Пак за орхидеите

  • 1 003
  • 14
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Здравейте всички вие, разбиращи повече от цветята от мен  Blush
Та преди малко повече от месец си взех една орхидея и я засадих в кашпа в специална пръст за орхидеи...торила съм я само веднъж и я поливам от време на време, не е на пряка слънчева светлина...та цвета й падна...сега си взех друга орхидея и съм й купула прозрачна саксия ...
търсих с търсачката темите, но няма ясно обособена тема за орхидеите и там да обменяме опит...т.е аз да чета вашите мнения...
та нека всички, които имате орхидеи да ми помогнете да отгледам моите 2 вече  bouquet Peace

# 1
  • Мнения: 1 220
 Здравей, аз също имам орхидея и планирам да си взема втора.  Да, в прозрачна саксия е и е насадена в дървесина (кора), чувстват се добре в по-малки саксии.  Зная, че не трябва да се поливат в периода от ноември до февруари, през останалото време е добре 2 пъти седмично.   Купих специален разтвор за да пръскам листата , тор трябва да взема.  ПО-късно ще кача снимка на моята.  Laughing

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Е, няма ли да изсъхнат корените, ако не се полива толкова дълго...Аз бях чула, и мисля да го направя, че ако се тори веднъж седмично ще цъфти през цялата година...много са красиви тези цветя  Heart Eyes
...ми и аз ще снимам моите орхидеи тогава  Laughing
а какъв е този разтвор, който пръскаш на листата  Thinking

# 3
  • Мнения: 4 202
Много искам орхидея, но все не се решавам да си купя, защото не знам дали ще се справя с отглеждането.
Зимата се отопляваме с климатик и всичките ми цветя много се измъчват  Rolling Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 179
Ето тук има много информация за орхидеите.
http://forum.bimbargo.com/viewforum.php?f=47

# 5
  • Мнения: 1 220
Мария, благодаря за сайта! Сега нямам време и хвърлих само едно око, аз имам фаленопсис (познах го по снимките), неговия субстрат обичал да е сух. Ще прочета всичко довечера на спокойствие!

# 6
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Уау Shocked този сайт е лудница... Party благодаря   bouquet

# 7
  • Мнения: 3 760
Това за неполиване от ноември до февруари важи само за някои орхидеи и то при положение, че са на хладно и ги пръскаш....
Хората най-често си купуват фаленопсиси - прекрасни и доста лесни за гледане. Поливат се когато корените им станат сиви (иначе са зелени).
П.С. Имам повече от 50 фаленопсиса и още 100-на други орхидеи  Laughing Ето тук има снимки на част от тях:
фаленопсиси
други орхидеи

# 8
  • Мнения: 1 220
Мъни, останах безмълвна..такава красота!  Не е ли трудно да се грижиш за толкова много орхидеи?

# 9
  • София
  • Мнения: 179
Мъни е рекордьор. Grinning Питай я колко други цветя има. Wink

# 10
  • Мнения: 3 622
Момичета аз имам 6 орхидеи и всички са много красиви. Само да споделя нещо с вас торя ги с тор за цъфтеж, когато не цъфтят и когато цъфнат спирам да ги торя. Поливам ги само с дъждовна вода - това го знам от човек , който е много запален по орхидеите и има над 50. Всичките ми орхидеи са в кашпи с дренаж отдолу да задържат влагата.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Аз къде се бутам с моите 2 орхидейки newsm78...на едната вече й паднаха цветовете...
а как да си направя този дренаж...тази орхидея, на която й паднаха цветовете е в кашпа, а другата от вчера е в прозрачна саксия...и двете обаче нямат чинийка...и водата явно се събира на дъното на саксиите   bouquet

# 12
  • Мнения: 1 220
 То и аз с 3те саксиики на фона на Мъни съм   ooooh! , но имам голямо желание да са грижа за тези цветя. Благодаря още веднъж на Мария за сайта, прочетох всичко , което ме интересуваше и така запасена с информация се надявам да не ги уморя!

# 13
  • Мнения: 3 782
Това за неполиване от ноември до февруари важи само за някои орхидеи и то при положение, че са на хладно и ги пръскаш....
Хората най-често си купуват фаленопсиси - прекрасни и доста лесни за гледане. Поливат се когато корените им станат сиви (иначе са зелени).
П.С. Имам повече от 50 фаленопсиса и още 100-на други орхидеи  Laughing Ето тук има снимки на част от тях:
фаленопсиси
други орхидеи
Мъни,направо ми взе акъла. Много са хубави.  bouquet

# 14
  • Варна
  • Мнения: 3 415
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=3230797
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=3230799

това са моите красавици  Grinning ... първата имаше цвят, но падна...а втората си я купих във вторник и сега е изцяло на моите грижи...  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт