На колко години родихте първото си дете / започнахте с бебеправенето?

  • 12 915
  • 166
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 446
Това ми е въпроса. Аз скоро навършвам 28. Чак тази година се почувствахме достатъчно готови, за да мислим за бебе: правене и отглеждане. Срещала съм мнения на момичета, които казват: скоро ще стана на 26, няма за кога да отлагам, и други подобни.

Интересно ми е вие какво мислите? Споделете с мен
  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 160
аз съвсем скоро ставам на 29г. ( 07.07.07), а опити правим от близо година и половина. От толкова и се чувствам готова да имам дете. Преди това си мислех, че е по-добре първо да се реализирам професионално и да се устроим в собствено жилище.
Говоря в единствено число, защото моя мъж е готов и иска дете от мноооого по-отдавна.

# 2
  • Мнения: 533
Току що бях навършила 26г като родих дъщеря ми. Чувствах се готова, исках я с цялото си сърце  Heart Eyes . Дълго време след това не съм си и помисляла, че искам още едно дете, все си казвах, че има време. Малко преди да стана на 31г претърпях гинекологична операция, тогава се замислих, че времето си лети, а аз не ставам по-млада  Naughty, но трябваше да изчакам една година.
Сега съм на 33г и много, много се надявам скоро да забременея  Praynig
Според мен, една жена чувства кога е готова за дете и каква е точно възраста и, няма особено значение, а и за съжаление бебетата не винаги идват по поръчка  Wink

# 3
  • Мнения: 1 765
Директно на въпроса....в моя случай, че не съм аз съм тази, която направи избора, кога да започнем с правенето на дете, а приятелят ми...той е на 27 и явно сега реши, че е готов да поеме отговорността ... аз исках бебе много по-отдавна, но...това занимание изисква двама души...

След  малко повече от месец ставам на 30...и мисля, че се позамотах с майчинството...

# 4
  • Мнения: 57
аz в края на март станах на 28. обмисляхме идеята оshte от zимата, но след рождения ми ден спрях противоzаЧатЪЧните и от май месец работим zа бебе. много го искам сега! zа пЪрви пЪт се Чувствам готова.

# 5
  • Мнения: 225
Скоро ще стана на 27 (ноември месец)  Grinning
Никога не съм се замисляла кога ща е най-добре да имаме дете. Заедно сме вече 7 години.
От една имаме огромното желание, от 2-3 месеца правим опити. Мъжът ми беше много
разочарован (меко казано) след като ми дойде последния път. Не можете да си представите
какво желание за дете има. Показва ми нагледно как ще го гушка, храни, разхожда Confusedчак
ми става жал да го слушам. Даже веднъж ми каза, айде РАЖДАЙ ВЕЧЕ ЧЕ НЯМАМ ТЪРПЕНИЕ да го видя и да си го гушкам Shocked и след това се усети, че преди раждането ще има първо да чакаме докато стане,
после живот и здраве още 9 месеца в корема на мама, и едва тогава да го ВИДИ
Офф, пак се смаранясах Cry

# 6
  • Мнения: 130
На 29 години съм, от 3 години правим опити за бебе /стана 3 пъти но  и трите пъти беше мисед/ и точно от тогава бях готова на тази стъпка и го  исках  Hug
От този месец вече изтичат 3-те месеца от последния  аборт, в други ден заминаваме на море и съм сигурна, че бебето ще стане там  Simple Smile

П.П. В едно съм се  убедила, че всичко става тогава когато трябва   bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 128
Аз съм на 26 и искам бебе от 3 години , но приятелят ми не искаше поради по-малки доходи. Сега е на 27(той) и иска,  правим бебето от 5 месеца. Надявам се да стане и ще ми е първото !  smile3521

# 8
  • Мнения: 641
На 31 съм. Правим опити от 3 месеца. Мъжът ми е на 37. Заедно сме от около 3 години и винаги сме се чувствали готови за дете. До сега отлагахме поради финансови и здравословни проблеми. Искаме поне две деца и смятам, че имаме достатъчно време за това.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 789
Ние правим опити от февруари-март.....но оттогава Ц ми полудя! #2gunfire така че реални месеци не мога да посоча, предвид нередовната му продължителност......ако броя нормални цикли- 2-3, но досега не съм засичала О, меря само Т......
Иначе аз скоро ще навърша 28, а той е на 33
Определено се чувствам готова да имам дете!
 И го искам! Peace Praynig
 И ще го имам! Praynig Peace

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Aз съм на 27,а започнахме опитите като бях на 23,но все още са неуспешни.Отдавна съм готова за детенце,но то явно още не е готово за мен.

# 11
  • Мнения: 712
Аз съм на 23 (е, още 6 дни ще го казвам това 23  Mr. Green), той е една година по-голям и следващия месец става на 25. Опитваме от февруари тази година. Незнам дали сме готови, но искаме да имаме дете. Решението беше... бих казала спонтанно. При мен се оформи неусетно при мисълта какво може да стане ако забременея (аз вземах протоивозачатъчни и принципно изпитвах ужас от нежелана бременност). И в един момент усетих, че все още изпитвам панически страх, но бременността, ако настъпи, няма да е нежелана. Реших, че не искам да пия вече противозачатъчни и че ще ги спра, а ще се пазим по друг начин. Спрях ги през декември и му обясних колко ще бъда щастлива да имам дете, син, в който да виждам него като малък и да го отгледаме заедно. Това явно го е накарало да се замисли, защото в навечерието на нова година той реши, че иска дете. Постави бебето като цел на 2007  Laughing. Отне ни месец да свикнем с мисълта и да престанем да се пазим.
От тогава се надяваме...  Praynig

# 12
  • Мнения: 39
Аз съм на 28 години и приятелят ми и той. Правим опити от ноември 2006г.  тогава се сгодихме. Пазихме се 7 години.

# 13
  • Мнения: 112
Аз съм на 27 г. и като се оженихме започнахме с опитите, вече година и половина. Не съм и предполагала, че толкова дълго ще чакаме да се получи, аз се промених много, станах нервна, избухлива, нетърпелива и препряна. Самата аз немога да се трая, а мъжа ми направо незнам как още ме търпи.
Мечтаем си колко деца ще имаме, как ще си ги гледаме, ..... Всъщност, мъжа ми беше този, който ме попита - искаш ли да си имаме бебе и оттогава започнаха опитите ни, чуствах се готова! И сега, след толкова изминали месеци, желанието ми става все по-голямо и по-голямо! Адски силно го желая!!!

# 14
  • Мнения: 2 152
Аз станах майка един месец преди да навърша 26г. Случи се точно когато искахме, в най-подходящия момент

Пожелавам успех на всички,които се опитвт да забременеят.Нека скоро гушкате малко, сладко същество и бъдете истински щастливи
 Hug Hug Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт