Как се справяте с обривите от жегата?

  • 1 329
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
Последните 3 дена му излязоха малки пъп4ици по вратлето, гушката и на кра4етата около памперса.Много са, но явно не го сърби или дразни по някакъв на4ин, защото не реагира....
Педиатърката ми казва-от жегата е , от изпотяване, триене на дрехите и тн.Като питам как се оправя, тя казва-ами той е много бял, така ще си е  Sad  Sad  Sad
Май най добре да идем на дерматолог.Вие как лекувате обривите от жегата?

# 1
  • Мнения: 1 113
Обличай го с възможно по-малко дрехи за да не се поти много. И по-широки. Не излизайте в горещините и вкъщи честичко го вкарвай в банята. Знам, че съветите ми звучат банално, но за друго не се сещам. Дъщеря ми никога не се е обривала от топлото, но аз от бебе я разголвах доста (за някои дори прекалено).

# 2
  • Мнения: 690
И Калоян е същия - пак е с обриви. Миналата година в големите жеги беше ад!!! Отначало не го дразнеше, ама като станаха много и започнаха. Нищо не помогна. Той по принцип е със суха кожа и много бял. Мажех с разни овляжняващи кремчета и както Safo те е посъветвала - леки и широки дрехи, често в банята и задължително слънцезащитно мляко преди всяко излизане навън.

Като поразхлади малко и ще се оправят. Аз съм водила Калоян при разни доктори, но и аз се замислям за дерматолог.

# 3
  • Мнения: 24 467
С ежедневни бани, а в горещините миналото лято бебето го къпех с мен на душа и по няколко пъти на ден- и е приятно и е полезно за кожата. Никога не е имал обриви. След баня сменям дрехите, стоим на сянка, в жегите- в къщи. Важно е бебето да не се облика прекалено много и да не се оставя да слънчасва през лятото в интервала между 10.00- 16.00 часа навън.

# 4
  • Мнения: 27 524
И на Криско се случва понякога. По гърба само му излизат. Ситни и не го сърбят. Не правя нищо, като се приберем изплаквам с хладка вода и това е. Като се успокои от топлото и махна изпотеното, скриват се. Мисля, че това е достатъчно.

# 5
  • Мнения: 154
И синът ми и плененникът имат такива обриви.Излизат когато на детето му е много горещо и се поти.И на нас ни казаха,че е от жегата, а той не е много бял.Обличам го много леко и е в банята през един час,но това си е до дете,а не до хигиена, както някои хора имат студова алергия други имат към топлото.Мисля, че се израства.

# 6
  • Мнения: 983
Излизаме предимно вечер, вкъщи е само по памперс и за сега е нямал проблем...Но като си представя, че жегите тепърва започват  ooooh!

# 7
  • София
  • Мнения: 3 360
Не я извеждам в големите горещини- а рано сутрин и привечер.
Обличам я много леко, изключително с дрешки от чист памук, при това от най-тънкия. Козметиката е лятна- хидратираща, а не мазна като през зимата и горе-долу с тези мерки се справяме.

# 8
  • Мнения: 140
На нас ни помагат и обливания с лек разтвор на калиев перманганат,без да се изплаква бебчето после.

# 9
  • Мнения: 422
Благодаря за отговорите.Май наистина ще е от дете, не от хигиена или друго нещо.И ние излизаме най много до 11 наобяд и после ве4ер след 6.Денем е само по потни4е и памперс, всеки ден-баня, през деня го мия на няколко пъти.С нищо не мажа.
И аз съм забелязала 4е като е по-хладно или току-що е измит, се поскриват.

# 10
  • Мнения: 5 183
Оставяй го за малко и без памперс да диша дупето и кожата в тази област.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 7
Племенника ми като бебе също се обриваше много и затова го поливаха с отвара от тетра.

# 12
  • Мнения: 2 381
Случвало се е и при дъщеря ми.Нищо специално не съм предприемала, тези обривчета си минават с времето.

# 13
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Никак  Confused Чакаме ги да си отминат сами  Confused

# 14
  • Мнения: 568
това не е алергия и не изисква специално третиране, чела съм в една книга на д-р Спок, че може обрива да се намаже с памуче с вода, в която има малко хлебна сода, явно се получава от киселинноста на потта.

Общи условия

Активация на акаунт