Помощ от АДВОКАТ !!!!!!!!!

  • 1 397
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 493
Моля за помощ - детето ми е прието в болница - отказват ми да ми обяснят лечението и казват страшна диагноза - искам консултация и с друг лекар - за целта ми трябват всички изследвания с които детето е прието в болницата, а д-рите там не ми ги дават.
На какво правно основание мога писменно да си ги изискам, посъветвайте ме как да оформя искането си, и на какви закони да се позова .
Предварително ви благодаря   bouquet

# 1
  • под тепетата
  • Мнения: 9 171
Попитай в подфорум  " Сдружение "Настоящи и бъдещи майки"-там са ми помагали със съвети майки, запознати със законите .

# 2
  • Мнения: 809
Как така не ти дават изследванията?  Shocked
Имаш право и на друга консултация.
С адвокатите ще загубиш време, докато станат по административен път нещата. Докато чакаш адвокатите, извикай медиите. Нова телевизия със сигурност ще се отзове.
Дано всичко е наред!
Прегръщам те и бъди силна!  bouquet

# 3
  • Мнения: 5 468
Дано се оправи детето ти бързо Peace. А каква е диагнозата?

Последна редакция: ср, 20 юни 2007, 15:16 от Ню

# 4
  • Мнения: 1 163
На какво основание не ти дават документи..............................

# 5
  • Мнения: 3 322
Мисля, че остават за архив или нещо подобно! Но поне ксерокопие - не може ли да направиш?

# 6
  • София
  • Мнения: 1 951
Да,наистина ги държат в архива,но Ти си майката и ги изисквай за ксерокопие.А второ мнение не дават ,ако лекаря не е в екипа ,с който работят.
каква е диагнозата?

Последна редакция: ср, 20 юни 2007, 15:53 от marianasot

# 7
  • София
  • Мнения: 4 493
Диагнозата е Туберкулозана вътрешногръдни лимфни възли.
Даже не искат и да ми дадат информация как я лекуват и в какви дози са лекарствата - камо ли снимките, а на тях не може да се направи ксерокопие  Sad Cry

# 8
  • Мнения: 1 425
Пиши на Пела, тя е адвокат и доста търча по болници, заради дечицата. Предполагам, че ще ти помогне. И аз ще й пусна едно съобщение.
Дано бързо се оправи детенцето ти.  Hug

# 9
  • Мнения: 1 163
Ако си на линия ми пиши да ти пратя закона и на кой член можеш да се позовеш

# 10
  • Мнения: 1 163
Пиша ти направо тука понеже не ми отговори. Позови се на чл.86, и чл. 90 от Закона за здравето. Пращам ти го и да го прочетеш http://www.psihologia.org/index.php?option=com_content&task= … =73&Itemid=44

# 11
  • Мнения: 2 655
Направи писмено искане до УПРАВИТЕЛЯ на болницата.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 505
В болницата си имат бланки за тази работа. Както ти каза Пела, искането е до управителя на болницата. Дават ги, ама мотаят нещата. Аз като исках така документи, уж бяхме със връзки и пак ни мотаха цял ден, а ми казаха, че срока им бил 20 дена.  Но снимки дадоха след грандиозен скандал с 300 зора. Още ми се сърди управителя на болницата, ама да се сърди, негова работа.

# 13
  • Мнения: 24 467
За нарушени права на пациента се информира РЗОК. Имат право да извършват проверки, да налагат санкции и да налагат принудителни мерки, т.е. да дават задължителни указания. Не е задължително оплакващият се да цитира дори точни текстове от нормативни актове. Достатъчно е да се опише проблема и да се потърси помощ, като се напише точно какво искате.
Успех.

Общи условия

Активация на акаунт