобно и при нас, само дето ние без малко да извикаме лекар. Аз бях последно в Турция с пневмония и поддържах висока Т през цялото време..

Иначе мъжа ми ходи вечерта до една аптека да ми купува течен аналгин, че бях много зле и явно е намерил. Аптекарят бил любезен и отзивчив, дал точно каквото трябва  Peace

# 9
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Аз се върнах преди няколко дни от Турция.
Приятелката ми-мед.сестра ,получи слънчева алергия. Оказа се,че застраховката не покрива алергичните реакции. Така,че-дадоха и ампула с нещо като нашия Урбазон,тя си го сложи сама,естествено. Дадоха и и някакви таблетки-един блистер + едно кремче. Цялото удоволствие и струваше 80 евро.
Моят съвет е: Носете си освен всичко най-необходимо и нещо противоалергично.
 
Приятна почивка на всички,и дано си върнете лекарствата непокътнати.

Общи условия

Активация на акаунт