За любопитството и сребролюбието

  • 2 158
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 664
 Хипотетично...Живеете някъде, където си имате дворче и си копате от време на време. Един ден мотичката или лопатката ви удря на нещо. Разравяте трескаво и вадите съответно полуръждясал метален съд,съдържанието на  който дрънка...
  Отваряте го ( пусто човешко любопитство ) и вътре жълтички. Какво правите?

 За по-любопитните Laughing Нямам двор, не копам и не съм намерила нищо Grinning
 Поставена в ситуацията хипотетично ще отговоря след малко как бих постъпила .

# 1
  • Мнения: 677
Звъня на приятел иманяр - професионалист, разбира се!

# 2
  • Мнения: 4 664
Което предполага, че ще делиш...?!

# 3
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Звъня на приятел иманяр - професионалист, разбира се!

Лесно се работи с професионалисти, ъхъм. И аз там ще звънна.

# 4
  • Мнения: 677
Е много ясно, аз не разбирам нищо, не очакваш да изкарам сергийка на Ал. Невски и да подвиквам - Айде на старите монетиии, нали?
Имам приятели в Пазарджишко все пак, а?

# 5
  • Мнения: 211
Ами бииих... newsm78 Бих потърсила специалист, ще се опитам да намеря някой, който да не ме омота нещо... По възможност. И ще се поинтересувам от стойността им. И след това ще си ги осребря Laughing Мои са си, нали newsm78 Все пак са в моя двор.

# 6
  • Мнения: 656
Като се замисля дали сред археолозите, които ще дойдат да доразкопават няма поне един иманяр, който ще свие половината по пътя към музея, као се замисля, че може да ми разкопаят лехиката с доматите, щото и под нея имало нещо просто ето така без никакво обезщетение (тази земя аз съм си я купувала да си садя доматки и краставички), минавам към сребролюбците.
И понеже не съм в занаята няма да мога да се възползвам от антични златни монети, щеми е гадно ако претопя това за някой пръстен, ще го закопая отново за децата ми, но до къщата.
Обаче ще ме е страх да кажа на някой, защото да ме заколи някой докато спя, ли пък да прекопае лехата с картофи в търсене.
Значи - отивамедо завещанието. Мога ли да се доверя на нотариус и колко струва съвестта на такъв - става въпрос за милиони вероятно...

Бе по-добре да не бях го откривала това сандъче....

# 7
  • Мнения: 4 664
На сергийка няма да стане. Веднага ли ще позвъниш след като ги изровиш или ще си дадеш време за размисъл какво да направиш точно?
Не мисля, че са твои. Длъжна си да ги предадеш ако не се лъжа и получаваш някакъв мижав процент от държавната хазна.

# 8
  • Мнения: 677
става въпрос за милиони вероятно...

Споко, няма да са милони, спи спокойно  Joy

Кас, веднага звъня, мисля бързо!



# 9
  • Мнения: 4 664
Разбирам, че имаш сигурен човек...Аз нямам, ако ми се наложи да разбирам ли че мога да ти звънна...ти на него, и на 1/3 съм съгласна

# 10
  • Мнения: X
Мои са си, нали newsm78 Все пак са в моя двор.
Не, не са .На държавата са.Сериозно.Трябва да ги регистрираш.

По темата:
Имам един много скъп за мен човек, който ще се възрадва на такваз находка.Той знае какво да прави с тях.
Кас, казвай  къде е двора! Mr. Green

# 11
  • Мнения: 4 664
Набелязала съм двора, сега остава да купя къщата...
Малко офф, тази на аватара ти ражда ли  Shocked

# 12
  • Мнения: 184
Веднагически ги продавам в чужбина на някой, който разбира и си прибирам паричките. Пък с тях какво ще правя, ще видя.

# 13
  • Мнения: 4 664
Връзки трябват, не става така работата... Имаш ли хора?

# 14
  • Мнения: 677
Веднагически ги продавам в чужбина на някой, който разбира и си прибирам паричките. Пък с тях какво ще правя, ще видя.

Малко преди тва те арестуват на границата, конфискуват всичко и завеждат дело срещу теб  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт