Как се отразява разликата в годините?

  • 1 686
  • 18
  •   1
Отговори
Здравейте! Искам да попитам как се отразява по-голямата разлика в годините в отношенията със половинките ви, в съвместния живот, в бъдещето? Бих искала да чуя мнения на хора преживели подобно нещо и имат реален поглед върху ситуацията? Или всички които имат мнение по въпроса.

# 1
  • Мнения: 3 675
Мога да кажа,че разликата между нас с мъжа ми е 10 години и това изобщо не ми пречи. Не вярвам, че на този етап възрастта на парньорите да оказва влияние върху връзката, но с напредването на годините, като остарява човек може би.....не знам.

# 2
  • Мнения: 2 022
Какво разбираш под "по-голяма разлика" в годините?
Навремето моя съученичка се омъжи за човек, който беше с 5 г. по-голям от нея. Майка й до днес твърди, че този брак няма да го бъде, защот при такава голяма разлика, двамата няма да имат общи интереси.  Rolling Eyes  За протокола: те са семейсвто вече 20 г. и имат три прекрасни деца.

Разликата между мен и мъжа ми е 7 г. Не мисля, че е много голяма. Чувстваме се добре. Обичам мъжът до мен да е "по-възрастен", с по-голям опит... в най-различни насоки.... 
Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 750
На мен разлика от близо 13 години ми се отрази пагубно, след 6 години кошмарен съвместен живот /поне за мен/ съм на мнение, че разлика от повече от 7/8 години....10 е много.
Макар, че в крайна сметка всички сме различни - и е трудно така да се определи някаква граница, наистина е строго индивидуално.
В момента съпругът ми е с 2 години по-голям от мен и се чувствам прекрасно.

# 4
Ами примерно 13-15-20г.... И то най-вече след години, защото сега всичко е лесно. Ние говорим за бъдеще, за деца и  той не иска, да остана някой ден сама с децата. Прекалено много разсъждава и го е страх, и ако се замислим може и така да е, но тогава да се откажем от любовта си заради тази разлика, незнам...........Зотова и питам....

# 5
  • Мнения: 4 546
нашата е 7 години, за сега не се отразява.
azalia в крайна сметка важното е да си изживял живота си пълноценно. а какво по-хубаво от това да го изживееш с любим човек и с децата си до себе си . мисля, че е нормално с такава разлика да се замисляш какво би станало, ако..., но е глупаво  да се обречеш на самота заради заради нея.

# 6
  • Мнения: 1 733
Много добре ни се отразява разликата (която е 9 години). Аз обожавам моя мъдър и опитен съпруг, а той се кефи, че жена му е младо гадже  Grinning

# 7
  • Мнения: 474
Според мен разлика от около 20 години е вече сериозно нещо. Лично аз бях поставена пред такъв избор преди да срещна мъжа си, но не можах да приема доста неща. Аз бях тогава на 29 год., той беше на 51. Ами трудна работа беше, планове и мечти... винаги бяха под знака " ама аз тогава ще съм грохнал старец". Да, имаше много хубави страни - обичта, привързаността, стабилност. Но... мен липсата на перспектива ме тормозеше. Дори спокойствието и улегналостта, разсъдливостта и липсата на спонтанност на такава връзка ми дойдоха в повече. Ревността, която се пораждаше към мен, всъщност беше ревност към младостта ми. И тя ме дразнеше. Общуването с приятели беше малко по-особено. Малко хора ни приемаха като двойка. Разделихме се и като се запознах с мъжа ми- разликата ни е 4 год., все едно заживях наново. С всички мечти, съвместни планове и въобще- почувствах се млада, силна, изпълнена с живот и емоция. Не мога да ти опиша, колко щастлива бях и съм, просто полетях на крилете на младостта си. Бих те посъветвала - не убивай младостта си преждевременно и не се обричай на живот без мечти. Разбира се, това си е мой опит и не е казано, че при вас е така.

# 8
  • Мнения: 153
На нас ни се отразява много добре (за протокола - 7 години)! При условие, че аз съм много неорганизирана и разсеяна, той е този, който е здраво стъпил на земята и има реална и трезва преценка за всичко. Важното е, че се обичаме, държим един на друг, споделяме и радостните и тъжните моменти в живота. Имаме прекрасно детенце, което обожаваме! Останалото е без значение... Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 392
На нас ни се отразява много добре (за протокола - 7 години)! При условие, че аз съм много неорганизирана и разсеяна, той е този, който е здраво стъпил на земята и има реална и трезва преценка за всичко. Важното е, че се обичаме, държим един на друг, споделяме и радостните и тъжните моменти в живота. Имаме прекрасно детенце, което обожаваме! Останалото е без значение... Hug
със същата разлика бяхме с бившия и разсъждавах по същия начин,но постепенно той започна да налага само своята"трезва преценка.държеше се все едно ми е баща,а не съпруг. имам и други наблюдения над семейство с още по-голяма разлика-на мацката й се ходеше по дискотеки,а той мрънкаше че няма какво да прави при"децата" и прочие недоизяснени преди брака различия. а ревността е задължителна! Sad

# 10
  • Мнения: 1 925
Нашата разлика е 17 години. Ами за 3 години не ни се отразява по никаъв начин. Според мен зависи индивидуално от хората. Имам приятелка, която е на 27 и постоянно повтаря колко е стара и колко ни е голяма разликата ( аз съм на 22г. ), но в акъл сигурно е на 17. Та това искам да кажа, зависи от много неща. Пък и съм на мнение, че мъжете ( повечето ) съзряват по-бавно от жените и разлика от 7-10-12 години си е ок. По-малката разлика мен лично не ми харесва. Никога не ми се е налагал като баща и да настоява, че той е прав, заради възрастта, може би в началото, но пък аз си настоявах на моето мнение и опит ( макар и малък ), според мен като се докажеш няма причина да се държи бащински. Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 12 550
Имала съм петгодишна връзка с мъж, по-голям от мен с 26 години. Изобщо, никога и по никакъв начин не съм се чувствала зле по причина, породена от тази разлика.
Разделихме се по съвсем други причини, които не бяха свързани с неговата възраст.
Такава връзка има своите предимства и недостатъци. И не е задължително по-възрастният партньор да си "отиде" пръв. Родителите на мой съученик бяха с такава разлика. Майката почина на 50 години, бащата още си е жив и здрав.
Така че преценката би трябвало да се основава на характера, навиците и отношението на мъжа, а не на възрастта му.

# 12
  • Мнения: 1 761
Всяка двойка е различна, независимо от разликата в годините.Но все пак...

Родителите ми имат 23 години разлика.Това, което ще ти напиша не ми е приятно,че е истина, ама няма как да го променя.

Баща ми се е наживял като млад,оженил се на 46-да има кой да му роди деца, да му готви и да му пере чорапите.Разглезено дете,любимо и единствено внуче-момче....
Има две висши образования, но нито едно от тях не му е донесло някаква кариера.
За всяко ново нещо казва,че той навремето като не го е имал да не би да му има нещо-става дума за хладилник, телевизор,кола-все неща, дето преди 70 години не са били нужни , но сега не можеш без тях.Ако питаш него-едно миндерче и чешма на двора са напълно достатъчни за младо семейство.Това,че жената ще се претрепва от работа за него е нормално- нали за това е жена- да пере,готви,чисти,да ражда деца, да е стройна- това само заради работата,която върши- и да не се оплаква.

Майка ми се е оженила на 21.На 22 родила мен, на 23 брат ми, на 24 завършила Университета....Все още не може да ми даде смислен отговор защо се е оженила за баща ми.Понякога,като си мисля за нея ми се плаче-хубава,интелигентна жена,с абсолютно никакви удобства в домакинството.Всичките и интереси- концерти,книги,мода,картини-за баща ми са излишни усложнения на живота.От толкова пране на двора посред зима сега има артрит.Освен него-язва,исхемична болест на сърцето,плексит,камъни в бъбреците,остеопороза, а преди месец я оперираха от рак на гърдата....

Аз като тяхно дете мога да кажа,че да се ожениш за мъж, много по-възрастен от теб има само една възможност да не си проклинаш живота- мъжът трябва да е безумно влюбен в теб,много всеотдаен и реализиран към момента на запознанството ви.
Другата възможност е да остарееш преждевременно с болестите,роднините и комплексите на мъжа.


Моят мъж е 11 години по-голям.Навсякъде можем да отидем заедно, имаме много общи интереси и много ми помага в домакинството.Мога да разчитам на него за сериозната част от живота и да се забавляваме заедно.И преди да го срещна никога не съм била толкова щастлива.

Някой хора никога не узряват като поведение.Други са родени старци.Помисли си ти от кои си и какво искаш да изживееш с този човек.
Късмет! Hug

# 13
  • Мнения: 7 723
Разликата ни е 10 години, засега ни е добре и проблеми няма. Wink

# 14
  • Мнения: 921
Много добре ни се отразява разликата (която е 9 години). Аз обожавам моя мъдър и опитен съпруг, а той се кефи, че жена му е младо гадже  Grinning



При нас разликата е 13 год., но понякога аз се чувствам по-мъдрата. Joy Иначе ситуацията е горе-доле същата и при нас!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт