Как да я накарам да пие вода?

  • 545
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 537
Здравейте, мами:)
Тия дни големи жеги и цялата седмица я дават такава и направо ми иде да вляза в банята и да не излизам от там, а как издържат бебетата идея си нямам. По този повод от скоро се мъча да давам на моето диване повече вода, за да не се обезводни, а и ми се стори, че фунтанелата е леко вдлъбната. Приятелка ми каза, че това означавало че има нужда от повече течности детето. Обаче малката не иска да пие вода. Вече не  й слагам захар, заради бъдещи проблеми със зъбите и тя като лапне бинерона, смукне 2 пъти ама като види че не е сладко и плюе:(  Вчера си викам айде ще й сложа малко, ама тя пак не пие много а и предложих след плодово пюре, което си е сладко. Не ожадняват ли  newsm78 Моля ви ако някой е имал подобен проблем споделете как се справихте, много ме е страх да не се обезводни, вече и памперсите й не са така напишани като преди  Confused

# 1
  • Мнения: 1 733
Щом не иска, не я карай насила!
П.С. Потърси в търсачката - има невероятно много теми за водата!

# 2
  • Мнения: 537
Благодаря за бързия отговор, Danielle Simple Smile

# 3
  • Мнения: 184
сина ми месец и нещо не пиеше вода,но за сметка на това го кърмих,сега на последък откакто ми отказва да го кърмя,пие повече вода

# 4
  • Мнения: 174
Ако даваш сокчета разреждай с по-вече вода и така ще я излажеш и ще поема по-вече течности,а пробвала ли си да я стоплиш малко водичката моя син само така пие

# 5
  • Мнения: 1 273
Боби е кърмено бебе, но пие вода, от както се е родил. Винаги пие като е жаден, тогава нито цица, нито каквото и да било помага. Така че си мисля, че ще пие вода ако е жадна. Ако не иска, не и давай. Вие кърмите ли се? Ако е на кърма, няма проблем. Тя кърмата в голямата си част е вода.  Колкото до фонтанелата - не мисля, че има връзка  Naughty

# 6
  • Мнения: 7 947
Аз въпреки препоръките на лекарите - още от първия месец давах вода на бебока и то леко подсладена - ние сме майско родени и в тия жеги наистина си трябва водичка, поне това е моето мнение! А и нашите баби са ни отгледали с подсладена вода - и какво, да не би да ни има нещо??? Laughing
А и може да му правиш най-ражлични сокчета, без ягоди, праскови и др мъхести, разбира се! Ние много пиехме ябълки и моркови например.

# 7
Ние сме на АМ. На 4 месеца сме. И аз имам същия проблем, не смуче грам вода, нито подсладена, нито без захар. Насилвам я с една лъжичка, но тя я плюе. И аз се страхувам да не се обезводни.

# 8
  • до канала
  • Мнения: 518
пробвай с лъжичка или с мек накрайник него го дават от третия месец.Друго за което се сещам но не знам дали е правилно е да сложиш малко от плодовото пюре във водата

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Моя син до 9 месеца не искаше нито сок, нито вода, но като започна повече да шава явно се изморяваше  и започна да пие сок, но вода пак не искаше, затова сега пие сок разреден със вода т.е. половин шише сок с половин шише вода. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 5 183
Синът ми е лятно бебе. Не съм го насилвала да пие вода. Предлагах, въпреки съветите на педиатъра, но той не пропи. След лятото, се прибрахме в България, та там изкара още едно лято (две лета подред), пак не искаше вода. Майка ми исвеки ме обявиха за ненормална, 4е не го насилвам да пие. Пак повтарям - предлагах, но той не сикаше. Едва като го захраних с пове4ко неща, запо4на да пие с кеф. Нищо му няма. Голям юнак порасна - ве4е е на 4,5 години и много оби4а вода. Слава Богу, сокове никога не заоби4а, не 4е съм настоявала  Crazy ТА и до ден днешен си предпо4ита 4иста водица пред сладки напитки.

# 11
  • София
  • Мнения: 659
 Аз имам спомен, че четох някъде да се прибави малко чист ябълков сок към водата и имало дечица, които по този начин я харесват и пият, но това става само за по-големички.

# 12
Моя син пък пие вода от 10-тия ден.Преди това не искаше но Педито ми се скара и аз започнах да му давам вода в началото не искаше,аз давах той пак не искаше,та накрая все пак пропи вода де.И сега без вода неможе-пием по едно шише вода на ден 500мл.понякога не му стига,но ние сме на манджички вече.Но да ти кажа ако не иска детето може да не е жадно-то е голямо вече би трябвало да разбира дали му се пие или не.Явно ако на детето не му се е давала вода още от малко,после трудно пропива вода(вижда му се безвкусна в сравнение с кърмата или АМ-а).

Общи условия

Активация на акаунт