Лека нощ!

  • 2 143
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 678
    Продължителният сън намалява теглото     
 
Хората, които спят по-малко, са по-пълни от поспаланковците, се твърди в статия, публикувана в германското здравно списание "Ерцте цайтунг".
Твърдението се базира на резултати от американско изследване.

Обяснението на резултатите е, че нарушения в ритъма на биологичния часовник у бързо наспиващите се дами възпрепятстват по-бързото изгаряне на калории.

То е обхванало около 70 000 жени над 16-годишна възраст, като на дамите са били задавани въпроси, свързани с приеманите калории и навици на спане.

Според него жени, които спят между 5 и 6 часа през нощта, наддават средно между 700 г и 1,1 кг, докато дамите, които прекарват 7 или повече часа в леглото, не надебеляват.

Изследването върху здравето на медицински сестри е било ръководено от д-р Санджай Р. Пател от Кливлънд (Охайо).

Проучването на д-р Пател е показало също, че жените, които прекарват по-малко време в сън, са 15% по-закръглени от обичащите да си поспиват. БТА

 Статия : http://health.actualno.com/

 
 

# 1
  • Мнения: 2 331
ееееееее,пак изкара готин сайт!!!има да си четеееееееем!!!  bouquet Hug

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Ми то аслъ, от толкова сън как ще остане време за ядене?!

# 3
# 4
  • Мнения: 2 959
Химико, какво се чудиш, дай ми точен линк към статията за да я прочета, моля?! Линка който си дал е към заглавната страница, а не ми се търси конкретната статия.
А за качествата на съня и влиянието му при спазването на диета няма спор. Връзката е налице . Ако си спестяваме от съня, се увеличава чуството на глад/ заради увеличеният стресов хормон кортизол/, а и се повлиява и метабилизма ни по начин който е нежелан/ свързано е с намаляване на хормона на растежа GH, а това е протейн който помага за регулирането на прав. съотношение м/ у мазнините и мускулите при хората/.

Прекраснице, радвам се да се засечем!

# 5
  • Мнения: 1 013
Това отнася ли се за майки с бебета?
Че нещо май не се вмествам! Thinking
Т.е. не спя пък съм слаба...или спортистите не са част от представителната извадка...?

# 6
  • Мнения: 2 331
Kalida, Поци ,тоя път ме разбихте тотално.нямам никакви шансове да сменя категорията!!!  Close Naughty
ПП:Kalida,яки обръщения ръсиш! hahaha hahaha hahaha  bouquet
ЗАПОВЯДАЙ ЛИНКА!
http://health.actualno.com/news_105074.html

Последна редакция: пн, 18 юни 2007, 23:47 от sholio2000

# 7
  • Мнения: 4 678
Благодаря,Хасково  bouquet

# 8
  • Мнения: 2 331
За нищо ,Поци!Радвам се,че не се обиждаш от намесата ми в твои дела! Hug  bouquet
И хайде,остави Хасково на мира!Вече съм с нормално име Joy Joy Joy
ПП:я,да те проконтролирам...ти да не отиде да тренираш???хей,пази се!!!все още здраве не продават по пазарите!!! Peace

# 9
  • Мнения: 4 678
Тъкмо се върнах от фитнеса
 Weary 45 МИН.- тренирах силова(рамо и корем)
60 мин.-пътека running

# 10
  • Мнения: 2 331
Дано не ти се случи нещо непоправимо!!! Praynig Ти си знаеш най-добре!!! Peace Hug

# 11
  • Мнения: 4 678
Дано не ти се случи нещо непоправимо!!! Praynig Ти си знаеш най-добре!!! Peace Hug

Абе аз и да не ходя на фитнес,у дома си е малък фитнес.На където и да се обърна все изкушения да тренирам Joy Joy
А и ликарството с което се мажа май започна да действа ,защото болката и изтръпването намаляха smile3506
БЛАГОДАРЯ ЗА ЗАГРИЖЕНОСТА  bouquet  bouquet  Пр.

Последна редакция: вт, 19 юни 2007, 15:00 от Поци

# 12
  • Мнения: 2 331
Винаги си добре дошъл!!! smile3505

# 13
  • Мнения: 213
    Продължителният сън намалява теглото     
 
Хората, които спят по-малко, са по-пълни от поспаланковците, се твърди в статия, публикувана в германското здравно списание "Ерцте цайтунг".
Твърдението се базира на резултати от американско изследване.

Обяснението на резултатите е, че нарушения в ритъма на биологичния часовник у бързо наспиващите се дами възпрепятстват по-бързото изгаряне на калории.

То е обхванало около 70 000 жени над 16-годишна възраст, като на дамите са били задавани въпроси, свързани с приеманите калории и навици на спане.

Според него жени, които спят между 5 и 6 часа през нощта, наддават средно между 700 г и 1,1 кг, докато дамите, които прекарват 7 или повече часа в леглото, не надебеляват.

Изследването върху здравето на медицински сестри е било ръководено от д-р Санджай Р. Пател от Кливлънд (Охайо).

Проучването на д-р Пател е показало също, че жените, които прекарват по-малко време в сън, са 15% по-закръглени от обичащите да си поспиват. БТА

 Статия : http://health.actualno.com/

 
 

  А БЕ ПОЦИ ЗАТОВА ЛИ МЪЖЪТ МИ Е КАТО ВЕЙКА А ПЪК АЗ СЪМ  261uu   bouquet

# 14
  • Мнения: 4 678
О има и други изследвания за спането и напълняването,
Но общото е ,че при безсъние организма превръща глюкозата в мазнини  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт