Рогчета със сирене?

  • 11 185
  • 8
  •   1
Отговори
Момичета, знаете ли рецепта за рогчета със сирене? Синът ми вчера е ял в градината и иска днес да му направя, но не зная рецепта! Търсих, но нищо не открих! Отново разчитам на вас!

# 1
# 2
  • Мнения: 3 251
В тази тема има рецепти за рогчета.
П.П. За моята открих набухвателя - сода бикарбонат е.

# 3
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
  РОГЧЕТА :   500мл-топла вода  ,   3 яйца  ,   1кубче мая  ,  1/2с.л. сол  ,  1с.л. захар  ,  1кг.-1,5кг. брашно  ,  1ч.ч. омекнала мас - може да се замени с 1п. краве масло   ,  200г - сирене за плънка  .  Ако ви се вижда много , съкратете на половина продуктите.   Измесва се тесто , оставя се да втаса (може в найлонов плик от вечерта -за сутринта) разделя се на 4 топки. Всяка се разточва на кора , дебела 1,5-2см , режат се тортени парчета - в широката част се слага бучка сирене и се завива на руло . Мажат се с разбито яйце , може да се поръсят с шар. сол , наст. кашкавал , и  др.подправки   или  нищо . Пекът се до зачервяване на около 200-220 градуса.   У дома са любими - напоследък се изхитрих и си купих маш. за хляб - разделила съм дозата и тя ми я меси и така е още по - лесно . Приятно майсторене !

# 4
Момичета, много съм ви благодарана на всички!!  bouquet  bouquet

# 5
  • Мнения: 5 183
Момичета, много съм ви благодарана на всички!!  bouquet  bouquet

И аз   bouquet

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
darisun , изпробва ли някоя рецепта?Аз се чудя коя от всички да опитам.

# 7
Мила Биляна,
направих рогчетата по рецптата на zoja77:

1ч.ч. мас,1ч.ч. кисело мляко,1ч.л. хлебна сода, 1ч.л.сол, 1ч.л. захар, 1яйце, 1/2 к. мая и около 700-800гр. брашно, сирене
Омесва се меко тесто и престоява20-30 мин. Точи се кора около 0,5 - 1см.Режат се триъгълници и се слага сирене/може каквото си решиш/ и се завиват. Престояват 10 мин и се пекат.

Само замених маста с масло! Станаха много сполучливи! Другият път ще пробвам и останалите рецепти!
Още веднъж - благодаря!

P.S. Биляна, най-искрено се възхищавам на кулинарните ти способности!
Поздрави  от слънчева Варна!!

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
             darisun, сърдечно благодаря Hug

Общи условия

Активация на акаунт