Как перете дамаска на диван?

  • 25 043
  • 26
  •   1
Отговори
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Дивана в кухнята направо е пожълтял от цигарения дим(само там се пуши).Искам да го изпера на място,но не знам как и с какъв преперат.Моля помогнете с някоя идея. Praynig

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Има Вениш специално за дамаски и килими.Легенче,четка и дупе да ти е яко Wink

# 2
  • Мнения: 6 461
Има Вениш специално за дамаски и килими.Легенче,четка и дупе да ти е яко Wink
И аз така .
Задължително ползвам и чисто нова гъбичка  Crazy

# 3
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Благодаря ви момичета.А да питам след натъркване с Вениш плакнете ли по някакъв начин?

# 4
  • Мнения: 491
Аз взимам от този, който кристализира с мръсотията нагоре и после се обира с прахосмукачка. Нямам усещането обаче , че съм почистила перфектно. Освен това силната миризма от препарата остава доста дълго и се притеснявам за кожата на детето. Та ще чакам по-добри идеи.

# 5
  • Мнения: 3 322
По принцип 2 пъти в годината викам фирма със Рейнбоу или нещо такова, но инцидентните петна ги търкам с четка. Много ме е яд, че само седалките на дивана са с калъфи. Ще търся покривало - според мен е по удобно.

# 6
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Моят диван обаче като цяло е пожълтял от цигарения дим и ми се иска цялостно да го почистя.

# 7
  • Мнения: 3 322
Четка и прах за пране! Желая ти успех... По горе се каза кое да ти е яко... Wink

# 8
  • Мнения: 125
А някои може ли да даде адрес и телефон на фирма, която почиства с Рейнбоу, и някаква цена ако има представа. Става въпрос за Бургас.

# 9
  • ПАЗАРДЖИК
  • Мнения: 649
По принцип 2 пъти в годината викам фирма със Рейнбоу или нещо такова, но инцидентните петна ги търкам с четка. Много ме е яд, че само седалките на дивана са с калъфи. Ще търся покривало - според мен е по удобно.

У дома не се пуши и ги викам веднъж годишно. Аз съм от Пазарджик и миналия път ми взеха 15 лв за цялата холова гарнитура.

# 10
  • Мнения: 125
А има ли значение каква е дамаската на дивана

# 11
  • София
  • Мнения: 1 244
Аз взимам от този, който кристализира с мръсотията нагоре и после се обира с прахосмукачка. Нямам усещането обаче , че съм почистила перфектно. Освен това силната миризма от препарата остава доста дълго и се притеснявам за кожата на детето. Та ще чакам по-добри идеи.

А за кой препарат става дума? Въпросния Вениш ли?

# 12
  • на път
  • Мнения: 2 804
А има ли значение каква е дамаската на дивана

Разбира се - най-трудно се почистват жакардовите дамаски и тези от естествени материали. Някио, които са на калъф и са полиестерни се перат много ефективно в пералнята. За другите е май най-добре да се викат специалисти според мен - правила съм гарнитура на петна от неравномерно нанасяне на препарата за почистване ....

# 13
  • Мнения: 934
Преди време попитах за перяща прахосмукачка във форума, но след обиколка по магазините се отказах от такъв огромен уред в дома си. Помагайте с инфо за някоя коректна фирма за пране и почистване в София, моля!

# 14
  • Мнения: 491
Аз взимам от този, който кристализира с мръсотията нагоре и после се обира с прахосмукачка. Нямам усещането обаче , че съм почистила перфектно. Освен това силната миризма от препарата остава доста дълго и се притеснявам за кожата на детето. Та ще чакам по-добри идеи.

А за кой препарат става дума? Въпросния Вениш ли?
Да, за килими и тапицерии

Общи условия

Активация на акаунт