Използвате ли залъгалка?

  • 1 684
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 344
Давате ли на вашите бебоци залъгалка?Вярно ли е че постоянното смучене на залъгалкато може да доведе до изкривяване на захапката?Аз на мойта й давам залъгалка от както стана на 3 месеца.По принцип тя ни служи за да се приспиваме и много рядко й я давам през останалото време - когато е кисела и мрънка много.Виждала съм дечица на годинка-две които продължават до смучат залъгалка.Как могат да се отучат дацата от залъгалката?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Давала съм, до към година и пет месеца. Последните месеци я ползваше само за приспиване и успокояване при никненето на зъбките. Като тръгна на ясла просто спряхме да й я даваме, а тя не я търсеше. Лесно се отказа, не е плакала. Не съм забелязала да й е изкривена захапката, поне доколкото може да се види.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 227
.... Последните месеци я ползваше само за приспиване и успокояване при никненето на зъбките. .......
Все още ползва залъгалка поради горепосочените причини.

# 3
  • Мнения: 1 877
Изобщо не искаха залъгалка (Боян до втория месец само я харесваше).
Мисля,че така е по-добре за детето

# 4
  • Мнения: 617
не иска залагалка

# 5
  • Мнения: 27 524
Давам. Няма нищо криво. Милион пъти по-добре биберон, отколкото палец  Naughty

# 6
  • София
  • Мнения: 6 968
До 1,8 год. беше с биберон, за сега не му е крива захапката.

# 7
  • Мнения: 1 924
Отказва залъгалката и вече спрях да му я предлагам. Предпочита гърда .

# 8
  • по света
  • Мнения: 1 587
Сега не,някъде до 2 месец съм я предлагала.

# 9
  • Мнения: 184
да,давам му залъгалка

# 10
  • Мнения: 507
Каката ни ползваше палец, отказахме го много лесно на 1г и 2-3м.
А дребното си харесваше залъгалката (а пък и е за предпочитане пред палеца) и някъде на годинка я махнах с един много лесен номер за който прочетох тук (постепенно му я отрязвах милиметър по милиметър и така за около 2-3 седмици остана на половина. Сам престана да си я смуче. След това бибита поседя още 1-2 седмици в леглото му, но хич не и обръщаше внимание).

# 11
  • Мнения: 2 381
Не ползвахме.Свекърва ми много настояваше за залъгалка, все я тикаше на Поли в устата, но тя не я приемаше Wink
Наложи се да скрия всички залъгалки, че не можах да изляза с нея на глава Crazy

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 289
виждам че сте горе-долу колкото нас И аз давам като теб А от свекървата знам че сученето на пръстче деформира венците повече от колкото залъгалка А за отучването - мисля че при всяко дете е различно. Племенницата  й изяде прасето на село бибата и тя всеки ден ходеше да го бие Laughing А дъщеря ми трябваше да я отучвам от шишето с вода - пиеше литри вода на денонощие то беше вместо залъгалка - използвах същия метод - на село, че баща й да не я слуша като реве - няма как да мине без малко рев  Wink освен ако не се откаже само

# 13
  • Мнения: 2 587
Ползвах залъгалка за приспиване до навършването на годинка и тогава я махнах много лесно.

# 14
  • Мнения: 1 672
аз на Гери и давам залъгалка още от както сме се прибрали от родилния дом.



Общи условия

Активация на акаунт