Регулиране на кърмата

  • 3 451
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 515
Здравейте,аз съм майка-кърмачка на 2 месечно бебе. До скоро гърдите ми сутрин бяха твърди като камък и постоянно течеше кърма от мен. Но от няколко дни  спря "спонтанното изтичане",а тази сутрин забелязах, че и гърдите са ми меки. Чудя се възможно ли е кърмата да се е регулирала толкова бързо или по-скоро ми е намаляла. Храним се "на поискване" и забелязвам,че напоследък бебето по често иска да суче,което пак ме навежда на мисълта за намаляла кърма Sad

# 1
  • Мнения: 1 925
Моите гърди са меки след 30-тия ден. Според мен е нормално да ти се регулира вече кърмата. Отдавна нямам изтичане и твърди гърди, но бебка си се наяжда, а за честото сучене има много причини, една от които може да е , че е жадно в тези жеги.  Peace

# 2
  • във фурната
  • Мнения: 596
Моите гърди са меки след 30-тия ден. Според мен е нормално да ти се регулира вече кърмата. Отдавна нямам изтичане и твърди гърди, но бебка си се наяжда, а за честото сучене има много причини, една от които може да е , че е жадно в тези жеги.  Peace
Подкрепям Peace

# 3
  • Мнения: 1 924
Ами Stra4iatela е изчерпала въпроса ! Щом кърмиш на поискване, не се притеснявай !

# 4
  • София
  • Мнения: 1 056
Тъй е, урегулирана си вече, сега си кърми на воля когато ти/му душа иска...

# 5
  • Мнения: 515
Мерси за успокоението! Дано ниастина се е регулирала!

# 6
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Не знам дали ти се е регулирала кърмата, на мен ми се струва, че е рано. Имай предвид, че в момента (началото - средата на втория месец) бебчо може да има скок в растежа, от което да се храни повече, следователно имаш усещане за празнота в гърдите.

# 7
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Извинете, не искам да подценявам ничие мнение, но забелязах, че отговорите са все от "пресни" мами. Чуй мнението и на "старите" кърмачки - такива с по 2 бебета или с по-големи дечица. Сигурно скоро и те ще се включат.

# 8
  • Мнения: 373
Моето бебе е на 24 дена. Кърмя на поискване, което е много често - случва се и на по 1 час и колкото иска продължително . Понякога суче по час и половина. Гърдите ми са абсолютно меки и когато суче дълго време забелязвам че пускат по малко. Ако пробвам да се изцедя след кърмене имам само капчици максимум десетина грама. Не знам дали й стига кърмата, а на всичко отгоре  често повръща. За 24 дена бебка е наддала 450грама. Според педиатърката трябва да дохранвам.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 056
Ами, krasi72, помисли си защо повръща и ще имаш отговор на въпроса. Гладно бебе не повръща, само това на което му е препълнено стомахчето. Виж, ако повръща на фонтан, то значи че има по-силен рефлукс и прочети статиите по случая...Може и заради това да не наддава чак толкова много.  Но знай, че бебетата наддават скокообразно и едната седмица може да е наддало 200 гр, другата 1000 гр...
Ако бебето ти е с редовно напишкани и наакани памперси, ако е в добро настроение/спи спокойно между кърменията, то значи, че всичко е наред, има статии в Библиотеката, чети - не гледай кантара, а бебето! Когато едно бебе гладува, то е неспокойно, постоянно ще РЕВЕ и така...
Нормално е да ти е регулирана вече кърмата, това става само за няколко дена. А щом успяваш да изцеждаш и 10 грама след сукане, то значи, че бебето не ги изсуква, значи че си се наяжда. Аз никога не съм можела да изцедя нищо след като сина ми е сукал...
Много правилно го кърмиш на поискване, принципа на регулирането на кърмата е колкото повече е търсенето(по-често сукане), толкова повече е предлагането (произвежда се повече кърма). Отначало гърдите ти са се препълвали с количество, което не е било нужно на бебето, сега ги усещаш меки, но те не са празни, аз с такива (и то малки) кърмя вече 17 месеца...нон стоп!
Сега, за дохранването - само ти можеш да прецениш дали бебето ти има нужда, но първо знай че веднъж почнеш ли да дохранваш, е началото на края на кърменето. Аз първо бих опитала всички възможни варианти да остана само на кърма и ако наистина кърмата не стига, тогава АМ, което не ми се струва че е така при вас.
Боже, всички педиатри са едни и същи...Добре че никога не съм слушала моята какво ми е казвала...

# 10
  • Мнения: 373
Благодаря за съветите ludmilana. Значи има и други като мен , които не могат да изцедят нищо след кърмене. Надявам се и ние да можем да се кърмим толкова дълго. И да попитам Marjo на какво  казваш "спонтанно изтичане", значи ли че не усещаш рефлекса на потичане? А чуваш ли бебето да гълта докато суче?

# 11
  • Мнения: 126
Ние скоро ще станем на два месеца. Минахме през почти всички проблеми на кърменето, които съм чела в интернет. Кърмата ми е намалявала, но винаги е имало причина/често запушване на гърдата, кърмаческа стачка/. Сега няма никаква причина, но отново ми се струва, че кърмата ми е намаляла. Аз винаги се изцеждам. Това ми остана от запушванията и не смея да спра, за да не ми намалее кърмата. Последните хранения след първите 10-15 минути предлагам и втората гърда и бебка суче и от нея. От първата гърда изцеждам по 10-20 грама най-много, а понякога и по-малко. Според вас правилно ли съм решила, че ми е намаляла кърмата? Сега смятам да я храня по-често и да увелича течностите, заради жегите. Ям всеки ден овесени ядки и други сурови ядки. Смятам да си купя и лактогонен чай днес.
Дали наистина ми спира кърмата или се е урегулирала, а мен отново ме гони параноята?

Общи условия

Активация на акаунт