Как правите каша?

  • 1 448
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 273
Здравейте мами.
Реших да дам на моя бебо, безмлечна оризова каша на ХИП. Питанката ми е следната. В указанието как се прави пише: че към 20гр (3-4с.л) се прибавя 200мл. млечна смес. Разбърква се и се оставя 1-2 минути да добие необходимата гъстота.
Значи днес се опитах да направя малко , като за първо опитване и нищо не стана Sad.
Взех 1 с.л. каша и изцедих около 60мл (горе долу по мои сметки, толкова се пада на 1с.л.)  кърма и ги смесих. Оставих го малко да поседи и то стана като вода рядко. Shocked Къде сбърках? Трябва ли да я сгъстя на котлона, но никъде не е указано, че се прави на огън.
Извинете ме за глупавия въпрос, но за пръв път се сблъсквам с такова нещо. Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 8 242
С кърма като правиш винаги става така рядка Simple Smile
Аз давах направо с вода.. И винаги съм правила на око - даже не съм гледала пропорциите на кутиите Simple Smile А специално оризовата каша мойто диване изобщо не я ядеше Rolling Eyes За смека на това елдата я обожава  Sunglasses

# 2
  • Мнения: 336
В кръмата се съдържа ензимът амилаза, който участва в разграждането на въглехидратите. Колкото повече престои консистенцията, толкова по-рядка ще става.

# 3
  • Мнения: 51
Аз започнах да правя оризовата каша направо с вода.Прие се много добре.Също ги правех на око-бебо обича по-гъсти.

# 4
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 217

След неуспешния  ми опит да направя същата тази каша по указанията на опаковката, реших да правя всичко на око - било то с кърма или с вода. И до сега така практикувам с всички каши.

# 5
  • Мнения: 285
Аз честно казано не я оставям да престои......моят бебо пищи неистово когато му я правя с вода. А с кърма я правя на око.... разбърквам я много добре докато стане много фина еднородна смес, по-гъста от боза и я давам.

# 6
  • Мнения: 5 401
Правя на око! Към няколко лъжички каша (зависи каква точно е кашата), добавям малко вода и бъркам докато стане еднородна смес. Добавям плодово пюре и АМ (АМ когато се сетя). Гледам да не е течна сместта, че много се уливаме, пък и няма вкус.

# 7
  • Мнения: 160
И аз имам проблем с приготвянето на оризовата каша(даже мислех да пускам тема),на мен ми става на бучки ,а иначе  на гъстота я докарвам но слагам на око,ако я правя както е указано на кутията ме става рядка,но пък съм се замисляла дали не трябва да е такава, защото ориза запича,и може би не напразно  се препоръчва така да се приготвя.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 877
Моят съвет е с кърма и на око  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes.

# 9
  • Мнения: 96
gerinet, кашата става на бучки обикновено от топла вода (ако правиш с вода). Опитай с по-студена вода.
И ние папкаме безмлечната оризова каша, само че на Milupa и много я харесва моята бебка.  SunglassesВъпреки че за мен тя няма никакъв вкус Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 117
И ние папкаме безмлечната оризова каша, само на Milupa  много хубава

Последна редакция: чт, 21 юни 2007, 22:45 от ceceyy

# 11
  • Мнения: 133
На око...В началото правех със кърма, сега с вода и зеленчуково или плодово пюре...

# 12
  • Мнения: 35
аз правя същата. 4 сл 100г мляко. мисля че грамажа даден по предписание е завишен и ставя радко. ние сме на АМ така че не е от кърмата ти Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт