Случвало ли ви се е по време на бременност?

  • 2 414
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
Бременна съм в средата на 8 месец и доста често ми изтръпват ръцете, та въпроса ми е дали това е нормално или трябва да се обърна към лекар.Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 793
Нормално е, при мен не само ръцете, ами и краката, особено сутрин, събуждах мъжо да ги разтрива  Crazy

# 2
  • Мнения: 1 264
Нормално е. И на мен ми изтръпваха - и ръце, и крака.

# 3
  • Мнения: 10 982
На мен ми изтръпваха краката. Чувала съм, че се дължи на недостиг на магнезий в организма.

# 4
  • Мнения: 5 362
На мен пък не ми се е случвало  Thinking

# 5
  • Мнения: 131
 Peace Краката ми изтръпваха , особено левия...дори, когато спя...сега сякаш отшумя...но не съм се притеснявала..тъй като съм чувала 4е просто е нормално
 PeaceСпокойно ,мацка!

# 6
  • Мнения: 7 723
На мен ми изтръпваше десния крак  Grinning

# 7
  • Мнения: 4 621
На мен пък не ми се е случвало  Thinking
На мен също Thinking

# 8
  • Мнения: 7 947
При мен беше много кофти - ръцете и краката ми бяха подути и през нощтта съм ставала от болки в ръцете - изтръпваха ми много!Будех мъжа ми да ме разтрива!От опит знам, че ако през деня се движиш много - през нощта спиш по-спокойно и изтръпването значително намалява. Иначе си е нормално - поне на мен ми правиха какви ли не изследвания и всичко беше наред, а изтръпването и подуването продължаваше...Седмица след раждането вече нямаше и помен! УСПЕХ  bouquet

# 9
  • Мнения: 183
На мен ми изтръпваше лява ръка и имах леки болки в китката.

# 10
  • Мнения: 1 426
Не само ми изтръпваха ръцете и краката, ами понякога посред нощ ми се схващаше и мускул на прасеца с голяма болка!
Но пък като влязох в деветия - всички неразположения ми минаха, даже малко преди раждането без никакви затруднения си измих прозорците и направих основно чистене!

# 11
  • София
  • Мнения: 1 877
Само краката ми изтръпваха, даже ми се схващаха често (палците и прасците), много неприятно, но пък е нормално...

# 12
  • Мнения: 5 183
О, да.
Много се шашнах.
Тогава бях запо4нала нова набота (бременна във втория месец) и към 6-тия запо4нах да се будя от болка и изтръпване на китките. Работата ми беше свързана с броене на пари, 4екове и т.н., въобще много повтарящи се еднотипни движения с ръцете и реших, 4е нещо съм се повредила  Crazy Доки ме успокои и обясни нагледно по една книга, 4е понякога плода притискал едикаккъв си нерв и затова така става.

# 13
  • Мнения: 1 243
Не ми се е случвало

# 14
  • София
  • Мнения: 5 718
Случвало ми се е - пръстите на едната ръка ми изтръпваха. На моя приятелка продължи и известно време след раждането. Мисля, че не е проблем, просто е неприятно, но ако се притесняваш сподели го с д-ра си.

Общи условия

Активация на акаунт