Кога да заместя цяло хранене

  • 744
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 425
Вчера започнах да захранвам моето слънце с тиква,смятам да продължа с картоф,морков и т.н..Колкото и да се ровя  не разбрах кога или след колко време трябва да заместя цяло хранене/давам АМ/ и мога ли скоро да въведа оризова каша,защото Рени много повръща все още.Много Ви благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 27 524
Води се по детето, то само лека-полека ще увеличава количеството и като достигнете до цяло бурканче (от малките засега), тогава ще е ок. Не бързай.
Можеш да въведеш оризова каша, да, няма проблем.

# 2
  • Мнения: 1 986
  Както е казала Блонди,води се по детето PeaceПостепенно увеличавай количеството на пюрето,докато остане изцяло на него-на дъщеря ми й трябваше повече от месец Wink

# 3
  • Мнения: 7 947
При нас захранването започна края на 5 и началото на 6ти месец, по препоръки на лекарката ни. Имам предвид захранването със зеленчуци, защото плодове папкахме още от 3 месец. А за количеството - като видех, че на бебо му харесва - давах му колкото иска, някой път изяждаше всичко, друг път по-малко...

# 4
  • Мнения: 2 197
На дъщеря ми и костваше месец и половина докато започне да изяжда по цяло бурканче. Не е страшно. Аз не съм я дохранвала с нищо друго. Тя така или иначе никога не е гладна. От 5-тия месец е на 4 хранения.

# 5
  • Мнения: 1 165
Аз започнах с 1-2 лъжички,на следващия ден дадох 4-5,на по-следващия 10,на четвъртия ден около 15 и след това цялата порция.

# 6
  • Мнения: 244
синът ми е на 4 месеца и половина,ве4е яде зеленчукови пюреца,които не му стигат оба4е.Напимер вчера изяде 80 гр пюре и изпи 70 мл мляко.Така 4е остава да 4акаме кога сами 6те се откажат от млякото на обяд. Laughing

# 7
  • Мнения: 490
Блонди е права,води се по детето,ако му харесва ще си изяде и цялата порция,ако все още е гладно предлагай АМ , ако не го иска значи се е нахранило и му стига

# 8
Ние започнахме с 3-4лъж.После 7-8,20гр.,50гр.,80гр.,110гр.,140гр.Итака за 7-10дни достигнахме до цяло хранене.Но това е ,защото лесно свикна с новата храна.Иначе ако не иска дай повече време на детето. feeding

Общи условия

Активация на акаунт