един въпрос за помпата на Авент

  • 915
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 195
Здравейте,
сега съм в процес на купуване на разни неща за бебо и реших едно от тях да е помпата за кърма на Авент. Смятах да си взема и стерилизатора им за МВ, но се оказа че няма да се побере защото моята е доста малка. Та при това положение се чудя дали мога да я стерилизирам на котлона в тенджера? Шишетата са ми стъклени и мисля така да си ги изварявам, но помпата... не знам... това може ли да я повреди по някакъв начин  newsm78

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Не можеш да стерилизираш помпата в тенджерата/поне така си мисля,аз/.

# 2
  • Мнения: 5 401
Можеш, разбира се! Аз така правех понеже нямам микровеле и не исках да купувам! По никакъв начин няма да си развалиш помпата, освен ако не я забравиш на котлона..  Wink  Sunglasses

По принцип на всяка джаджа зе бебета, производителя и вносителя отбелязват специално дали става за изваряване.

Леко раждане и здраво бебче!   bouquet

# 3
  • Мнения: 545
Помпата за кърма е ценна вещ, но моят съвет е да не бързаш с покупката й - след раждането, ако се наложи тогава купувай. Сега просто си избери марката и модела. И без това са достатъчно скъпи, за да купиш и да се окаже, че не ти е нужна.

# 4
  • София
  • Мнения: 659
Купих си помпа на Avent преди да родя и някои от познатите ми ми казваха, че не съм добре да давам толкова пари, като може и да нямам кърма, но не им обръщах внимание. Е, аз бях от тези, които имаха кърма в излишък и станах донор но кърма, а в БМК не признават друга стерилизация освен изваряването - та моята помпа я изварявах по пет пъти на ден, после като спрях да я ползвам я давах на братовчедка ми, която предполагам също я е стерилизирала и помпата е все още здрава (сменяла съм само веднъж клапата).

# 5
  • София
  • Мнения: 659
По никакъв начин няма да си развалиш помпата, освен ако не я забравиш на котлона..  Wink  Sunglasses

Напълно съм съгласна. Аз си купих помпа на Avent преди да родя и някои от познатите ми ми казваха, че не съм добре да давам толкова пари, като може и да нямам кърма, но не им обръщах внимание. Е, аз бях от тези, които имаха кърма в излишък и станах донор но кърма, а в БМК не признават друга стерилизация освен изваряването - та моята помпа я изварявах по пет пъти на ден, после като спрях да я ползвам я давах на братовчедка ми, която предполагам също я е стерилизирала и помпата е все още здрава (сменяла съм само веднъж клапата).

# 6
  • София
  • Мнения: 10 320
...моят съвет е да не бързаш с покупката й - след раждането, ако се наложи тогава купувай...
Бе то и аз така направих, но в РД ми се надуха гърдите за часове - докато дохвърчи мъжа ми с помпата, вече ми бяха като камък твърди и много болезнени. Не можах да си ги изцедя ръчно, а гадните акушерки не пожелаха да ми помогнат. Та поне си вземи някаква не много скъпа помпа.

А по основния въпрос - стерилизирах си и моята помпа в тенджера, когато ми се счупи микровълновата, но ми беше доста по-трудно, а аз съм си мързелива и си купих нова МВ.  Embarassed

# 7
  • Мнения: 998
И аз нямах стерилизатор и си я изварявах в тенджерата със шишетата.

Много съжалих, че не си я купих по-рано, защото се измъчих много в болницата с това изцеждане на ръка и със една помпа тип спринцовка  Sick

# 8
  • Мнения: 1 733
Може да се стерилизира в тенджера - преваряваш я 5 минути и готово. Но наистина - не бързай с покупката на помпата. Изчакай да видиш дали ще ти е нужна.

# 9
  • Мнения: 1 672
вземи си стерилизатора на ЧИКО от 30 лв. в него се побират най различни шишета и аз моята помпа я стерилизарах вътре.Нямаше никакъв проблем




# 10
  • Мнения: 146
Взимай си помпата няма да съжаляваш, трябва да започнеш още от родилния дом да се цедиш, за да не се стига до бучки и твърди гърди, пък и кърмата да стимулираш...
Стерилизатора на Чико е по малък, може би ще се събере в микровоновата.
Успех Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 273
 и моят съвет е да си купиш помпата предварително. Аз не бях си я купила и в болницата стана страшно. Добре че раждах в частна клиника и там имах акушерка, която да ми помага и цял един ден ме цеди #Crazy От там ми дадоха и помпа на Авент. Страхотна е! Няма никакъв проблем да се изварява, но просто е по трудоемко  Peace

Леко раждане  Hug

# 12
  • Мнения: 1 269
и аз ще ти дам сьщия акьл-слагай помпата в багажа за болницата,че без нея е страшно bombs за стерилизирането-спокойно можеш и да я изваряваш.

# 13
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Няма проблем да я изваряваш в тенджера, но си е трудоемко. Понеже и моята микровълнова е по-малка, си взех стерилизатор на Чико, той е по-малогабаритен, а не е и скъп.

# 14
  • Мнения: 11 003
Моята я стерилизирам в тенджера - нищо й няма Peace
Обаче непременно я вземи в болницата! Благодарение на нея нямах болки и проблеми с гърдите и кърмата ми тръгна нормално.

Общи условия

Активация на акаунт