Рахит

  • 1 116
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Здравейте пак д-р Слънчева,
моята бебка е с разтройство от 2 седмици, първо беше позатихнало след 3 Ентерола. Първо си мислехме че е от Легофера и го спряхме. След 2-3 дни пак се засили. Изписаха ни Гентамицин 3пъти на ден и пак Ентерол. Пие го вече 3 дена, но пак ака доста често. Може би още не е подействало както трябва.
На 15 бяхме на консултация при педиатърката. Казах и да провери малката за рахит - тя опипа главичката и каза че нищо и няма.
Сега за разтройството ходих при друга педиатърка на частно, която гледа детето от-до. Пипа и главичката и даже ми взе раката и аз да натисна и видях че пръста ми хлътна. Има рахит. Предписа ни Вигантол 2 пъти по 2 капки и витамин В1 по 1 стрит и орехови бани. Чакаме сега да се оправи стомахчето че да почнем лечението на рахита. Докато лекуваме стомахчето не давам вит.Д.
Вие как мислите правилно ли е това? Много се притеснявам за този рахит.
Моля да ми дадете някакъв съвет. Много Ви благодаря за кампетентните Ви мнения. Hug

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Най-добре е докато не се стабилизират идпражненията да не давата вит.Д.
Предлагам Ви да давате лечебно мляко на Милупа, което е за разтроиство, попара със сухар и сирене без масло, всякаква храна на оризова основа, чай от шипки,  банани или бананова каша и постепенно след спиране на разтройството в продължение на 5-6 дни да включите вече храната, която   е приемала. Не давайте домати, тиква, круши, цитросови плодове. Продължете поне 1седмица като мляко да давате от лечебното. Това е вирусна инфекция, но при децата разтройството продължава по- дълго време и е необходимо по- дълго да се спазва определен режим на хранене.
За рахита можете да давате 4 капки Вигантол но не повече от 1 месец. Баните с орехова шума не се препоръчват защата отделят йод, а той не е препоръчителен за бебета и малки деца до 3 год./color]

# 2
  • Мнения: 120
Забравих да кажа че сме само на кърма и нищо друго не иска, дори вода. Не иска биберон залъгалка, а също и нищо от шише с биберон.

Общи условия

Активация на акаунт