относно белезите от варицела

  • 5 347
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 631
Преди около 2 месеца и двете ми деца изкараха варицела и на двамата им останаха мъничко белези по лицето. Sad

Синът ми има един в основата на косата, който естествено не се забелязва, и един на ръба на брадичката към шията, който също не се забелязва толкова, а и един ден брада ще бръсне там.
Но дъщеря ми има един доста очевиден над единия клепач под веждата. Confused

Та въпросът ми е, дали с израстването на детето, има шанс белезите, да се заличат...поне донякъде!? Thinking
Споделете вашия опит, моля!
Благодаря!  bouquet

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ох и аз имам същите питанки... При щерката не са така силно изразени белезите, но при синчето все още силно му личат. А на 18.05 се изрина... мина повече от 1м.
Мажа ги само с крем или с балсам.
Та, чакам и аз някоя мама с компетентен отговор да се включи.

П.П: синчето имаше на ръба на горния клепач. Сега там му седи леко обезмиглено (божкей, к'ва дума измислих  ooooh!).

# 2
  • София
  • Мнения: 1 105
И аз имам такъв белег от варицела.

# 3
  • Мнения: 2 631
Шани, а на каква възраст са двамата?

Синът ми се ошари първи още в началото на април, но все още има по тялото /не по лицето/ едни петна - не е белег, а бяло петно, където е имало най-голяма пъпка!? Thinking
Не знам, дали има връзка с това, че е мургав, а дъщеря ми е бяла и няма такива петна!? newsm78

Но това не ме притеснява - притесняват ме белезите по лицето.  Sad

hey_ya, а на каква възраст си карала варицелата? Такава връзка се опитвам, да направя - израстване на детето и заличаване на петната! Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 1 426
Значи, децата ми караха едновременно варицела на 7 и 4 години. Остана им по едно белегче на челата, независимо, че доста дълго се мазахме със специално кремче против белези. Каката се беше изшарила от глава до пети, буквално нямаше празно местенце по нея, а на малкия това му беше едва ли не единствената пъпка на лицето.
Имам предвид белег под формата на дупчица. Тези, които бяха просто петна, си минаха сами след време.

# 5
  • Мнения: 2 631
Да, и аз имам предвид дупките.
Аз пък с нищо не ги мазах.
Така ме посъветва док.

Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 1 042
Голямата щерка изкара варицела на 2 г. Буквално нямаше празно място от пъпки по тялото си. Остана и един белег над лявата вежда, където и беше няй-голямата и дълбоката дупка. Вече е на 5 и половина, но белегчето си седи.

# 7
  • Мнения: 1 426
Енвиа, аз започнах да ги мажа може би месец след самата варицела - по съвет на доктора. Но не минаха!

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз дупки все още не виждам... само тъмни петънца.
Моите деца са на 3г.10м. (малкия) и на 9г.8м. (щерката). Изшариха се съответно на 18.05 и на 31.05-01.06.

При моите пък, енвия е обратното.
Щерката е тъмна и няма много петънца. Но и пъпките й бяха по-малко на брой и по-малки. Обаче малчо е с една бяла кожаааа и имаше огромни пъпки. Та от тях са му петната.
Слава Богу, дупки за сега не виждам. Praynig

# 9
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Моите и двамата се шариха преди два месеца,белези не им останаха,защото в интерес на истината нямаха много пъпки и нямаше просто акво да им остане като белези.
Виж обаче аз,нямаше празно място от пъпките.И без това се бях травмирала,че хубавото ми лице е погрозняло от гадните пъпки и не смеех да ги почеша,колкото и да ме сърбяха.
Въпреки това обаче ми останаха два-три белега.
По съвет на позната лекарка ги мажа със едно мехлемче"котрактубекс"От вчера се мацам със него и все още за резултати не мога да пиша.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 59
При нас положението е следното: синът ми,който изкара преди повече от месец е още с белези,най-големи по лицето за съжаление.На челото му е останала голяма дупка колкото леща и една по малка отстрани на веждата.Но тои имаще по лицето към 50 пъпки.Не ги е чоплил въобще.Кожна лекарка ми каза че кремовете като Контратубекс за такива белези не помагат.
Дъщеря ми се разболя втора и при нея по лицето имаше най-много.За сега има дупчица между веждите,но се надявам да не остане дълбока като на батко и.Има и други тук-таме по повърхностни.Тя е само на 8 месеца и се надявам да се заличат.Чувала съм че най-ефикасно средство за заличаване е с лазер.Но за малки деца незнам дали е позволено.

# 11
  • Мнения: 2 631
О, за лазер не ми беше хрумвало! ooooh!
Но пък на дъщеря ми е на клепача точно!?
За лазера лекар ми е казвал, да се третира след 6-та година, но това по повод майчините й петна по челото /и таквизи си имаме Sad/.
 Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 5 183
Синът ми изкара доста продължителнйа и мъ4ителна Варицела, седмица след първия си рожден ден. Сега е на 4,5 години. Все още има два белега на лицето - май само аз ги забелязвам ... и два огромни на гърба (първите пъпки, които избиха)

# 13
  • Мнения: 3 211

Синът ми се ошари първи още в началото на април, но все още има по тялото /не по лицето/ едни петна - не е белег, а бяло петно, където е имало най-голяма пъпка!? Thinking
и дъщеря ми има едно единствено петно, където е била първата пъпка, на крака, навсякъде другаде се заличиха, вкл.по лицето
кара варицела преди 2 години, беше с невероятно много пъпки

# 14
  • Мнения: 6 315
Аз дупки все още не виждам... само тъмни петънца.
Моите деца са на 3г.10м. (малкия) и на 9г.8м. (щерката). Изшариха се съответно на 18.05 и на 31.05-01.06.

Предполагам, че ще минат. Йоан има само 1 белег - от първата пъпка, който стои като бяло петънце.

Общи условия

Активация на акаунт