Какви плодове на 9 месеца?

  • 980
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 110
Здравейте!
Гледах таблицата в библиотеката за плодовете ,които мога да давам на 8-9 месеца,но педиатъра ни отрече прасковите.До сега не сме имали алергии,а съм давала  плодово пюре от праскови на Хип.Вие какви плодове давате на тази възраст?Аз съм давала от плодовите пюрета на Хип и единствения пресен плод ,който съм пасирала е банан,а ми се иска да и давам пресни плодове.Ще се радвам на вашите съвети и мнения.Извинявайте,объркала съм форума! EmbarassedЩе помоля модератора да ми премести темата.

# 1
  • Мнения: 862
Темата ти не е за този форум. За съжаление ние тук сме в очакване на бебето да се появи  :lol, но има момичета, които имат по едно дете вече, може би ще могат да ти отговорят.

# 2
  • Мнения: 1 691
Здравей, аз на малкия (7 месеца) досега съм му давала сурови: банан, череша и ябълка. Според моята педиатърка спокойно мога да давам всякакви сезонни плодове без ягоди-малини-къпини заради власинките и семената. Ще изчакам малко и с цитрусовите, но обелена праскова и кайсия ще дам със сигурност. Също така диня, пъпеш, круша и всичко останало, когато му е сезон (без екзотични вносни плодове обаче).
Освен това давам краставица и домат - също сурови.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 368
До сега съм дала ябълка,круша,череша,диня,банан.Скоро мисля да дам и от тези голите праскови,мисля че им казват нектарини.

# 4
  • Мнения: 51
Аз започнах да давам подовете сурови/към 7-ми мес./.До сега съм давала:авокадо,банан,ябълка,круша,пъпъш,диня,слива,нектарина,
грозде,череши.Смятам да давам всичко сезонно без цитруси и ягоди.Пропуснах да кажа,че сме почти на 9 месеца.

# 5
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
На тази възраст бях въвела ябълка, круша, манго; банан, синя слива, грозде, боровинка, кайсия - от готово пюре.

# 6
  • София
  • Мнения: 119
Давам сурови ябълка, банан, круша, авокадо, нектарина, череши, пъпеш. Бебка също е на 9 месеца.

# 7
  • Мнения: 27
моето бебе е на 8 месеса. досега съм давала ябълка, банан, сок от череша, а на пюре - синя слива, праскова. давала съм и домашен нектар от праскова.

# 8
  • Мнения: 153
Аз, знам, че суровият банан е алерген. Поне така ми каза педиатъра и ме посъветва до годинка да не го давам суров.  newsm78 /таткото е с много алергии и за това/. Другите плодове ни предстои да ги въвеждаме, но първо с готови пюрета.
Момичета, извинявайте за вметката, но по кое време от деня давате плодовете /когато ги въвеждате за пръв път и след това/? Благодаря!

# 9
  • Мнения: 196
Ябълка, банан,, круша, череши, обелени праскова кайсия, сливи. Другите тепърва предстоят. Аз за пръв път чувам банана да е алерген

# 10
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
Аз за пръв път чувам банана да е алерген

В банана има хистамин (както и в домата) и затова се води алерген.

# 11
  • Мнения: 163
Всякакви - само без ягоди и малини,прасковите просто ги бели и няма грижи - не ги препоръчват заради мъха.

Общи условия

Активация на акаунт