Каква е ролята на жартиера на булката?

  • 1 498
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 202
Току що гледах репортажа със сватбата на Митьо Крика и там изрично подчертаха жартиера на булката. Понеже не ми е ясно какъв е смисъла, бихте ли ми помогнали и разяснили? Това е нещо ново, интересно и доста различно!

# 1
  • Мнения: 2 257
Ми както булката замеря с букета женорята по сватбата, така и младоженецът се пъха под полата на булката, намира жартиера и със зъби го сваля от бедъра й, след което на свой ред се цели в ергените на хорото. Който го хване, негов си е. Както и някоя по-засукана и гиздава мома-сватбарка, вероятно. Това е, най-общо.

# 2
  • Мнения: 386
В събота беше сватбата на брат ми.Първо булката хвърли букета , а след това младоженеца,т.е. брат ми свали със зъби жартиера и го хвърли на ергените от сватбата.

# 3
  • Мнения: 4 585
На хулигански жаргон щи опъна жартиерите = ще те опъна = ще те изчукам.
А Митю кога и за коя се е оженил, пак съм проспал. Гледах скоро от де е дошло
Крика, ама си биши ерген. Човек и добре да живее, се жени.

# 4
  • Мнения: 1 952
Крика се ожени за Нина Николова.
Колега беше на сватбата и каза, че това е най0 тъпата сватба, на която някога е бил.
Дори тази от Блясък се разсърдила, фръцнала се и си тръгнала.

# 5
  • Мнения: 6 417
Нина и Крика нямат подпис в гражданското, но пък им подариха апартамент.  newsm78

# 6
  • Мнения: 1 952
Правилният кум са си избрали хората.
Трябва и аз да го поканя него.

# 7
  • Мнения: 819
Не знам каква му е ролята, но ми се вижда меко казано простотия. Моля, не се обиждайте, това си е мое мнение. Някак пошло .

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Туй ще да е някоя хамериканска традиция. Сигурно го е имало в някой филм и ний да не останем назад...

# 9
  • Мнения: 213
На мен също не ми харесва,но народа масово го прави този ритуал.

# 10
  • Мнения: 3 423
Майната му на жартиера!
Ще дам банкет, ако видя свекърва
да води хорото с опънат върху тава
почервенял чаршаф. Жартиери имат
всички, не е куул. Къв е тоя Крика?

# 11
  • София
  • Мнения: 3 421
 Според мен никаква му не е ролята, но хората масово го размятат по сватби.

# 12
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз пък нямах жартиер. Което не попречи на приятелите на мъжа ми да се изпоженят в срок от една година след сватбата. Хак им е, така се забавляваха на нашата сватба Mr. Green

# 13
  • Мнения: 4 585
Митю пътувал с татко си с Москвича. Спукали гума и баща му казал,
че нямат крик. Тогава Митю хванал Москвича и го надигнал,
а тейко му сменил спуканата гума.
Митю крика е як, Лиске. Чеснтно!

А за гърменето с пищови, ризата с петното и тн четете "Преди да се родя и след това"

# 14
  • Мнения: 2 253
Каква е ролята ли....и те не знаят...много филми гледат.Това по Бг сватбите(както и момента с букета) едно време го е нямало,нали?
Ама сега,де що видели да се прави из сватбите,и хайде,нови обичаи....
     

Общи условия

Активация на акаунт