А когато вашето дете счупи чужда играчка как реагирате?

  • 2 709
  • 54
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 825
Гласувайте, моля!
За съжаление напоследък масово се сблъсквам с последните 2 опции от анкетата Shocked Просто не мога да проумея такова поведение. Ясно е, че това са деца и е ясно, че чупят играчките. Но не мога да разбера тези майки и баби. Не смятам, че на някой ще му стане неща ако каже "Извинявайте, ама.... счупихме ви колата, лопатката, количката...." Няма да ги убия, я! Нито пък ще ги пратя до магазина да ни купят нова.  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 533
Първите три опции като зависи от обстоятелствата, но определено не намирам за коректни последните две и не би ми било никак приятно и на мен някой да ми реагира така. Най-малкото не е най-добрият пример за собственото дете. Ама хора всякакви ...

# 2
  • Мнения: 27 524
Дай повече опции, де, не можах да гласувам  Simple Smile - и съобщавам, и се извинявам и ще предложа компенсация. Това за пръднята много ми хареса  Joy Масово се изнизват, няма спор. Вчера в една градинка му взеха кофичката за пясък, сложиха я едни големи деца и скачат отгоре с крака, явно с цел да я строшат. На крачка пред майките им, които гледаха невижащо  Rolling Eyes Отидох й я взех, но те сигурно и това не са забелязали  Tired

# 3
  • Мнения: 84
Хващам детето си за ръка и го водя да съобщи на родителя, че с счупило нещо, карам го и да се извини. Според случая, моля го да избере коя от своите играчки да подари на детето, чиято играчка е счупило или предлагам някаква друга разумна компенсация. Ако детето ми е прекалено малко (под годинка да речем) аз правя всичко това.
Да, неприятно е като и детето и родителите се изсучат, не че е толкова зор за играчката, но хич не е възпитателно. Побеснявам и като другите деца идват и му взимат играчките без да питат, а в същото време аз се опитвам да го науча, че не може да пипа без разрешение техните.

# 4
  • Мнения: 550
Случвало ни се е веднъж,не беше нещо голямо,но купих нова играчка на детенцето.Майката се опитваше да ме разубеди и не ни се сърдеше,ама...Е незнам ако беше нещо скъпо...Пази Боже LaughingВече сме по- големи и белите са ни по-големи.Дано да не ни се случва! #Crazy

# 5
  • Мнения: 765
Ще предложа компенсация .

# 6
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
има много и различни ситуации при счупване на дадена играчка но винаги ако стане такова нещо се извинявам ... имало е и случай при който сме купували нова играчка но е имало и ситуация при която другите родители са реагирали съвсем естествено и нормало и само сме се извинявали  Grinning според мен това са си вероятни,нормални последици от детските игри и не е такова пресъпление ако някое детенце счупи на друго играчка,мое мнение е,че нормално родителя е желателно да хвърля по едно око на детето си и това какво прави то,защото ми е странен факта когато виждам някое дете на блъска силно в земята например чужда играчка/което само по себе си е един от периодите през които децата минават и повечето го правят,моето включително/ и родителя поне една нормална забележка да не му направи или обясни че не е желателно да удря толкова силно играчката,че може да нарани и друго дете и ще е по-добре по-лекичко да си играе с останалите

# 7
  • Мнения: 1 427
Втора и трета опция. Но все още не ми се е случвало, тепърва ни предстои. Ама да се изнижеш ни лук ял, ни лук мирисал-мнооого тъпо! ooooh!

# 8
  • Мнения: 2 161
Моето дете е чупило чужда играчка.Ами как да реагирам,купих нова.То друг вариант няма.

# 9
  • Мнения: 4 629
Детето ми ще се извини, а аз ще предложа компенсация. Ако се случи да счупят на сина ми играчка очаквам да му се извинят или детето или родителя.

# 10
  • Мнения: 5 468
Ще се извиня и ще предложа компенсация. Но досега не се е случвало да счупи на някой играчката.
То пък аман вече с тези играчки. Някои така ги пазят, че ако недай Боже детето ти хване тяхната играчка, те гледат като изтребители и погледа им крещи: "Играчката ми! Не искам детето ти да я пипа!" (бабичките водят класацията, разбира се)... да ти се отще, че седиш там. За какво са им толкова тези играчки, не се сещам... Децата имат 1-2 любими играчки и всичко останало е интериор в стаята. На моето дете, която и играчка да счупят, изобщо няма да се пазаря. Ония ден забравихме цяла торба с играчки на пясъчника, сетих се по средата на пътя и въобще не се върнах да си ги приберем. Нека се радват пиклешите Rolling Eyes.

# 11
  • Мнения: 263
На мен още не ми се е случвало Пламен да счупи чужда играчка (поне когато е с мен, като е с детегледачката не зная). Отговорих по предположение как ще постъпя. Мисля, че бих се извинила и бих предложила някаква компенсация в зависимост от случая (и големината на играчката). И най-малкото ще обясня на малкия колко лошо е постъпил и как не бива така, ако не е нарочно или ще го накажа, ако действието е било "умишлено".
Не ми е приятно, когато ни чупят така играчките (още по-малко приятно ми е като почнат да изчезват). Наистина не е кой знае какво, деца са, чупят се играчките. Но е просто въпрос на възпитание да се извиниш просто и да бъдеш любезен!

# 12
  • Мнения: 17 407
До сега не се е случвало. Гласувах с 3-та опция+ извинение, разбира се.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 105
Ще се извиня и ще предложа компенсация. Но досега не се е случвало да счупи на някой играчката.
То пък аман вече с тези играчки. Някои така ги пазят, че ако недай Боже детето ти хване тяхната играчка, те гледат като изтребители и погледа им крещи: "Играчката ми! Не искам детето ти да я пипа!" (бабичките водят класацията, разбира се)... да ти се отще, че седиш там. За какво са им толкова тези играчки, не се сещам... Децата имат 1-2 любими играчки и всичко останало е интериор в стаята. На моето дете, която и играчка да счупят, изобщо няма да се пазаря. Ония ден забравихме цяла торба с играчки на пясъчника, сетих се по средата на пътя и въобще не се върнах да си ги приберем. Нека се радват пиклешите Rolling Eyes.

И отговорът и мнението ми са като на Ню!

# 14
  • Мнения: 27 524
Да, наистина, Ню е права. Играчките са за игра. И нашите деца ги чупят често, ама не се тръшкаме. Според мен важното е да се чупят без да искат децата, защото не си знаят силата, защото не са преценили къде е слабото място на играчката или защото просто й е дошло времето. Тогава не ме интересува. Но когато има (знам, че ги има) агресивни деца, които само се чудят кого да блъснат или какво да потрошат - тогава не съм съгласна  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт