Избягвайте неща в които има липов цвят

  • 5 174
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Понеже сте ми симпатични да ви кажа една клюка. Избягвайте да пиете чай или да употребявате продукти в които има липов цвят. От Стара Загора съм. Тази година липите в "града на липите" цъфнаха с ужасно много цвят. Но има забрана на кмета на града да се бере цвета, защото е наблъскан с какви ли не замърсители, отрови и тежки метали от колите по улиците. Но циганите (мамицата им циганска  Twisted Evil) му намериха цаката - изчакаха ги да прецъфтят и цвета да окапе по тротоарите. И се започна голямото метене с метли на цялата Стара Загора. Целия град е изметен до блясък от многобройни цигански орди пристигнали от цяла България. Метат паднали вече липов цвят от земята със всичкия боклук, събират го в чували и го предават на билкарски пунктове. После от тези пунктове го взимат производителите и го слагат в чайове и козметични продукти т.е. там където не може да се разбере че е гаден окапал цвят събиран от улицата с метлата. В чайовете те са в торбички и не си личи изобщо какво има в тях. Така че братя и сестри - за бога не пийте чай от липа и не употребявайте липови продукти. Има голяма опасност вместо ароматна липа да се нагълтате с цялата Менделеева таблица от тежки метали и отрови. Аз да ви предупредя пък вие си знаете.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 514
А, добрЮтро. Ти за пръв път ли го виждаш това? Така е всяка година.

# 2
  • Мнения: 212
А, добрЮтро. Ти за пръв път ли го виждаш това? Така е всяка година.
Тая година е хептен много. Има коли чак от Шумен видях оня ден. Ние старозагорци си го знаем, но горките софиянци например си пият "липов" чай от старозагорски окапал по земята цвят със всичките боклуци....

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Добре е, че предупреждаваш. Не само в Стара Загора е така. Тук във Варна е същата работа. Ще му се не знаеше. Май трябва да ходим сами да си берем липов цвят.

# 4
  • Мнения: 212
Добре е, че предупреждаваш. Не само в Стара Загора е така. Тук във Варна е същата работа. Ще му се не знаеше. Май трябва да ходим сами да си берем липов цвят.
Не знам за другите градове, но понеже Стара Загора е "градът на липите" и има страшно много липи е най-видимо и най-много се набива на очи. Иначе изметоха града до блясък циганите и то без да им плаща общината нито лев. Поне този кяр ще ни остане от липите  Thinking

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 514
Много са, верно. Повечето са от Карлово, там го предават срещу 2 лв/кг. (разпитвах един мангал онази вечер). Лошото е, че не могат да им направят нищо. Забранено е да се бере и да се чупят клони, но за метенето няма забрани.

Толкова се вживяват, че вече  и по натоварените улици размахват метлите. Снощи една за малко да яде бой от мъж ми, защото изскочи пред колата. И понеже имаше и по дърветата качени с кеф им пратих полицаите. Те пък не откзват и им пишат актове по 20 лв.

# 6
  • Мнения: 5 468
Ама що не забранят да го правят това? #Cussing out Ей, писна ми на дебелия, ми писна вече!!!
И по новините го казаха това.
Не купувайте липови чайове и това е Close.

# 7
  • Мнения: 677
Липов алкохол има ли?

# 8
  • Мнения: 7 837

Дедова липовица, не си ли чувал...

Аз наскоро си поръчах от бг магазина 2 кутии. Сега ще ги изхвърля, нищо че са миналогодишна реколта.

# 9
  • Мнения: 2 386
А като прибавим и обгазяването...... лоша работа.

# 10
  • Мнения: 677
Дедова липовица, не си ли чувал...

Ъх, няма да я близна, благодаря ти!

# 11
  • Мнения: 1 216
Ето, пак циганите са виновни. А тези, които изкупуват цвета, и полсе ще го препродадат на десеторна цена, те нямат никаква вина и не са длъжни да следят за качеството. Те са длъжни да си направят печалбичката и да си я поделят с когото трябва, за да върви работата гладко. А то си има начин да се следи за качеството на цвета и той е много лесен.
И като всяка българска работа е най- лесно да се тръгва от опашката. Вместо да се наложи контрол на изкупвателните пунктове и нагоре по веригата до преработвателните заводи. Както е навсякъде по света.

Недейте пийте чай, ударете една водка и пуснете тема колко са прости американците или нещо подобно.

Смешки...

# 12
благодаря. всичко е точно.

# 13
  • Мнения: 1 941
Уфффф, мерси че предупредихте! Зимата само липов чай пия ...

# 14
  • Мнения: 25 558
Уфффф, мерси че предупредихте! Зимата само липов чай пия ...

И ние караме главно на липов, но знаем откъде да си го наберем.  Wink Laughing

Общи условия

Активация на акаунт