Дали да повдигна въпроса...

  • 2 497
  • 11
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Дайте ми съвет! Имам една приятелка, която според мен има проблем със зачеването, но тя е такъв човек, че не споделя много за такива лични неща, а мисля, че има нужда, но нямам представа как и дали трябва да започвам такава тема...  Embarassed  Сигурно ще се почувства неудобно, а не бих искала... От друга страна мисля, че мога да й помогна със съвет или просто да я изслушам и окуража... Или пък да не си отварям голямата уста..., какво ще кажете?  Confused

# 1
  • Мнения: 920
Зъхи може би ако ти започнеш да говори за своите проблеми свързани с това тя ще се отпусне и ще проговори. Според мен е важно да я накараш да сподели - защото таенето в себе си води само до лоши неща. Ако смяташ че ще се поврлияе ако ти започенеш първа - можеш малко да преувеличиш собствените си проблеми (дай боже да нямаш такива) - за да и покажеш че има и други...и да я накараш да проговори.

# 2
  • Мнения: 4 324
Напълно съм съгласна с Тия

И аз мисля, че ако я предразположеш към подобен разговор, като започнеш с това, че вече опитвате за бебче но нещо се притесняваш, ще е по-добре отколкото да я шиташ направо.
Наистина е добре тя да поиска да сподели с теб.

# 3
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ами аз още не знам дали имам проблем, защото сме пробвали само два месеца, и то не последователни, а и нали съм раждала вече веднъж...
И аз мисля, че човек ако таи в себе си такъв проблем, е много лошо, но тя е такъв човек за всичко...
Но и аз иначе съм много приказлива и много споделям, но на никой не съм казала например, че правим опити за второ дете, не знам от суеверие ли, от защитаване на личното пространство ли...?!
Даже с мъжа ми не говорим много за това, в смисъл - да, ще правим опити докато стане, когато стане, и толкова, а всичките други "глупости", дето ми минават през главата си ги изливам тук, но и това е нещо, а не знам дали тя би го направила дори и тук, май по-скоро не...

# 4
  • Мнения: 4 324
Еййййй, разбира се че е МНОГО рано да се питаш имаш ли проблем или не. Най - вероятно нямаш  Sign Exclamation а просто Ви е нужно време  Sign Exclamation
Но поне това сподели с приятелката си. Кажи и че правите опити, че участваш във форума (този де  Wink ), че ти е приятно да споделяш за притесненията си и че всяка жена има нужда от подкрепа в такъв момент, та дори и да е пробвала само веднъж за бебе.
Наистина това изолиране в себе си е много вредно. Аз смята че благодарение на форума който стздадохме заедно ни помага именно в това - ДА НЕ СМЕ САМИ  Sign Exclamation

# 5
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Танче, трябва да ти кажа, че толкова готини хора като вас, в този форум, не съм срещала никъде другаде! Толкова мислите една за друга и толкова си помагате с думи и съвети, направо сте образец за форум!  Grinning
Може би следващия път като се видим ще й подхвърля нещо и ако "захапе", ще й кажа за тук!  Grinning

# 6
  • Мнения: 254
Az mislia che ako I kagesh che I vie opitvate i zapochnesh da razgovariash s neia postepenno za razlichni temi v tazi nasoka I tvoiata priatelka shte se otpusne I shte zapochne da govori za tova. No edva li shte stane ot vednag.

# 7
  • Мнения: 4 324
Цитат на: Зъхи
Танче, трябва да ти кажа, че толкова готини хора като вас, в този форум, не съм срещала никъде другаде! Толкова мислите една за друга и толкова си помагате с думи и съвети, направо сте образец за форум!  Grinning


Това важи и за теб мила.
А що се отнася до готиния форум - ами това пак е благодарение на всички нас  Wink  Grinning  Simple Smile

БЛАГОДАРЯ ВИ  Sign Exclamation

# 8
  • Враца
  • Мнения: 5 185
моя колежка от университета правят опити от 5 години и едва сега разбирам напълно какво и е. много пъти ми се е искало да и кажа, да си поговорим, да споделим, да я насоча, защото доколкото знам тя не прави нищо по въпроса, но все не мога. много сме близки, макар да не се виждаме толкова често, защото аз се преместих, но доколкото съдя по себе си повечето хора, които се сблъскават с проблеми при зачеването се притесняват да не научат хората, защото уви на това се гледа зле. ако живеете в малък град или консервативен град...
мисълта ми е, че можеш да си поговориш отдалеч с нея и според нейната реакция да решиш какво да правиш нататък

# 9
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Има едно предаване по Нова - "Имам си мечта" или нещо такова се казва, гледала съм го веднъж-два пъти... Излизат трима кандидати, които разказват на публиката за своята мечта и тя гласува накрая кой печели - наградата е 2000 лв., които евентуално да ти помогнат да си осъществиш мечтата.
Та единия път като го гледах ми направи голямо впечатление едно момиче, чиято мечта беше да има дете, но имаше проблем със зачеването. Накрая публиката подкрепи нея и тя спечели тези пари, с които ще пробва ин-витро или някакъв друг метод, в момента не си спомням много добре...
Но това всъщност, което ми направи впечатление, че тя беше много смела да се покаже по телевизията в нашата малка и изпълнена с предразсъдъци държава и да заяви открито проблем, за който повечето жени си премълчават.
Направо ме разплака тогава, признавам си...  Embarassed

# 10
  • Мнения: 1 101
Цитат на: Зъхи
Има едно предаване по Нова - "Имам си мечта" или нещо такова се казва, гледала съм го веднъж-два пъти... Излизат трима кандидати, които разказват на публиката за своята мечта и тя гласува накрая кой печели - наградата е 2000 лв., които евентуално да ти помогнат да си осъществиш мечтата.
Та единия път като го гледах ми направи голямо впечатление едно момиче, чиято мечта беше да има дете, но имаше проблем със зачеването. Накрая публиката подкрепи нея и тя спечели тези пари, с които ще пробва ин-витро или някакъв друг метод, в момента не си спомням много добре...
Но това всъщност, което ми направи впечатление, че тя беше много смела да се покаже по телевизията в нашата малка и изпълнена с предразсъдъци държава и да заяви открито проблем, за който повечето жени си премълчават.
Направо ме разплака тогава, признавам си...  Embarassed


Зъхи, и аз го гледах това предаване.Беше наистина много въздействащо.А момичето беше толкова мило.И аз и се възхищавам ,на нея, и всички имат сила да говорят за този кофти проблем

# 11
  • Враца
  • Мнения: 5 185
както споделих и в една друга тема, много е гадно, когато отношението към една двойка с проблеми е такава, както и гадните предрасъдъци, че вината е у жената. не сме дорасли за по-човечно, интелигентно и тактично отношение.
лошото е, че в повечето случаи жени започват да шушукат "тази е ялова или не може да има деца".
е не е ли тъпо Confused:

Общи условия

Активация на акаунт