Еднокомпонентните месни пюрета на Hipp (4+)

  • 2 682
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 336
Ще се радвам, ако ви съобщавам новина. Срещала съм коментари, че Hipp имат месни пюрета само  във вид на многокомпонентни менюта със зеленчуци и сметана.
Днес влязох в Адонис (аптека) по друг повод и видях най-големия за мен стелаж с храните на Hipp, към които от скоро проявявам интерес предвид намерението ми скоро да започнем захранването. Това, което ме интересуваше, беше дали има пюре само картоф. Както и знаех от вас - няма. Но фармацевтката  ми каза, че имат нови пюрета, а именно еднокомпонентни месни - зайче, пуйче и говеждо. Не разгледах по-подробно, но ги открих в сайта на Hipp и ги предлагам на вашето внимание. Ако някой вече е пробвал, ще се радвам да чуя отзивите ви. Аз лично почти не ям месо и не съм фен, но мисля, че е нужно на подрастващия организъм, още повече при нисък хемоглобин. Интересувам се по-конкретно от хипоалергенните заешко и пуешко.
Благодаря за вниманието

# 1
  • Мнения: 336
Свалих етикета в PDF и за мое съжаление виждам, че съдържат оризово нишесте (доколкото мога да се досетя без да знам немски) и йодирана сол...
Както става ясно от заглавието на темата ми, препоръчват го от 4 месеца нагоре.

# 2
  • Мнения: 3 718
Това е хубаво, но дали изобщо ги внасят? Бих се радвала да открия такива. А за ориза, в повечето хипови пюрета го има, йодирана сол пък май има във всички месни  newsm78
Ако някой знае къде се продават тези, казвайте.

# 3
  • Мнения: 336
Това е хубаво, но дали изобщо ги внасят? Бих се радвала да открия такива. А за ориза, в повечето хипови пюрета го има, йодирана сол пък май има във всички месни  newsm78
Ако някой знае къде се продават тези, казвайте.

Цитат
Днес влязох в Адонис (аптека)
  Hug
на ъгъла на Урвич и Гешов

http://www.adonisbg.com/

Последна редакция: пн, 18 юни 2007, 22:32 от Иглика

# 4
  • Мнения: 3 718
Мерси, пратих "агенти" на проверка  Wink

# 5
  • Мнения: 1 081
Почти всички пюрета на Хипп са с оризово нишесте. Месните не съм ги и виждала тук във Варна, но за солта-предпочитат я-и Хипп(че и захар слагат), и Семпер. Гербер са без сол, обаче пък пюретата им за захранване(1-компонентните) са само  круша, сини сливи и броколи. Ако някой види тези на Хипп във Варна-моля да казва:) Че ще стават и като добавка към разни приготвени манджи Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 2 734
Гербер имат и морков за захранване

# 7
  • Мнения: 146
Аз започнах захранватето ни преди две седмици с пюретата на Хипп от 4 месеца - зеленчуковите и добре си ги хапваме. Вече пробвахме морков /90% морков и 10% вода/, жълта тиква и тя е горе долу в същото съотношение за съжалeние нямат чист картоф, но има морков с картоф и така го вкарах в менюто.  Имат и други зеленчуци,  дечко ги харесва много, освен това на всички пише, че са спазени екологичните изисквания на ЕО и че гарантират за качеството на продукта.Те не съдържан нито нишесте, нито глутен, нито мазнина, нито сол и каквото се сещаш друго. Има и едно компонентни плодови, но още не сме ги пробвали, а за месните нищо не мога да ти кажа не сме ги пробвали.
   Ако Хипп няма някакъв продукт го взимам на  Гербер и те имат серия за захранване, която съдържа зеленчук или плод и вода.

# 8
  • Мнения: 1 273
Аз започнах захранването с пюрета на Хип. Но много трудно намирам каквото и да било еднокомпонентно. Даже първото беше тиква с картоф, защото не ги намерих отделно. После намерих ранни моркови и тиквата отделно. Сега взех тиквички с картофи, че не намерих отделно тиквички. Сега съм пред голяма питанка, какво да дам, че всичките други дето ги има в Дружба са смес  ooooh! Явно ще обикалям из центъра  Tired

# 9
  • Мнения: 336
Доколкото разбрах от девойката в аптеката, за България тези пюрета са нови. Вероятно дистрибуторите ще заредят всички големи аптеки, не само Адонис. В Дружба не може да няма някоя яка денонощна аптека.
Иначе за солта - действително на етикетите на зеленчуковите изрично пише, че не съдържат сол. 90% зеленчук и 10% вода. Нямате им доверие или става дума за друга марка?

# 10
  • Мнения: 1 081
Зеленчуковите на Хипп и на Семпер нямат сол, някой от плодовите имат захар, че и киселин регулатор(Е-нещо си)-с ябълките, сини сливи, шипки и т.н. А месните и на 2те марки са със сол. На Гербер и на Сънвал са без сол, захар и консерванти, и като цена са дори малко по-евтини от Хипп и Семпер.

# 11
  • Мнения: 344
От месните пюрета на ХИП съм много доволна.До сега съм й давала свинско с макарони;Телешко май беше с моркови и ориз.Много ни харесват.Гъстотата им е добра нито са рядки нито са прекалино гъсти.Те са кремообразни.Давала съм и зеленчукови на ХИП.

# 12
  • Мнения: 1 584
Зеленчуковите пюрета на Хип нямат сол Naughty Солта се появява чак на тези от 8ми месец, комбинирани с месо.

Иначе за тези меса специално - аз също съм ги давала. Въпреки, че ги дават след 4ти месец - тук никой не дава толкова рано месо Peace Дозата за едно ядене е половин бурканче месо и половин или цяло зеленчуци.

Един тип - това месо за по-големи бебета/деца може да се дава намазано на филия като пастет Peace

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Някой да знае къде има такива месни пюрета в Пловдив, че бебка е с нисък хемоглобин?

Общи условия

Активация на акаунт