Коремни мускули в къщи

  • 19 113
  • 210
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 678
Да стегнем корема в домашни условия.
 smile3503 newsm68Тук ще изброя някои упражнения които според мен са добри и лесно приложими у дома.

УПР1

1.Легнете със стъпала,плътно на пода,и свити на 90 градуса колене.
2Вместо да поставите ръцете си отсрани на главата,хванете тежест на гърдите си.
3.Бавно се свиите нагоре и после се върнете в стартова позиция.

УПР2

1.Легнете по гръб и изправете крака нагоре,така че питите да сочат към тавана.
2.Поставете раце зад ушите,с разперени навин лакти.Задържайки краката си изправени,бавно се свийте нагоре и наляво.
3.Спуснете се обратно надолу и повторете надясно.Редувайте наляво и надясно по време на сериите

упр3

1.Легнете по гръб и поставете ръцете в юмруци под таза си,от двете страни на опашната кост.
2.Задръще краката си изпънати и стъпалата едно до друго,и ги изправете така че петита да посочат тавана ,а таза да се повдигне няколко сантиметра от пода.нА върха на движението извийте таза си надясно,така че стъпалата ви да сочат наляво.
3.Спуснете краката си към стартовата позиция и повторете движението,този път извийте таза си наляво

упр4

1.Хванете дъмбел в дясната си ръка с надхват и отпуснете ръката пред дясното си бедро.
2.Застанете на левия си крак,повдигайки десния с около 30 см от пода ,назад
3.Посегнете надолу и с дъмбела докоснете пода от вътрешната страна на лявото ви стъпало,като се наведете и извиете торса си наляво.
4.Изправете се и протигнете дъмбела над дясното си рамо,като свиете лявото си коляно и се извиете надясно.Дръжте дясната си ръка изпъната,а дясното стъпало няколко см отпода.
5.Направете пауза,после се наведете напред и повторете

упр5

1.Легнете по гръб със свити колене и стъпала,плътно на пода.Хванете с 2 ръце лека тежест(дъмбел,2л бутилка с вода)и я поставете на гърдите си.
2.Вдишайте ,като повдигнете тотса си от пода
3.Върнете се в стартова позиция и изпълнете следващото повторение,без да оставяте гърба си на пода.
упр6

1.Седнете на пода с ъс свити колена и стъпала,плътно на пода.Изпънете ръце пред гърдите си с дланите надолу.Наведете се назад,така че торсът ви да образува ъгъл от 45 градуса с пода.Извийте се наляво колкото можете и направете пауза.
2.Направете същото движение в обратна посока и се извийте надясно,колкото можете.Когато зайкнете,дръжте лека тежест в ръцете си,докато правите това.

упр7

1.Легнете по гръб с протегнати към тавана ръце и крака
2.Бавно повдигнете главата и раменете си.Когато се свиете нагоре,посегнете,колкото може по-високо с пръстите на ръцете:после се върнете към стартова позиция.

упр8

1.Легнете по гръб с изпънатикрака,пети,повдигнати няколко см от пода,и ръце от двете страни на тялото.
2.Задържайки ръцетеси,успоредни на пода,повдигнете торса и краката си така,че да образуват буквата V .
Когато се повдигнете,свийте колене и ги издърпайте към гърдите си;после се върнете към стартовата позиция

упр9

1.Застанете в стандартна поза за лицева опора
2.Повдигнете едновременно дясната ръка и левия крак.Задръжте та 3-5 сек.Това е едно повторение
3.вЪРНЕТЕ СЕ В СТАРТОВА ПОЗИЦИЯ,после повторете,този път повдигайки лявата ръка и десния крак.Редувайте,докато изпълните всички повторения.Бъдете сигурни,че правите еднакъв брой повторения с всяка ръка и крак

упр10

1.Легнете по гръб,със свите колена,стъпала,повдигнати от пода  и разперени настрани ръце на нивото на раменете
2.Задържайки главата и врата си отпуснати,използвайте долните си коремни мускули,за да повдигнете таза към гръдния кош.Бавно спуснете таза обратно към изходна позиция.Когато леко докосне пода,повторете

Ами това е за сега,има още доста упражнения за корема, но по нататък.
Тук не споменавам за стандартните упражнения и пози защото си мисля ,че ги знаете.Жена ми ходи на фитнес месеци наред ,и много рядко имаше мускулни трески.От няколко седмици аз я тртенирам,без инструктор,и не може да стане от леглото. smile3508 smile3508 smile3508
Успех newsm10 newsm10 newsm10

Последна редакция: вт, 19 юни 2007, 17:09 от Поци

# 1
  • Мнения: 11 003
Жена ти по колко серии и повторения я караш да прави?
Не мога да си представя упр.4 как ще изглежда Embarassed

# 2
  • Мнения: 4 678
Жена ти по колко серии и повторения я караш да прави?
Не мога да си представя упр.4 как ще изглежда Embarassed

Жената я тренирам във фитнеса на машини,като мъж я третирам.И ефект има
4 упражнение е ;на един крак(сгънат на 90 градуса назад) се навеждаш с гира към противоположнея и после  се изпъваш назат като вдигнеш напред сгънатия крак  bouquet

# 3
  • Мнения: 4 678
Още едно упражнение  bouquet
1.Легнете по гръб ,със свити коленеи стпала на пода.Поставете ръцете си на гърдитеи сложете дъмбел или 2-3 литрова бутила между коленете си
2. ИЗдишайте докато вдигате раменете си от пода и приближавата коленете към гърдите си.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 210
Ти май нарочно си ги измислил такива- за да не става от леглото  Laughing
Ама ще пробвам няколко.

# 5
  • Мнения: 4 678
Не,аз на нея и прилагам много по-тежки тренировки,тези са лесни smile3508 newsm62

# 6
  • Мнения: 231
Запис Peace,малко ми е натоварено тия дни,но ще пробвам някои.Поци кажи ми(напиши Mr. Green)кои от изброените става за премахване на паласки,за да наблегна на тях.

# 7
  • Мнения: 4 678
ПРАВИЛНОТО ХРАНЕНЕ  bouquet

# 8
  • Мнения: 231
ПРАВИЛНОТО ХРАНЕНЕ  bouquet
newsm78
Ами упражнения Thinking

# 9
  • Мнения: 4 678
И,тях  bouquet

# 10
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 373
Имам спомени от времето, когато имах инструктор, че успоредно с упражненията за корем трябва да се правят и за гърба, защото може да се получи изкривяване, т. е. прегърбване, в следствие на прекомерно стегната коремна мускулатура.
Та, може ли и нещо за гърба?

# 11
  • Мнения: 4 678
Имаш инструктор,слушай него  bouquet
За гръб ще ти каже много упражнения  bouquet

# 12
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 373
Отдавна вече нямам, а и време за фитнес няма - упражнения правя у дома. Повечето от старите номера не мога да приложа, затова питам тук

# 13
  • Мнения: 4 678
Ами сложи на 2 стола една пръчка,легни под нея така че  хвата ти да бъде малко по широк от раменете и започни да се набираш,като се стремиш тялото ти да бъде в една изпъната линия  bouquet

# 14
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 373
Благодаря!   bouquet Забавих се, докато измисля от къде да взема толкова яка пръчка, че да ме издържи  Laughing. ама намерих!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт