Кърмене на поискване и изцеждане на кърма

  • 542
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 924
Помогнете ми със съвет.
Искам да си направя приличен "запас" от кърма, тъй като ще ми се наложи пътуване за 2-3 дни след няколко месеца.
Бебето е на малко повече от месец и го кърмя доста често ( не следя часовник, но поне 12 кърмения на денонощие, даже повече).
Имам стабилна лактация, но ако започна и да изцеждам, ме е страх, че ще я увелича съвсем...
Мислех да доизцеждам по съвсем мъничко след всяко хранене и в края на деня да замразя събраното, и така бавно-бавно да натрупам необходимия запас;но дали това е най-правилният подход?Дайте акъл Grinning

# 1
  • Мнения: 11 003
Странно защо още никой не ти е отговорил  newsm78
Според това, което съм чела в други подобни теми, подходът ти с натрупването постепенно е правилен. Слагаш контейнера с кърмата за деня в хладилника и го допълваш след всяко хранене.
Дано и други мами споделят от личен опит Peace

# 2
  • Мнения: 236
Аз обикновено използвах нощем да ставам и да цедя, защото бебка правеше по-големи паузи. Или другото, на всеки час по 30 мл примерно изцеди, и така за деня ще събереш доста, или на всеки няколко часа по малко. Не мисля че ще увеличиш кой знай колко лактацията, за хиперлактация не мисля че може да стане. А когато те няма, не забравяй да продължиш да цедиш!

# 3
  • Мнения: 1 924
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт