Обрив

  • 1 014
  • 7
  •   1
Отговори
Преди една седмица на дъщеря ми и излязоха пъпчици отстрани на сгъвката на крачето,после се оформиха на лишейче,а сега си е обрив,който е обхванал и дупето и пишонката.Червена е като маймунка и я сърби.Педито ми изписа сиропче Ериос,но една мама ми каза,че няма да е зле да я мажа и с Низорал гелче.Тя има бебе на 10 месеца,което се е оправило само с Низорал.Каза ми,че е вид гъбично образование,а не алергия от памперсите.Да купя ли Низорал или да давам само сиропче?

# 1
  • под тепетата
  • Мнения: 9 254
Най-добре направи консултация с кожен лекар. Педито ви едва ли има такава специалност.

# 2
  • Мнения: 809
На мен ми прилича на вид дерматит. Стефчо имаше подобни симптоми.
Заведохме го на дерматолог. Слава Богу се оказа много суха кожа. Изписаха A-derma. За няколко дена всичко отшумя.
Моят съвет е да отидете на дерматолог.

# 3
Julka,излязоха и също по гръбчето.Пъпчиците са много ситнички...на гушката също има.Дали е свързано с този обрив?

# 4
  • Мнения: 1 809
И аз бих те посъветвала да направите консултация с кожен лекар.Кожните заболявания са много упорити и опасни.

# 5
  • Мнения: 2 865
Ако е много ярко червено като винено и около основните зони на обрива има разпръснати по-малки точици може да са гъбички. Консултирайте се с дерматолог, може и да се изследва.

# 6
  • София
  • Мнения: 300
Прилича ми на вид дерматит но диагноза може да ти постави единствено дерматолог, посети го колкото може по-скоро за да спрете активизирането на обрива какъвто и да е той, дори и нещо безобидно да е.

# 7
Да ви кажа било от прегряване,така каза педито и ни изписа цинкова паста за лишейчето на сгъвката на крачето,но аз мисля и другите пъпчици да и ги мажа,че там кожичката и е много суха.Вкъщи ходи гола,без памперс или само по памучна дрешка..от къде пък това прегряване newsm78

Общи условия

Активация на акаунт